• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia z licencją na ekstraklasę

jag.
27 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 
Nie ma już żadnych formalnych przeszkód, aby Lechia w przyszłym sezonie zagrała w ekstraklasie. Nie ma już żadnych formalnych przeszkód, aby Lechia w przyszłym sezonie zagrała w ekstraklasie.

Pięć kolejnym klubów otrzymało licencję na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie. W tym gronie znalazła się Lechia Gdańsk, którą przy pierwszym podejściu obciążyły roszczenia menedżera Frane Cacicia, czyli chorwackiego piłkarza, który w gdańskiej drużynie rozegrał pół meczu w ekstraklasie. Nadal bez rozstrzygnięcia pozostają wnioski Polonii Bytom i Górnika Zabrze. Dla tych klubów dniem ostatecznego wyroku ma być najbliższy wtorek. Jeśli negatywnie zweryfikowany byłby ten drugi klub, w elicie może pozostać Arka Gdynia.

.

Czy liczysz na to, że któryś klub nie otrzyma licencji?


Wnioski o grę w ekstraklasie na przyszły sezon złożyły wszystkie kluby występujące obecnie w ekstraklasie. Komisja Licencyjna od razu pozytywnie zaopiniowała dziewięć wniosków. W tym gronie znalazła się Arka Gdynia, a ponadto Wisła Kraków, Legia Warszawa, Widzew Łódź, Lech Poznań, Korona Kielce, GKS Bełchatów, Zagłębie Lubin i Cracovia.

Siedem klubów, w tym Lechia, musiało się tłumaczyć przed Komisją Odwoławczą ds. Licencji Klubowych. Gdański klub nie ujawnił, dlaczego pierwszy wniosek był negatywny, ale udało nam się dowiedzieć, że chodzi o roszczenia w związku z nietrafionym transferem z lata 2008 roku.

Chorwat Cacić zagrał jedynie 45 minut na inaugurację sezonu we Wrocławiu ze Śląskiem, potem zaprezentował się jeszcze w trzech meczach pucharowych i jednym w Młodej Ekstraklasie i na tym jego dokonania przy Traugutta się zakończyły. Lechia dowodziła, że kontrakt został podpisany po piłkarz zataił poważną kontuzję kręgosłupa. Mimo to Piłkarski Sąd Polubowny nakazał wypłacić Chorwatowi blisko 300 tysięcy złotych. Gdańszczanie ten wyrok zaskarżyli do sądu okręgowego.

Na piątkowe posiedzenie komisji Lechia wydelegowała prezesa Macieja Turnowieckiego, członek zarządu, dyrektor ds. finansowych, Pawła Bartosiewicza oraz w roli pełnomocnika klubu mecenasa Krzysztofa Malinowskiego, który do niedawna był szefem Trybunału Piłkarskiego PZPN.

- Wracamy z Warszawy zadowoleni, bo nasze odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone. Komisja Odwoławcza jednogłośnie przyznała nam rację, udzielając licencji na kolejne rozgrywki - podkreśla prezes Turnowiecki.

Nieoficjalnie mówi się, że Lechia rozwiązała sytuację w ten sposób, iż na konto PZPN wpłaciła pieniądze, których domaga się menedżer piłkarza. Wrócą one na konto klubu, jeśli spór zostanie wygrany lub też związek przekaże je do Chorwacji, gdy Lechia przegra tę sprawę przed sądem.

Natomiast żadnych kłopotów gdański klub nie ma ze stadionem. Co prawda PGE Arena Gdańsk, na której ma rozgrywać mecze w przyszłym sezonie, najwcześniej 2 czerwca otrzyma pozwolenie na użytkowanie, ale na wszelki wypadek Lechia jako obiekt rezerwowy zgłosiła stadion przy ul. Traugutta. Nie można zatem wykluczyć, że mimo oficjalnego pożegnania w niedzielę z tym obiektem, biało-zieloni jeszcze na nim w przyszłości zagrają pojedyncze mecze.

Ponadto Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych zdecydowała, że licencję na grę w ekstraklasie otrzymały: "Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok (z nadzorem infrastrukturalnym), Śląsk Wrocław i Ruch Chorzów (z nadzorem finansowym)".

Jednocześnie pełnej radości nie może być w Warszawie i Białymstoku. Komisja złożyła bowiem wniosek do Wydziału Dyscypliny w sprawie ukarania tych klubów "ze względu na niezłożenie wymaganych dokumentów w terminie". Może być kara finansowa lub ujemne punkty na starcie nowego sezonu.

Nadal niepewny jest los Polonii Bytom i Górnika Zabrze. Kluby te mają kłopoty finansowe i długi. Komisja poinformowała, że "do wtorku kluby zostały zobowiązane do uzupełnienia wymaganej dokumentacji". 31 maja ma być dniem ostatecznym zweryfikowania wszystkich klubów. Po tym terminie żadne odwołania mają nie być już rozpatrywane.

Górnika może uratować plan naprawczy, z przedstawionymi terminami redukowania długów, a także uchwała, którą w ostatnich dniach podjęło miasto o podwyższeniu kapitału piłkarskiej spółki o trzy miliony złotych. W Zabrzu długi mogą dochodzić nawet do 10 milionów złotych.

Należności bytomian to kilkuset tysięcy złotych względem byłych i aktualnych piłkarzy, ale ten klub ma również kłopoty ze stadionem, na którym w wielu miejscach nie są zachowane względy bezpieczeństwa i standardy obowiązujące w ekstraklasie.

Przypomnijmy, że klub, który nie otrzyma licencji na grę w ekstraklasie w następnym sezonie, w tabeli obecnie trwającego przesuwany jest na ostatnie miejsce w tabeli i automatycznie degradowany! To jest szansa dla klubów, które obecnie zagrożone są degradacją na drodze sportowej, w tym Arki, że mogą ocalić miejsce w elicie kosztem tych, którzy ewentualnie licencji nie dostaną.

Dotychczas dwukrotnie zdarzyło się, że drużyna, która na boisku zdobyła miejsce w ekstraklasie, w przyszłym sezonie w nim nie zagrała z powodu licencji.

W sezonie 2005/06 Lech Poznań zajął siódme miejsce, ale nie złożył wniosku o prawo gry w elicie, gdyż połączył się z Amicą Wronki i z licencją tego klubu zdecydowano się grać w przyszłości. "Kolejorz" przesunięty został na ostatnie miejsce w tabeli. Dzięki temu Arka, która zajęła 15. miejsce nie została zdegradowana, a zagrała w barażach, w których ograła Jagiellonię Białystok.

PZPN tylko raz zdecydował się wykluczyć klub z ekstraklasy z powodu braku licencji. Ta przykrość spotkała ŁKS po sezonie 2008/09. Wówczas łodzianie zostali przesunięci z z 7. na 16. miejsce i zdegradowani. Dzięki temu w ekstraklasie pozostała Cracovia (na boisku zajęła 15. miejsce), a Arka nie musiała grać baraży, które wówczas obowiązywały czternasty zespół. Zyskał też Górnik, bo on z dodatkowych gier o utrzymanie został zwolniony.

We wcześniejszych latach kłopoty miały Ruch i Polonia Bytom, ale nawet do wcześniej przyjmowanych terminach były przywracane do rozgrywek. Jak widać silne, śląskie lobby potrafiło wybronić swoich przedstawicieli. Czy tak będzie i teraz?

Przed ostatnią kolejką Polonia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Jeśli nic nie zmieni jej wyjazd na mecz z Legią, to i tak bez względu na decyzję Komisji Licencyjnej bytomianie pożegnają się z elitą, spadając z ostatniego miejsca.

Natomiast pozycję w końcowej klasyfikacji wielu drużyn zmieniłaby odmowa licencji dla Górnika. Zabrzanie plasują się obecnie na 8. miejscu w tabeli i mogą jeszcze awansować, gdyż kończą sezon spotkaniem u siebie z Widzewem Łódź. Gdyby ten klub nie dostał licencji, to wszystkie kluby, które skończyłyby ligę za nim, przesunięte zostałyby o jedno miejsce w tabeli. Tym samym w ekstraklasie zostałaby i drużyna numer piętnaście pod względem wyników na boisku. Obecnie z tą lokatą pozostaje Arka.
jag.

Kluby sportowe

Opinie (238) ponad 50 zablokowanych

 • Arka ....upadek (11)

  Górnik licencje otrzyma także niech Arka porzuci wszelką nadzieje...

  • 136 22

  • (6)

   Jestem kibicem Arki od 30 lat i w obecnym skladzie (zarzad, kopacze) wole juz zeby spadli do 1 ligi niz znowu zielony stoliczek uratowal nas od degradacji. Nie ma sensu meczyc sie kolejny sezon w e-klasie gdyz na wzmocnienia i na zmiane naszych wlodzrzy nie ma szansy, pomijajac drobny fakt iz wlasciciel klubu ma nas tam gdzie slonce iludzka ciekawosc niedociera.

   • 39 0

   • Rysio was nie lubi ?? (5)

    Rysio was uwielbia w końcu dostał za Free korty !
    A was wymieszano z błotem wsadzając bez pytania na obiekt Bałtyku.
    Zresztą sami nie protestowaliście ze zabierają wam stadion zamydleni wizja awansu do Ekstraklasy która kupiliście w 1 lidze.
    Naobiecywał wam 2-ga Barcelonę zmienił datę by przyciągnąć sponsorów inne kluby a jak to nie pomogło oferował miliona za zmianę barw i loga.
    Wam została nowa data i wstyd po korupcji.
    Na waszym miejscu zaczął bym jak Lechia od A klasy wywalając ten wasz cały zarząd i psełdo-kopaczy.

    • 12 7

    • Lechia zaczęła od A-klasy bo zbankrutowała. (4)

     Nie jest to powód do dumy. A korupcja dotyczy wszystkich polskich klubów, Lechii też. Choćby sławetny baraż Lechia-Ruch kiedy Jojko wrzucił sobie piłkę do bramki w 90 minucie, bo nie byliście w stanie jej zdobyć. Różnica jest taka że mniej ustawieni musieli słono zapłacić za błędy, a cwaniakom uszło na sucho i teraz bezczelnie szczerzą zęby...
     Każdy o tym wie więc przestańcie bajki pisać mitomani bo sie kompromitujecie.

     • 21 6

     • Albo pomoc Nikodema, fakt, że mogło iść bez kasy, taką miał siłę przekonywania.

      • 6 0

     • do Obiektywnie (1)

      oj bzdury piszesz kolego, gdy odgrzewas stare kotlety, to upewnij się czy piszesz prawdę. Wy arkowcy s****ie ciągle w gacie, a gadacie że to nie wy to oni puścili bąka..eh żenada

      • 3 3

      • Jest dokładnie odwrotnie :)

       W Arce nikt nie twierdzi że nie było przekrętów. A w Lechii zamiatacie g... pod dywan udając świętych bo nikt was nie przyłapał. Tylko że prokuratura wrocławska nie badała korupcji w A-klasach czy 3 ligach a tam wtedy byliście i to wasz największy sukces.

       • 6 4

     • Sam się kompromisujesz kutafonie!!!

      • 0 2

  • dla mnie to tylko lechia (2)

   Pępowo!!

   • 7 6

   • I Huragan brzoza Kleszczewo jeszcze!

    • 10 0

   • Pepowo??? a gdzie jest?

    • 4 0

  • Arka utonie, hehehehehehe

   • 0 2

 • (5)

  Nie oszukujmy sie Lechia dostala licencje na piekne oczy....taka jest prawda nie ma stadionu tylko plac budowy a gra obecnie w kurniku..

  • 43 102

  • Lechia miala nie dostac licencji z niby nie zaplacona prowizje dla menagera niejakiego Cacica. Ale zlozyla depozyt w PZPN i (1)

   czeka na werdykt sadu - GLOMBIE JAK NIE WIESZ TO SIE NIE WYPOWIADAJ

   • 25 7

   • Co ty wiesz, sprawa Chorwata to jedno a brak stadionu na poziomie to drugie. Komisja uznala ze stadion do rozgrywek sie pobuduje ale wszyscy widza jak sie buduje i ile jest kiszek juz teraz...a jeszcze dojda nastepne taka jest prawda i szczekanie nic nie zmieni.

    • 3 9

  • osioł. (2)

   • 5 2

   • Może i osioł ale prawdę napisał. (1)

    A u was słowo prawda nie istnieje,chyba od czasu przejęcia Polonii.A może i wcześniej...

    • 2 7

    • a u was istnieje słowo "prawda"??

     jest tylko jednak prawda - prawda prawdziwa, Arka to korupcja

     • 8 1

 • Jestem kibicem Arki... (15)

  Ale już do kur.... nędzy - spadnijmy. Mam już dość tych jaj co roku. To jest śmieszne, że klub z takiego miasta, przy Rychu ma co roku problem z utrzymaniem. A to jakieś fuzje Lecha, a to ktoś nie dostal licencji. Dość tego, żadnego zostawania w E-klasie przez Górnik.

  • 234 10

  • (6)

   Lepiej zostańmy kosztem Górnika. Co nam szkodzi. Donos napiszemy i zostajemy. Tak jak z ŁKSem było. Najważniejsze są nasze żółto-niebiskie kolory i tylko to się liczy.
   Arka w E-klasie po życia kres, oł jes !!

   • 18 39

   • (5)

    widać że jesteś z betonolandii. Ja też jak kolega z Gdynia pisał mam już dość tej gry Arki, niech spadną, zbudują zespół odnowa i dopiero godnie reprezentuje barwy w E-klasie. Limit furtek dla Arki został już wyczerpany.

    • 35 4

    • (4)

     Zgadzam się w 100% mam już dość ciągłych zawirowań i śmiesznych przepychanek z licencjami i fuzjami,spadnij do I ligi odbudujmy się sportowo i kibicowsko a na koniec normalnie awansujmy aby z podniesioną głową grać w ekstraklasie

     • 24 1

     • Tylko zmiencie date na ta własciwą 1953 (3)

      Oj śledziki ... trochę mi was szkoda
      Sami dajecie się rolować
      zmieniają wam datę zabierają stadion i karmią obietnicami
      Kiedy powiecie dość temu zarządowi ???

      • 12 11

      • Hahaha Zaczyna sie gra stolikowa pseudo grajków ze śledziowa !

       Jestem pewien ze Arka sie utrzyma - jak nie na murawie to inaczej. Ile razy to my już przerabialiśmy.

       • 3 9

      • Wy macie datę 2005 więc lepiej siedź cicho :P (1)

       • 14 3

       • Protoplasci UM Gdynia

        Idąc waszym tokiem myślenia Lechia może być najstarszym klubem w Polsce
        Każdy może sobie dopisać "protoplasta"
        Równie dobrze Lechia Lwów to dzisiejsza Lechia Gdańsk ... Ci sami ludzie te same barwy ta sama nazwa.
        Tylko My się nie kompromitujemy zmieniając datę pod sponsora
        Powiedz mi kibicu Arki czemu w 90-tych latach mieliście flagę Arka 1953
        teraz co ...kameleon ???

        • 4 1

  • Dikładnie każdy prawdziwy kibic Arki nie chce takiego utrzymania! Niech spadną wtedy może przyjdzie normalność -nowy Zarząd (1)

   nowi piłkarze a i kibice sukcesów odejcdą... Jeśli spadniemy nie będę płakał, sportowo nie zasłużyliśmy na ekstraklasę a winny jest temu głównie Zarząd

   • 24 1

   • kibice sukcesow

    ale jakich sukcesow?

    • 10 3

  • (1)

   Koles Rychu jest juz od ponad 1,5 roku gol....em. Oddal korty miastu bo nie stac go na utrzymanie. Jak liczycie na niego to sie przejedziecie...Zobaczymy co wasz Szczurek teraz zrobi jak spadniecie. Przypominam, ze konczy sie umowa z Asseco i miasto bedzie musialo utrzymywac klub koszykarski do tego dojdzie arka. Ciekawe co bedzie, ale nie ludzcie sie arkowcy, powrot do ekstraklasy bedzie bardzo ciezki...

   • 17 6

   • nie siej fermentu. umowa z asseco jest juz przedłużona

    • 3 1

  • a mnie ciekawi.. (2)

   .gdyby to ktos z Lechii napisal do ku..nedzy to nawet 5 minut by to nie wisialo.

   • 5 5

   • Bo przeklnąć to trzeba umieć, w odpowiedniej sytuacji i czasie, a nie używac ku.. jako przecinka.

    • 7 0

   • i ten baner "gramy dla was" ciekawe kto go oplaca z 3miasta ???

    Redaktor
    jag ??

    ostatnio za pisanie o banerze dostawało się bana

    • 2 1

  • SPADNIJMY ja też jestem kibicem ARKI

   Chodze na Arkę od lat 70 i takiego dna jakie zrobił ten Zarząd nie było!!! Czyżyk popełnij sepuku ... bo wstyd to co zrobiłeś z Arką

   • 0 0

 • juz tylko 23 dni pozostały do kolejnej 27 rocznicy (18)

  • 53 25

  • (4)

   'do kolejnej 27 rocznicy' - powiedział 15latek, którego pewnie nie było w planach. Koledzy opowiadali Ci o Stoczniowiec - Cracovia ?

   • 19 15

   • (3)

    Głowę popiołem posyp i pomyśł o tych co kicali z Ejsmonda przez płoty.

    • 16 11

    • (2)

     powtarzasz się

     • 8 5

     • (1)

      codziennie trzeba wam to przypominać

      • 8 8

      • tak jak wam że do sedesu się załatwia swoje potrzeby

       • 16 6

  • TY !!!!!!!!!!!!!! (4)

   z gorki moze i przegoniliscie bylo was 3 a nawet 4 razy wiecej ale ....... na bulwarze zescie dostali!!!!!!!!!NIEWIESZ NIEPISZ

   • 14 12

   • (2)

    Boli co? Tak uciec z własnego stadionu... lipa na całe życie.

    • 18 9

    • jak narazie tylko ciebie - hahaha

     • 6 2

    • idź sobie zdobywaj ejsmonda - masz okazję powtórzyć zdobywo

     • 0 0

   • Gdynia legła

    Mógłbyś się nie ośmieszać tłumacząć waszą ucieczkę ze swojego stadionu przewagą kibiców drużyny przyjezdnej.Jestem pewien,że nikt nie z hańbił tak swojego stadionu i drużyny jak wy.Nie tłumacz się,że w Gdańsku mieszka więcej ludzi,bo kibice są wszędzie nawet wmniejszych mieścinach jak wasza i nikt do tej pory nie dał się WYGONIĆ ZE SWOJEGO STADIONU.A tak na marginesie stadion drukarki po Lechii zdobył tylko w jednej osobie R.Krauze.

    • 7 12

  • A może ktoś w końcu uświadomi Lechistów jaka była prawda. Otóż wśród nich było kilkustem SBków skierowanych młym Lechii do (7)

   pozorowania, że są ich kibicami. I to de facto SBcy przegonili Arkowców.

   • 18 15

   • (1)

    "kilkustem SBków skierowanych młym " - nie romumiem :)

    • 13 6

    • to do szkoły

     • 8 8

   • (1)

    młody, to może jeszcze powiesz że jaruzelszczak wprowadził stan wojenny po by dokuczyć waszej Arce ? A tak na poważnie, w Polsce organizowane są inscenizacje z okazji ważnych wydarzeń historycznych. W takim razie może warto by było organizować inscenizację Bitwy o Górkę na Ejsmonda

    • 13 7

    • bitwa o górkę haha

     • 7 1

   • (1)

    lechai wchodzi na meczu w ... policyjnej wisełce, tu im pomagają SB-cy, co to za klub bez godności, ambicji i honoru.

    • 6 6

    • Jak juz to ZOMO ktore ruszyło na Lechie ratujac wam tyłki

     Gdyby nie ZOMO to Lechia przeciągnęła by was po całej Gdyni
     Kto był ten wie .

     • 7 5

   • prezes

    @polo ale ty jesteś śmieszny Kangury Północy.

    • 1 2

 • niech się już ta cała Arka więcej nie kompromituje (2)

  SPADNIJCIE Z HONOREM jeśli wogóle go macie

  • 85 17

  • Spójrzcie najpierw na siebie nim głupoty wciąż pleść będziecie... (1)

   ...połączenia z Polonią,"dziwne" mecze w niższych klasach,ciche przyzwolenie "plemiela"...w końcu i u was wszystko kiedyś na jaw wyjdzie.

   • 15 18

   • Prawdziwi kibice ... nie ma co

    - Ci co odmówili wsparcia Arce w takim meczu, nie mają prawa nazywać się kibicami. Stadion nie jest od robienia polityki. Jeszcze nie spadliśmy. Trzeba walczyć do końca - grzmiał wzburzony Czyżniewski.

    W podobnym tonie wypowiadali się piłkarze. - Dziękuję kibicom z trybuny "Tory", bo oni wspierają nas przez cały sezon i tak też było w meczu z Legią. Natomiast nie mam słów, aby ocenić postawę "Górki". Powiem może tylko tyle. Nigdy nie grałem w takim meczu. Po sezonie, bez względu na to, jaki będzie ostateczny wynik Arki, po takim zachowaniu z ich strony, poważnie zastanowię się, czy jeszcze chcę tutaj grać

    To wole już ten Górnik

    • 2 3

 • Arka po co wy gracie jak wy w trąby dmuchacie? (2)

  • 65 21

  • a wy honoru nie macie

   • 9 7

  • Nie "w trąby" a "trąby"

   Czyli mówiąc wprost dmuchamy was. Hehe...

   • 3 0

 • jak zwykle ara utrzyma sie nie na boisku tylko przy zielonym stoliku. WSTYD

  • 57 13

 • Zielony stoliczku nakryj się! (4)

  • 63 12

  • Czy Arka napisała już donos na Górnika? (3)

   • 11 5

   • Pisza na ŁKS i Podbeskidzie (2)

    Jeszcze tylko na Górnika i Zagłębie i sa w Ekstraklasie

    • 3 2

    • gdańskie kompleksy (1)

     wygraliście 6 meczów derbowych, walczycie o puchary, a cały czas na hasło Arka robicie w gacie. to musi was dopiero boleć...

     • 4 5

     • Lechia zdobywca górki ... Krauze zdobywca stadionu

      • 3 1

 • Dlaczego nie ma zapisu, że w przypadku degradacji zespołu z E-klasy wchodzi kolejny z 1 Ligi? (9)

  • 39 11

  • bo nie ma (8)

   wiadomo dlaczego

   • 2 2

   • (7)

    pokaż mi "kolejny z 1 ligi" który spełnia wszystkie warunki ekstraklasy - przecież w tych klubach nie ma kasy, stadionów, zaplecza. No chyba że chcesz oglądać mecze na kartoflisku. E-klasę należałoby zmniejszyć do 14 zespołów, żeby nie było tego typu kłopotów. Więcej dużych miast i dobrze zorganizowanych klubów w Polsce nie znajdziesz

    • 7 2

    • GDYNIA, GDAŃSK, POZNAŃ, KRAKÓW, WROCŁAW, WARSZAWA, ŁÓDŹ

     najbardziej rozwinięte miasta w Polsce i to kluby z tych miast powinny grać w elicie. Reszta w B klasie

     • 8 10

    • pier...i tyle (5)

     zobacz Podbeskidzie, stadionu nie ma i co Twoim zdaniem nie zasługuje na grę w Ekstraklasie? W 1 lidze jest cała masa zespołów i organizacyjni i przede wszystkim sportowo lepszych od Arki. A to ,że nie mają pięknych stadionów, dajmy im czas, przyjdą sponsorzy, przyjdą pieniądze i będzie infrastruktura.
     Moim zdaniem w ekstraklasie powinien liczyć się przede wszystkim poziom sportowy a tego brakuje Arce i pomimo tego, że szkoda byłoby derbów, to jeżeli sportowo Arka jest za słaba na Ekstraklasę, powinna ją opuścić.

     • 17 2

     • (3)

      zobacz jaki lechia ma stadion - wstyd, zobacz na jakim farcie się bujają i kto im pomaga, a i tak ledwo dają radę mimo takiej pomocy - żenada

      • 7 7

      • Danzig uber alles

       kto Lechii pomaga?pewnie rudy razem ze swym przyjacielem Kurskim?gul ci skacze bo Arka leci w otchłań,te twoje wpisy nic nie zmienią,i jeszcze na przyszłość,LECHIA z dużej litery poproszę

       • 8 2

      • sam sobie odpowiedziałeś... (1)

       nie ważny jest stadion a drużyna a Lechia jest wysoko (abstrahując od poziomu ligi) a skoro liga jest słaba a Arka na samym jej końcu , to jak to świadczy o Arce?

       • 6 1

       • Arka i jej placzacy kibice ubrani na czarno

        Arka i jej kibice co zamiast dopingować olewają i później plącząc liczą na farta przy zielonym stoliczku.
        Już nie pamiętacie jak weszliście do Ekstraklasy z 4 miejsca bo komuś podpadł LKS.
        Was tu nie powinno być z taka drużyna i ten wasz awans teraz wychodzi bokiem.

        • 7 3

     • zobacz jak wygląda murawa podbeskidzia w marcu....

      • 0 0

 • Jak nie chcę wpuścić do E-klasy 3 i 4 miejsca z 1 ligi to niech zmniejszą E-klasę do 15,14 a nawet 12 drużyn (3)

  i tyle w temacie

  • 17 7

  • a po co ich wpuszczac jak oni stadionow ani kasy nie maja (2)

   ekstraklasa to pewne wymagania

   • 4 2

   • ok, to niech gra mniej drużyn, przynajmniej nie będą kopać po śniegu jak sezon będzie krótszy (1)

    • 4 1

    • Mniej druzyn to mniej meczy i mniej kasy od telewizji

     dlatego predzej powieksza ekstraklase niz zmniejsza. wiesz dobrze o tym, "wiec nie pier to mnie nudzi" jak spiewal Kazik

     • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Wisła Kraków
66% ARKA Gdynia
21% REMIS
13% Wisła Kraków

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 24 48 66.7%
2 Artur Wielkopolski 23 44 65.2%
3 Radosław Dymkowski 25 44 60%
4 Sławek Surkont 25 44 60%
5 RYSZARD KIWATROWSKI 19 43 73.7%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 22 13 4 5 37:21 43
2 GKS Tychy 22 13 1 8 28:23 40
3 Motor Lublin 22 12 3 7 30:26 39
4 Lechia Gdańsk 21 11 5 5 31:18 38
5 Wisła Kraków 22 10 7 5 42:25 37
6 Miedź Legnica 22 9 8 5 33:23 35
7 Górnik Łęczna 22 8 11 3 22:19 35
8 Odra Opole 22 10 4 8 25:22 34
9 Wisła Płock 22 9 7 6 32:30 34
10 GKS Katowice 22 9 6 7 34:25 33
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 22 7 8 7 36:30 29
12 Znicz Pruszków 22 8 2 12 17:27 26
13 Stal Rzeszów 22 6 5 11 29:39 23
14 Chrobry Głogów 22 6 5 11 21:35 23
15 Resovia 21 6 4 11 22:36 22
16 Polonia Warszawa 22 5 5 12 26:34 20
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 22 3 9 10 17:31 18
18 Zagłębie Sosnowiec 22 2 6 14 14:32 12
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 22 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Resovia (poniedziałek, godz. 18)
 • GKS Tychy - ARKA Gdynia 0:1 (0:0)
 • Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3 (0:1)
 • GKS Katowice - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 2:2 (2:1)
 • Odra Opole - Wisła Kraków 1:2 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Motor Lublin 1:1 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Ostatnie wyniki Arki

1 marca 2024, godz. 20:30
HIT
22% GKS Tychy
34% REMIS
44% ARKA Gdynia
91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Stal Rzeszów

Najbliższy mecz Lechii

96% LECHIA Gdańsk
2% REMIS
2% Resovia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 22 44 63.6%
2 Miś Beżuś 22 42 63.6%
3 Mirosław P. 22 40 59.1%
4 Roman Perz 21 40 57.1%
5 Rafał Kowalczyk 22 39 59.1%

Ostatnie wyniki Lechii

25 lutego 2024, godz. 15:00
6% Znicz Pruszków
10% REMIS
84% LECHIA Gdańsk
81% LECHIA Gdańsk
11% REMIS
8% Wisła Płock

Relacje LIVE

Najczęściej czytane