Lotos PKH Gdańsk - GKS Katowice 1:0. Znów tylko jeden gol w meczu hokeistów

Mikołaj Pachniewski
13 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Lotos PKH Gdańsk wygrał z GKS Katowice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) w meczu 31. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Było to trzecie spotkanie tych drużyn w tym sezonie i po raz trzeci strzelono tylko jednego gola. Tym razem jego autorem był Josef Vitek. Bramka strzelona przez Czecha była zarazem setnym trafieniem dla gdańskiej drużyny w tym sezonie. Kolejny mecz w "Olivii" już w niedzielę o godz. 17. Rywalem będzie Podhale Nowy Targ. Warto przyjść, by przyłączyć się do tradycji zaczerpniętej z NHL.

33 Fucik; 55 Bilcik, 11 Polodna - 24 Steber, 21 Mocarski, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 10 Stasiewicz, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 44 Szurowski, 3 Lehmann - 66 Jełakow, 93 Pesta, 71 Marzec - 25 Popow, 4 Wołoszyk
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Kasprzyk - Noworyta, Waluszak
Widzów: 1300
30 Rahm; 17 Franssila, 8 Wajda - 77 Da Costa, 18 Pasiut, 88 Krężołek; 2 Salmi, 96 Jaśkiewicz - 23 Rajamaki, 25 Makkonen, 82 Turtiainen; 15 Tomasik, 20 Kolusz - 14 Lahde, 92 Cimzar, 69 Michalski; 4 Krawczyk - 95 Mularczyk, 26 Starzyński, 91 Paszek
  • 58:11' Vitek as. Mocarski

Lotos PKH Gdańsk nawiązuje do wzorców z NHL - szczegóły akcji zaplanowanej 15 grudnia

Gdańscy hokeiści po raz trzeci w tym sezonie mierzyli się z GKS Katowice. Trzeci raz padła tylko jedna bramka, która przesądziła o zwycięstwie. Na niespełna dwie minuty przed końcem, zdobył ją Czech Josef Vitek. Gdańscy hokeiści po raz trzeci w tym sezonie mierzyli się z GKS Katowice. Trzeci raz padła tylko jedna bramka, która przesądziła o zwycięstwie. Na niespełna dwie minuty przed końcem, zdobył ją Czech Josef Vitek.

Gdańscy hokeiści zmagają się z wieloma kontuzjami, przez co zmuszeni są do gry na trzy formacje.

Marek Ziętara: Dociągniemy do świąt

Trener Ziętara nie będzie mógł dziś skorzystać z kontuzjowanych Mateusza Danieluka, Ladislava Havlika, i Tomasza Pastryka. W składzie będzie za to napastnik Pavel Popow, ale, jak przekazał szkoleniowiec Lotosu, nie wyjdzie on na lód.
W swoim ostatnim spotkaniu, hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali na wyjeździe 2:6 z Comarch Cracovią.

Comarch Cracovia - Lotos PKH Gdańsk 6:2. Relacja, oceny

Przypominamy, że równolegle możecie śledzić dwie relacje live. Od godziny 17:15 jesteśmy w Gdyni, skąd relacjonujemy mecz piłkarskiej ekstraklasy Arka - Zagłębie Lubin

Live piłkarska ekstraklasa: Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

1'
Rozpoczynamy spotkanie. Pierwsze wznowienie wygrali goście z Katowic.
2'
Pierwszy strzał oddał Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), ale w sam środek bramki i Rahm (GKS Katowice) złapał krążek.
4'
Początek meczu nie zapowiada jakiegoś ofensywnego widowiska. Oba zespoły raczej bezpiecznie, wyczekują na błąd rywala i zabezpieczają dostęp do swojej bramki.
4'
Kolusz (GKS Katowice) wrzucił na bramkę spod niebieskiej. Dwa razy poprawiał Makkonen (GKS Katowice), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) nie dał się pokonać.
5'
Słupek ratuje gdańszczan po strzale Makkonena (GKS Katowice).
5'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) miał doskonałą okazję, ale Rahm (GKS Katowice) broni jego strzał z najbliższej odległości. Czech jeszcze uderzony kijem w twarz przez obrońcę GKS, ale sędziowie nie reagują.
kara
7'
Krężołek (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową. Gospodarze zagrają w liczebnej przewadze.
9'
Przyjezdni już w pełnym składzie. Słabo rozgrywali hokejowy zamek gdańszczanie i nie stworzyli zagrożenia pod bramką Rahma (GKS Katowice).
9'
Zabawa z krążkiem Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk) we własnej tercji. Mogło się to skończyć utratą bramki, ale szczęście po stronie Lotosu.
11'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) twardo zaatakował Mularczyka (GKS Katowice) przy bandzie, ale wszystko zgodnie z przepisami.
12'
Sędziowie odgwizdali uwolnienie i słychać głośne protesty oraz gwizdy z trybun.
kara
14'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Sędziowie nie radzą sobie z prowadzeniem tych zawodów. Kolejna kontrowersyjna decyzja.
16'
Lotos w pełnym składzie. Dobrze bronili się gospodarze i wciąż 0:0.
kara
16'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
18'
Lotos już w pełnym zestawieniu. Goście nie mogli stworzyć zagrożenia pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
Pierwsza tercja z obu stron była bardzo słaba. Mało szybkich, płynnych akcji oraz strzałów. Wynik piłkarski po pierwszej tercji, a gra przypomina właśnie taki mało emocjonujący mecz piłki nożnej. Na grę gdańszczan ma wpływ krótka ławka i zaledwie trzy formacje dostępne dla trenera Ziętary w dzisiejszym meczu.
21'
Druga tercja właśnie się rozpoczęła.
22'
Kibice domagają się bramki dla miejscowych. "Stocznia gol" z trybun.
23'
Groźna kontra gości. Strzelał Cimzar (GKS Katowice), ale krążek przeleciał obok słupka bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
24'
Wyciągnął się, jak długi Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) we własnej bramce i zdołał odbić strzał Paszka. Mocniej przycisnął GKS.
26'
Teraz próbował Makkonen (GKS Katowice) z bliska, po chwili Turtiainen (GKS Katowice), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) trzyma wynik Lotosowi!
28'
Wisi w powietrzu bramka dla gości. Tylko fenomenalna postawa gdańskiego bramkarza sprawia, że wciąż na tablicy mamy bezbramkowy remis.
kara
30'
Cimzar (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
31'
Dobrze ekspediują krążek z własnej tercji goście i hokeiści Lotosu nie mogą oddać strzału na bramkę strzeżoną przez Rahma (GKS Katowice).
32'
Błąd Szurowskiego i bramkę w osłabieniu mógł zdobyć Lahde (GKS Katowice), ale przestrzelił.
32'
GKS w pełnym składzie.
33'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) do Mocarskiego (LOTOS PKH Gdańsk), ale strzał tego drugiego przyblokowany i Rahm (GKS Katowice) ze spokojem nakrył krążek.
33'
Zderzenie Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk) i Krężołka, ten drugi uderzył w bandę i sędziowie przerwali grę. Póżniej mała przepychanka, ale obyło się bez wykluczeń.
kara
34'
Kolusz (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
35'
Fatalnie wygląda gra w przewagach Lotosu. Rahm (GKS Katowice) praktycznie bezrobotny.
36'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył z trzech metrów, ale chybił! Kolusz (GKS Katowice) zdążył już wrócić na taflę.
37'
Kąśliwie uderzył Da Costa (GKS Katowice), ale krążek przeleciał tuż obok bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
39'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) wypatrzył Mocarskiego (LOTOS PKH Gdańsk), ten miał chyba najlepszą okazję w całym meczu, ale strzelił obok bramki!
40'
Krawczyk (GKS Katowice) potężnie, z pełnego zamachu, ale krążek padł łupem Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)!
kara
40'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową na 0,3 sekundy przed końcem drugiej tercji.
40'
Zakończyła się druga tercja. Wciąż 0:0.
W drugiej tercji to goście mocniej przycisnęli, ale wynik "trzyma" Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Ze strony gospodarzy dogodne okazje mieli Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) i Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk), ale obaj spudłowali. Po dwóch tercjach wciąż brak tego, co jest solą hokeja, czyli bramek.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja. Gospodarze rozpoczęli ją grając w osłabieniu.
42'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) wrócił na lód.
44'
Kibice domagają się pierwszej bramki dla Lotosu.
45'
Chyba najnudniejszy mecz w tym sezonie w Gdańsku. Bramkarze niemal bezrobotni.
46'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) do Marca, ten zatrudnił Rahma (GKS Katowice), ale Szwed nie dał się zaskoczyć.
47'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) objechał bramkę i starał się zaskoczyć Rahma (GKS Katowice) strzałem "od zakrystii", ale bramkarz GKS dobrze przypilnował słupka.
48'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył z bulika, ale zbyt lekko i wynik nie uległ zmianie.
49'
Strzelał Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk), zasłonięty był Rahm (GKS Katowice), ale Rosjanin w barwach Lotosu uderzył nad bramką.
kara
50'
Kara dla gości za sześciu zawodników na lodzie.
51'
W przewadze grają gdańszczanie, a to Katowice trzymały Lotos w hokejowym zamku!
52'
Cimzar (GKS Katowice) wyszedł z boksu kar i zderzył się z Jełakowem (LOTOS PKH Gdańsk). Sędziowie przegrali grę i wytworzyła się mała przepychanka, ale nie ma żadnych wykluczeń.
55'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) leży na lodzie. Ofiarnie zablokował strzał Pasiuta (GKS Katowice).
55'
Gra już kontynuowana. Obrońca Lotosu o własnych siłach udał się do boksu.
57'
Zadecyduje tu jedna bramka, jeśli ktoś strzeli, to zapewne wygra mecz. Jeśli nie, to zadecyduje dogrywka.
58:11'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Cóż za końcówka! Vitek resztką sił wyszedł sam na sam z Rahmem, miał na plecach obrońcę, ale zdołał oddać strzał, krążek znalazł gdzieś lukę pod pachą bramkarza GKS i wtoczył się do siatki!
59'
Goście poprosili o regulaminowy czas 30 sekund.
59'
Pusta katowicka bramka! Goście w sześciu w polu.
60'
Mecz zakończony! Lotos wytrzymał napór GKS i zdobywa 3 punkty!
Najlepszymi zawodnikami wybrani: Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) i Rahm (GKS Katowice).
W trzeciej tercji gra toczyła się do pierwszego błędu popełnionego przez którąś z drużyn. Mimo braku sił i sporego zmęczenia, spowodowanego grą na trzy formacje, to gdańszczanie strzelili decydującą bramkę. Bramkę na wagę 3 punktów, a zarazem 100 bramkę dla Lotosu w tym sezonie, zdobył Czech Josef Vitek (LOTOS PKH Gdańsk).

11 Naprzód Janów 29 1 0 0 28 32:212 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-12-13

Wyniki 31 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - GKS Katowice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 14:0 (2:0, 4:0, 8:0)
  • Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 3:2 po dogrywce (2:0, 0:1, 0:1, d. 1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)