Lachowski pogrążył gdynian w 92. minucie

28 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

W Sosnowcu sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 180 sekund. W drugiej dodatkowej minucie jeden punkt zabrał piłkarzom Bałtyku strzał Marcina Lachowskiego. Gdynianie przegrali na wyjeździe z faworyzowanym Zagłębiem Sosnowiec 1:2 (1:1). W najbliższy piątek o godzinie 17.00 biało-niebiescy - oby z większym powodzenie - zagrali przy ul. Górskiego z Nielbą Wągrowiec.

Pach 41, Lachowski 90+2 - Michałek 43

ZAGŁĘBIE: Bensz - Bednar, Hosić, Marek, Pietrzak (75 Szatan) - Filipowicz (62 Myśliwy), Kłus, Pach (75 Łuczywek), Pajączkowski - Lachowski, Jaromin.

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Martyniuk, Wasielewski, Król - Drzymała (0 Byczkowski), Pietrzyk, Trochim, Adamus (81 Riebandt) - Michałek,
Nadolny (28 Kudyba).

Sędzia: Rynkiewicz (Szczecin). Żółte kartki: Hosić, Myśliwy (Zagłębie), Król (Bałtyk).

Najwyraźniej w naturze musi być równowaga. Przed tygodniem dzielna postawa Bałtyku, który nie skapitulował, mimo niekorzystnego wyniku 0:2 i 2:3 w meczu z Górnikiem Polkowice, została nagrodzona karnym i golem na wagę jednego punkty na minutę przed końcem. W Sosnowcu, gdzie grano przy pustych trybunach, biało-niebieskich szczęście opuściło w doliczonym czasie, ale... po kolei.

Zanim Michał Chamera, który wrócił między słupki w II lidze, dobrze się rozgrzał, Lachowski trzykrotnie szturmował jego bramkę. W 1. i 9. minucie gdyński golkiper z trudem sparował piłkę na róg, a w 4. minucie uratował go słupek, w który trafiła futbolówka uderzana głową przez sosnowiczanina!

Bałtykowi udało się otrząsnąć z początkowej przewagi rywali i próbowął szukać swoich szans w kontrataku. Jedna z takich akcji pechowo zakończyła się dla Łukasza Nadolnego>, który po zderzeniu z Adrianem Markiem potrzebował pomocy załogi karetki pogotowia.

Zagłębie niespodziewanie zdobyło prowadzenie po uderzeniu z dystansu. Chamerę, na którego po uderzeniach z pola karnego nie mógł znaleźć recepty najlepszy piłkarz meczu - Lachowicz, pokonał Sławomir Pach, który uderzył z około 35 metrów!

Mimo, że do zakończenia pierwszej połowy zostały niespełna cztery minuty, Bałtyk zdołał zejść do szatni z remisem. A wszystko za sprawą drugiego gola w drugim występie w biało-niebieskich barwach Michał Michałek. Napastnik wypożyczony na rundę wiosenną z Korony Kielce zdobył bramkę z rzutu wolnego, bitego z około 25 metrów, który to wywalczył Dariusz Kudyba. W dodatku faulujący przy tej sytuacji Dżenan Hosić obejrzał żółtą kartkę.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Znów największe niebezpieczeństwo Chamerze groziło ze strony Lachowicza. W 64. minucie tylko Michał wie, jak obronił kolejny strzał, choć wydawało się, że piłka musi trafić do siatki. 10 minut później bramkarz Bałtyku znów potwierdza klasę, broniąc uderzenie Krzysztofa Myśliwego.

Bałtyk niepotrzebnie się dął zepchnąć do głębokiej defensywy. Strzał po kontrze Wojciecha Trochima w 73. minucie był praktycznie jedyną szansą na zmnianę wyniku. Natomiast czym bliżej końca, tym Zagłębie atakowało z coraz więszą determinacją.

W 87. minucie Chamera obronił strzał Marka, już w doliczonym czasie gry Myśliwy przestrzelił głową, a po chwili Michał znów fantastyczną interwencją obronił uderzenia Huberta Jaromina.

Do wywalczenia remisu zabrakło dosłownie kilkunastu sekund. Drogę do siatki znalazł piłka uderzona przez Lachowicza nożycami. Poza Bałtykiem najbardziej zmartwił się Zawisza, którego Zagłębie zepchnęło z pozycji wicelidera.

Na pocieszenie dla gdynian dodajmy, że ich najbliższy rywal - Nielba Wągrowiec - remis u siebie z liderem tabeli, Ruchem Radzionków stracił w... 90. minucie po trafieniu Adama Kompały. Wynik spotkania biało-niebieskich z rywalem bezpośrednio wyprzedzających ich w tabeli II ligi już można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki:
GKS Tychy - Lechia Zielona Góra 2:2 (0:0), Raków Częstochowa - Czarni Żagań 0:0, Polonia Słubice - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0), Elana Toruń - Tur Turek 0:0, Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 5:0 (3:0), Jarota Jarocin - Miedź Legnica 1:0 (1:0), Nielba Wągrowiec - Ruch Radzionków 0:1 (0:0), Górnik Polkowice - Olimpia Grudziądz 3:2 (3:0).

Opinie (92) 10 zablokowanych

• xxxx (2)

Bałtyk Gdynia!!!!!!!!!!!!

• 26 22

• redłowo mozliwe!!!

rEDŁOWO mozliwe ze jest za ałtykiem ale PŁYTA REDŁOWSKA jest TYLKO ARKA GDYNIA od zawsze na zawsze!!!!!!!!!! Pamietaj szczylu

• 0 0

• Zaczynam kibicowac Bałtykowi

Mam już dosyć chamstwa na Arce i krętactwa w tym klubie przez działaczy którzy niszczą ten klub.
      Czy to wyssanymi z palca sztucznymi datami na potrzeby Miasta.
      Czy zmiana cen biletów itp;
      Na Bałtyku jest fajniejszy klimat (poszedłem z ciekawości) po za tym nie miesza się go z błotem jak Arkę za korupcje i wybryki kibiców.
      Prawdziwych fanów piłki nożnej zapraszam z cała rodzina na Bałtyk - naprawdę warto.

• 8 1

• nikiel

ja niestety nie moge bo jestem na kontrakcie obecnie przebywam na trynindadzie i tobago kocham baltyk gdynia a gdynia bialo niebieska zawsze bedzie pozdrawiam wszystkick sympatykow baltyku nikiel z baltyku

• 2 0

• zapraszamy normalnych kibicow w piatek na 17 trzeba dopingowac zespol wielu sie boi zawsze bedziemy wielu nas zdradzilo a teraz nas ganiaja tak najlatwiej

• 1 0

• BAŁTYK GDYNIA a śledziom żal dupę ściska (3)

Przyjdzcie śledzie na mecz Bałtyku w Wielki Piątek a zobaczycie co to znaczy doping ,co to znaczy gra piłką ,co to znaczy gra fair play,co to znaczy zwycięstwo bez zielonego stolika.

• 7 3

• kałtyk (1)

Mozesz byc pewien ze napewno bedziemy tylko jak ty na stadion wejdziesz?