Lider z Gdańska!

pc
19 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Piłkarze Lechii w meczu 16. kolejki pokonali u siebie Śląsk Wrocław 3:1 (1:1). Dwa gole zdobył Maciej Rogalski (73., 87. minuta), a wynik otworzył Piotr Wiśniewski (15). Honorową bramkę dla gości strzelił Tomasz Szewczuk(88). Dzięki tej wygranej oraz bezbramkowemu remisowi Piasta Gliwice, biało-zieloni po raz pierwszy od 16 lat zostali liderem II ligi! Portal trojmiasto.pl przeprowadził relację na żywo ze stadionu przy ul. Traugutta. Poniżej jej zapis.

LECHIA: Kapsa - Pęczak, Wołąkiewicz, Manuszewski, Fechner - Wiśniewski, Kasperkiewicz, Miklosik, Rogalski (89 Hirsz) - Rybski (83 Speichler), Cetnarowicz (68 Buzała).

ŚLĄSK: Janukiewicz - Socha, Pokorny, Wójcik, Wołczek - Ulatowski, Sztylka, Górski, Klofik (86 Szewczuk) - Łudziński, Imeh (76 M. Gancarczyk).

Sędzia: Roguski (Warszawa). Żółte kartki: Miklosik (Lechia) oraz Wójcik, Pokorny, Górski, Klofik, Imeh (Śląsk). Widzów: 4000.

Relacja ze spotkania

KONIEC SPOTKANIA. Lechia zasłużenie wygrawa spotkanie i obejmuje prowadzenie w tabeli II ligi!

90' Robert Hirsz zmienia Rogalskiego. Sędzia dolicza 3 minuty

88 GOL dla Śląska Wrocław... Gancarczyk podaje do Szewczuka, a ten zdobywa honorową bramke. Jest 3:1.

87 Szewczuk zmienia Klofika.

87' GOOOOOOL... Jest już 3:0 dla Lechii!!! Po prostopadłym podaniu Maciej Rogalski mija bramkarza i bez kłopotu trafia do bramki.

85' Piłkarze Śląska powoli godzą się z porażką. Minuty upływają, a zawodnicy wciąż nie mogą poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Pawła Kapsę.

83' Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Robert Speichler zmienia Andrzeja Rybskiego.

81' Obrońcy Lechii kontrolują sytuację na boisku. Kibice Lechii skandują: "Mamy lidera".

79' Mecz zaostrzył się. Tym razem żółtą kartką ukarany Miklosik.

78' Chwilę po wejściu Gancarczyk otrzymuje żółtą kartkę. To już piąta kartka dla gości w tym meczu.

76' Gancarczyk zmienia Imeha.

72' GOOOOOOL... 2:0 dla Lechii!!! Miklosik zagrywa piłkę w pole karne, strzał Wiśniewskiego jest zablokowany, ale dobitka Rogalskiego z bliskiej odległości trafia do bramki gości.

72' I kolejny żółty kartonik dla zawodnika Śląska. Górski fauluje tuż przed polem karnym.

71' Żółta kartka dla Wójcika.

70' Rybski w doskonałej sytuacji lobuje bramkarza. Piłka jednak powędrowała zbyt wysoko... mogło być 2:0.

69' Zmiana w zespole Lechii. Paweł Buzała zastępuje Piotra Cetnarowicza.

68' Tym razem rzut wolny dla Lechii blisko pola karnego Śląska. Obrońcy wyjaśniają jednak sytuację.

67' Śląsk atakuje. Imeh próbuje różnych sposobów na pokonanie bramkarza. Obrońcy Lechii narazie jednak kontrolują sytuację.

65' Imeh po raz kolejny złapany na spalonym.

63' Szybka akcja Śląska i Imeh w wybornej sytuacji zostaje powstrzymany przez bramkarza gospodarzy. Kapsa po raz kolejny popisał się znakomitym refleksem.

62' Żółta kartka dla Klofika za zagranie ręką.

57' Składna akcja Śląska. Imeh znajduje się jednak na pozycji spalonej.

57 Ulatowski strzela z dalszej odległości, ale Kapsa nie daje się zaskoczyć.

56 Po faulu Rybskiego w środku pola, piłkę rozgrywa Śląsk.

53' Bardzo groźna akcja Lechii. Rybski dośrodkował do Cetnarowicza, ten jednak uderzył ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Janukiewicza.

51' Okres wyrównanej gry. Obrońcy Lechii nie pozwalają zbliżyć się wrocławianom w pobliże własnego pola karnego.

49' Piłkarze Śląska ruszyli do odrabiania strat. Strzał z dalszej odległości Sztylki leci obok słupka.

46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

Koniec pierwszej połowy meczu. Mecz toczy się w szybkim tempie, co przy trudnych warunkach atmosferycznych kosztuje piłkarzy sporo sił. Lechia prowadzi zasłużenie, choć cały czas musi uważać na bardzo groźne kontrataki gości.

45' Rzut rożny dla Śląska... Kapsa po raz kolejny pewnie wyjaśnia sytuację.

43' Prostopadłe podanie do Łudzińskiego spokojnie wyłapuje Kapsa.

41' Obrońca Śląska powraca na boisko.

39' Na boisku zapanowała nerwowa atmosfera. Socha po jednym ze starć jest opatrywany przez lekarza.

36' Bardzo aktywny dziś Wiśniewski po raz kolejny nęka obronę gości. Piłkarze Śląska wychodzą jednak z opresji.

35' Gra toczy się w środku boiska.

33' Cetnarowicz z Rogalskim leżą na boisku. Po chwili jednak wracają do gry.

30' Bardzo groźna akcja gości. Imeh uciekł Fechnerowi, minął Kapsę i... przewrócił się. Sędzia za próbę wymuszenia rzutu karnego ukarał zawodnika żółtą kartką.

28' Gra przeniosła się na połowę gdańszczan. Strzał Klofika na szczęście zablokował obrońca gospodarzy.

25' Piłkarze Lechii widocznie nie zamierzają poprzestać na jednej bramce. Co chwilę gorąco robi się pod bramką Janukiewicza.

22' Doskonała akcja Lechii. Wiśniewski wpada z piłką w pole karne, niestety piłka nie trafiła w światło bramki.

21' Dośrodkowanie Cetnarowicza w pole karne, bramkarz pewnie wyłapuje piłkę.

19' Obrońcy Lechii wyjaśniają sytuację. Akcja szybko przenosi się na połowę Śląska Wrocław.

18' Rzut wolny dla Śląska z 25 metrów...

16' GOOOOOL... 1:0 dla Lechii !!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miklosika głową zdobywa pierwszego gola Wiśniewski .

15' Akcja Fechnera lewą stroną boiska. Po jego strzale Janukiewicz wybija piłkę na rzut rożny.

12' Po akcji Imeha piłka ląduje w ... kałuży.

10' Mecz zaostrzył się. Brzydki faul Klofika. Arbiter na razie jednak nie karze zawodników.

7' Piłkarze Lechii ruszyli do zdecydowanego ataku, ale obrońcy Śląska wyjaśniają sytuację. Groźny strzał Rybskiego obroniony przez Janukiewicza.

5' Rzut rożny dla Lechii.

3' Trudne warunki na boisku nie pozwalają na dokładne rozgrywanie piłki.

1' Piłkarze rozpoczęli mecz.