Lechia - KSZO 1:3

13 listopada 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Po ostatnim meczu II-ligowym w tym roku przy ul. Traugutta pozostaną w pamięci: świetna oprawa pojedynku, stworzona przez siedmiotysięczną widownię, popisy Macieja Rogalskiego oraz - niestety - przegrana Lechii. Gdańszczanie zasłużenie ulegli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (0:1). Tym samym nie wykorzystali szansy na wyrwanie się ze strefy barażowej. Za tydzień biało-zieloni szukać będą punktów we Włocławku.

Bramki: Mariusz Wysocki (65-samobójcza) - Maciej Rogalski (28, 71), Piotr Kosiorowski (60).

LECHIA: Bąk - Pęczak, Janus, Brede, Żuk - Dzienis, Szczepiński (23 Mysiak), Wojciechowski, Biskup - Kalkowski, Wiśniewski (64 Kazubowski).

KSZO: Kapsa - Tychowski, Wysocki, Sefańczyk - Preis (73 Wesecki), Woźniak, Gmitrzuk (89 Skwara), Berensztajn, Kosiorowski - Wójcik (79 Warszawski), Rogalski.

Żółte kartki: Żuk, Brede, Kalkowski, Pęczak, Mysiak (Lechia), Gmitrzuk, Berensztajn, Kapsa, Skwara (KSZO).

Sędziowali: Lyczmański (Budgoszcz) jako główny oraz Daszkiewicz i Olejniczak. Widzów: ok. 7 000.

Przez większa część meczu grę prowadziła Lechia, ale groźniejsze sytuację podbramkowe stwarzali goście. Może ten mecz potoczyłby się inaczej, gdyby w czwartej minucie Krzysztof Brede celniej przymierzył. A tak strzał obrońcy gospodarzy wybił Paweł Kapsa. Bramkarz KSZO osiem minut później poradził sobie również z uderzeniem Marcina Dzienisa. Natomiast w 18. minucie golkiper przyjezdnych nie musiał interweniować, gdyż piłka po "szczupaku" Macieja Kalkowskiego zatrzymała się na bocznej siatce.

Goście najlepszą okazję do zdobycia gola przed przerwą mieli w 44. minucie. Rafał Wójcik wypuścił sam na sam z Mateuszem Bąkiem Dariusza Preisa. Prawy pomocnik KSZO najwyraźniej przypomniał sobie, że pięć lat temu grał dla lechii i nie chciał zrobić krzywdy byłej drużynie. Strzelił obok słupka.

Gorąco pod bramką Lechii była również po rzutach rożnych. W szóstej minucie Michał Sczepiński ofiarną interwencję w polu karnym okupił urazem nosa, gdyż został kopnięty w twarz przez Adama Gmitrzuka. W 9. minucie z piłką minął się Bąk, a strzał Mariusza Wysockiego z linii bramkowej wybił Brede. Z tych nauczek gdańszczanie nie wyciągnęli wniosków. W 28. minucie Jacek Berenszatjn dośrodkował z kolejnego kornera, a piłkę do siatki głową wepchnął Rogalski.

Na poczatku drugiej połowy strzelali gdańszczanie. Kapsa nie dał się pokonać ani Sławomirowi Wojciechowskiemu, ani główkującemu Piotrowi Wiśniewskiemu. Gdy wydawało się, że wyrównanie jest tylko kwestią czasu, zrobiło się 0:2. Wójcik wypuścił w uliczkę Rogalskiego, ten posłał piłkę obok interweniującego Bąka. Futbolówka i tak wpadłaby do siatki, ale z metra kopnął ją do celu Kosiorowski i to jemu zapisano to trafienie.

To co nie udało sie Lechii, zrobiło za nich KSZO. W 65. minucie Kalkowski wrzucić z rogu na krótki słupek. Macieja Mysiaka ubiegł Wysocki, ale uderzył głową do własnej siatki.

Goście szybko naprawili ten błąd, choć w 71. minucie to pod ich bramką miało być groźnie. Wojciechowski bił bowiem rzut wolny. Jednak rywale tak sprytnie wybili piłke, że od razu wyszła z tego kontra. KSZo atakowało czterema zawodnikami na dóch lechistów. Rogalski zagrał egositycznie, ale dzięki temu zobaczyliśmy bardzo ładnego gola. Napastnik przyjezdnych z około 25 metrów posłał piłkę lobem do gdańskiej bramki nad zbyt daleko wysuniętym Bąkiem.

- Takie gole traci się w trampkarzach. Otrzymaliśmy lekcję pokory. Cały czas uczymy się II ligi - narzekał Marcin Kaczmarek, trener Lechii. - Przyjechaliśmy tutaj, aby przede wszystkim nie przegrać. Lechia miała dwunastego zawodnika w postaci wspaniałej publiczności. Byliśmy o te dwie bramki lepsi - podkreślał Jerzy Wyrobek, szkoleniowiec KSZO.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3 (2:0). Bramki: Piotr Ćwielong (30), Krzysztof Bizacki (41) - Paweł Sobczak (52), Marcin Makuch (85), Grzegorz Pater (87-karny). Zagłębie Sosnowiec - Kujawiak Włocławek 0:0. Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0). Bartosz Iwan (90+3). Radomiak Radom - ŁKS Łódź 0:1 (0:0). Robert Sierant (49 - karny). Heko Czermno - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0). Krystian Kanarski (5).
Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:0 (0:0). Dariusz Solnica (85).
Finishparkiet N. Miasto Lubawskie - Szczakowianka Jaworzno 1:2 (0:2).
Kelechi Iheanacho (49) - Mieczysław Sikora (37, 39). Górnik Polkowice - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0). Tomasz Wróbel (85).

18. Finishparkiet 16 2 4 10 17:29 10

a teraz czekamy na wpisy netkibicow z gdyni:):):):):):)

• 0 0

• hahah

macie na to na co zaslugujecie;d
    tylko szkoda ze nas nie wpuszczono.. bo byscie przegrali nie tylko 1:3 ;d pozdro Arka Lech Cracovia

• 0 0

• Szkoda Lechii

Szokda Lechii, bo choć kibicuję Arce to cieszę się gdy wygrywa pomorska drużyna. Powodzenia we Włocławku.

• 0 0

• 1-3

No tak to ze kszo wygralo zasluzenie to mogl napisac tylko ktos kto nie ogladal tego meczu,a co do tych 7 tys widzow to chyba ktos wszedl o13:30 spojrzal i wyszedl.Co do tego ze kibicow arki nie bylo na meczu to troche zaluje (nie bylo w tym winy Lechii) jednak ciesze sie troche ze nie dotarla ta grupa(niby 500 typa) bo przy drobnej scesji Lechia tylko by sie po nich przebiegla i znowu byly by tylko jakies problemy (i afera w "pod napieciem").

• 0 0

• W obecnym składzie tylko dolna część tabeli. Ale za to Lechia wygrała w żółtych kartkach a to też się liczy. Pęczak bez kartek to wogóle nie potrafi grać, on musi je łapać bo inaczej byłby chory a pozostali nie lepsi. Gdyby nie samobój by było do zera. Przykro się patrzy na zespół, który wali głową w mur i nic pozatym.

• 0 0

• Arkowcy idzie sobie gorke usypac,tylko lopatek nie zapomnijcie.

• 0 0

• acha i niezapomnijcie sprzętu małolaty z Gdyni!!! Trzeba było pare minut dłużej się pokręcic po Sopocie a nie tak odrazu uciekać!!!

• 0 0

• flaga

Czemu flaga nie splonela ?

• 0 0

• do k

pamiętaj koleś że futbol to strzelanie goli, a KSZo miało jeszcze ze trzy sytuacje 100procentowe, Brede wybił z linii głową, sam na sam był Preis
    a Lechia miał czesciej piłkę ale nic z tego nie wynikało. Nie było nawet żadnego groźnego strzały

• 0 0

• Cienizna.

Czekalismy na 3 punkty i wyjscie za strefy barazowej, a tu dupa. Dwie kontry, dwa gole!!Obrona dzis wogole nie istniala, bak tez jakis kiepski byl, biskup straszna cienizna, peczak nic wojciech tylko w I polowie.Jak dla mnie tylko Kalka zasluzyl na pochwale za ten mecz, tylko co to da skoro on sie stara a dupa z tego wychodzi.Widac bylo brak pomyslu, sil, ale spoko takie porazki tylko wzmacniaja i pilkarzy i kibicow.
    MY WIERZYMY TYLKO W BKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!