stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

LOTTO MTB Energy Wieżyca 2020

  • czwartek - niedziela, 11 - 14 czerwca,
    godz. 9:00
  • Wieżyca-Koszałkowo, Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo
    Organizator: Energy Events
  • 70-1000

LOTTO MTB Energy, czyli etapowy wyścig kolarstwa górskiego wystartuje po raz drugi już 11 czerwca. Dzięki częściowemu odmrażaniu sportu ogłoszonemu przez polski rząd impreza na Kaszubach dojdzie do skutku. Rywalizacja toczyć się będzie przez 4 dni w długi czerwocowy weekend, od czwartku do niedzieli.

Relacja z imprezy

- Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy oficjalnie powiedzieć, że LOTTO MTB Energy startuje 11 czerwca 2020 - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. Włożyliśmy wiele pracy w przygotowanie tej imprezy. Przygotowania zaczęły się już jesienią, kiedy Bartek Banach i Emil Wydarty wyruszyli w kaszubskie lasy w poszukiwaniu singli i ciekawych leśnych ścieżek. Mam nadzieję, że uczestnicy docenią walory przygotowanych tras.

Centrum zawodów, podobnie jak przed rokiem, będzie zlokalizowane w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Koszałkowie u stóp Wieżycy. Warto przy tej okazji dodać, że LOTTO MTB Energy to jak na razie jedyny wyścig MTB, który sukcesywnie drugi rok z rzędu otrzymuje zgodę na przejazd przez teren Rezerwatu Przyrody Szczyt Wieżyca na Pojezierzu Kaszubskim.

Rywalizacja rozpocznie się w czwartek, święto Bożego Ciała o godzinie 14:00. W pierwszym dniu imprezy rywalizacja toczyć się będzie w formie jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start zawodników zaplanowano co minutę. W piątek i sobotę następuje już podział na dystans MEGA i GIGA. Natomiast w niedzielę rywalizacja toczy się w formule XC na rundzie o długości około 10 km. Dłuższy dystans pokonuje 5 rund, krótszy 3 rundy. Przez 4 dni zawodnicy dystansu GIGA pokonają 214 km z sumarycznym wzniosem ponad 3800 metrów, natomiast na dystansie MEGA do przejechania jest 146 km z sumarycznym wzniosem ponad 2700 metrów.

Start w zawodach zapowiedzieli triumfatorzy z 2019 roku - czyli Mateusz Rejch (GIGA) oraz Damian Ciba (MEGA).

Zapisy na zawody zostały ponownie otwarte. Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na www.MTBEnergy.pl zgłoszenia prowadzone są przez stronę www.TimeRecords.pl
Patronat honorowy nad zawodami objęli: Minister Środowiska Pan Michał Woś, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Pan Andrzej Konieczny, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Starosta Kartuski Pan Bogdan Łapa.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
13.08
JAGUAR Gdańsk
Puszcza Niepołomice
15.08
Skra Warszawa
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń
01.08 g.16.30
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
25.07 g.16.30
Start Gniezno