Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży

mip.
20 kwietnia 2024, godz. 21:10
Opinie (8)
Lepsze humory po derbach Trójmiasta mieli rugbiści Ogniwa Sopot, którzy wygrali w Gdańsku 36:12, zachowując szanse na awans do finału. Lepsze humory po derbach Trójmiasta mieli rugbiści Ogniwa Sopot, którzy wygrali w Gdańsku 36:12, zachowując szanse na awans do finału.

Ogniwo Sopot pokonało na wyjeździe Lechię Gdańsk 36:12 (19:5) w meczu 15. kolejki ekstraligi rugby. Świetnie w barwach gości zagrali młodzi zawodnicy: Ołeksandr Kirsanow i Wiktor Lis, którzy do spółki zdobyli 21 punktów. W meczu nie brakowało ostrych starć, twardej męskiej gry, ale i urazów. Zwycięzcy nadal liczą się w walce o awans do finału, a pokonanym pozostają przygotowania do kolejnych... derbów Trójmiasta, tym razem z Arką Gdynia o 6. miejsce w końcowej tabeli.

Arka Gdynia - Budowlani WizjaMed Łódź 55:0. Zabójczy początek spotkania Arka Gdynia - Budowlani WizjaMed Łódź 55:0. Zabójczy początek spotkania "Buldogów"

Punkty dla Lechii: Owen Hawanga 5, Aleksander Czerniak 5, Sean Cole 2
Punkty dla Ogniwa: Ołeksandr Kirsanow 11, Wiktor Lis 10, Piotr Zeszutek 10, Władysław Grabowski 5

LECHIA: Szymanowski, Olszewski, Huhane (74 Rachubka) - Kossakowski, Krużycki - Płonka, Niespodziany, Smoliński (76 Olender) - Boczulak (60 Cole) - Kolas (71 Kruszczyński) - Czerniak, Klaasen, Beukes (79 Kopecki), Hawanga (79 Wesołowski) - Wójtowicz

OGNIWO: Fidler, Wilczuk (68 Rau), Gąska - Mroziński (47 Mokrecow), Piotrowski - Tebbatt, W. Grabowski (58 Węgierski), Zeszutek - Plichta - Kirsanow (76 Owerczuk) - Lis (79 Szulta), Seerane, Burrows, Drewczyński - Żuk

W Derbach Trójmiasta nie zabrakło emocji, choć obie ekipy podeszły do meczu osłabione. W szeregach Lechii nie zagrał Denzo Bruwer, czyli najskuteczniejszy zawodnik gdańskiego klubu, który musiał wrócić do Namibii, a także drugi najskuteczniejszy rugbista całej ekstraligi rugby, a także choćby Grzegorz Buczek. Z kolei sopocianie nie mogli skorzystać m.in. z Wojciecha Piotrowicza czy Jakuba Burka.

Przeczytaj naszą zapowiedź 15. kolejki ekstraligi rugby Przeczytaj naszą zapowiedź 15. kolejki ekstraligi rugby

Mecz nie zaczął się od ofensywnych fajerwerków, na które czekała publiczność, która pomimo niskiej temperatury żywiołowo wspierała swoich ulubieńców. Obie ekipy postawiły raczej na grę nogą i oddalanie zagrożenia od własnego pola punktowego.

Dopiero w 18. minucie gorąco zrobiło się pod "słupami" Lechii, gdy Ogniwo miało wrzut z autu. Gdańszczanie jednak przerwali akcję sopocian, a sami wyprowadzili szybką kontrę i pierwsze przyłożenie zanotował Owen Hawanga. Szybko jednak odpowiedział Piotr Zeszutek, a że podwyższenie wykorzystał Ołeksandr Kirsanow, odbijając prowadzenie dla Ogniwa.

Ogniwo Sopot - Edach Budowlanych Lubin 38:24. Mecz pożegnań oraz o zachowanie marzeń Ogniwo Sopot - Edach Budowlanych Lubin 38:24. Mecz pożegnań oraz o zachowanie marzeń

Po tym punktowym przełamaniu lepiej radzili sobie Ogniwiacy. To oni parli do przodu po kolejne przyłożenie. Udało się to w 30. minucie, a akcję 5+2 zanotowali Władysław Grabowski i Kirsanow. Do przerwy na zegarze było 5:19, bo jeszcze jedno przyłożenie zanotowali goście, a konkretniej uczynił to 17-letni Wiktor Lis.

Lechia Gdańsk niespodziewanie przegrała z ostatnią drużyną. Popsute święto Lechia Gdańsk niespodziewanie przegrała z ostatnią drużyną. Popsute święto

Drugą część od fatalnego błędu rozpoczęli gracze Drew Pal 2 Lechii Gdańsk, co na kolejne punkty, zarówno z przyłożenia, jak i podwyższenia, zamienił Kirsanow. Później jednak do głosu doszli biało-zieloni, których determinacja pozwoliła na wywalczenie przyłożenia przez Aleksandra Czerniaka, a podwyższenie wykorzystał Sean Cole, który w drugiej połowie zmienił Pawła Boczulaka, któremu tego dnia brakowało precyzji, jeśli chodzi o kopy.

Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot. Zobacz relację wideo

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Ogniwa 36:12, bo jeszcze po jednym przyłożenie zaliczyli Lis i Zeszutek. Dzięki tej wygranej za pełną pulę, sopocianie utrzymali 2 punkty straty do 2. w tabeli Orlen Orkana Sochaczew, a do lidera, Juvenii Kraków tracą 4 "oczka".

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.