• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Którzy żużlowcy trafią do Wybrzeża?

Rafał Sumowski
19 listopada 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Praca na stadionie. Jak połączyć pasję do sportu z zarabianiem pieniędzy?
Na starcie tegorocznych, I-ligowych rozgrywek, skład Wybrzeża był imponujący. W ekstralidze zrobić wrażenie na rywalach będzie znacznie trudniej. Na starcie tegorocznych, I-ligowych rozgrywek, skład Wybrzeża był imponujący. W ekstralidze zrobić wrażenie na rywalach będzie znacznie trudniej.

Wybrzeże Gdańsk porozumiało się z dwoma żużlowcami, którzy mają wzmocnić zespół przed startem w ekstralidze. Ich nazwiska klub chce utrzymać w tajemnicy nie tylko do czasu podpisania umów, ale i do momentu skompletowania całej drużyny. Niewykluczone, że przy Długich Ogrodach będziemy oglądali takich zawodników jak Duńczyk Leon Madsen czy Szwed Fredrik Lindgren, gdyż spadają szansę na finalizację kontraktów z Nickim Pedersenem czy Gregiem Hancockiem.PIESZCZEK TRACI CIERPLIWOŚĆ DO WYBRZEŻA

Gdańscy działacze na razie bez powodzenia negocjują finansowy aneks do umowy Krystiana Pieszczka. Ponadto z podstawowego składu chcą zatrzymać: Thomasa Jonassona, Artura Mroczkę, Renata GafurowaRoberta Miśkowiaka. Powodzenie rozmów z nimi uzależnione jest jednak od spłaty dotychczasowych należności względem tych zawodników za poprzednie rozgrywki.

Zawodnikom najwyraźniej kończy się cierpliwość. Miśkowiak zaczął już być wymieniany jako poważny kandydat do jazdy w GKM Grudziądz, czyli w zespole, który przegrał z gdańszczanami walkę o jazdę w ekstralidze.

Działacze Wybrzeża starają się doprowadzić do pomyślnego końca rozmowy ze sponsorami, którzy mają wesprzeć zespół w 2014 roku. Czasu jest coraz mniej, gdyż do końca listopada należy przygotować dokumentację (a w niej gwarancje finansowe), by ubiegać się o licencję na starty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Natomiast do 4 grudnia każdy klub musi przedstawić opinię rewidenta wyznaczonego przez spółkę zarządzającą rozgrywkami.

KTO SPONSOREM TYTULARNYM GDAŃSKICH ŻUŻLOWCÓW?

Leon Madsen (na pierwszym planie) od dłuższego czasu negocjuje z gdańskim klubem. Leon Madsen (na pierwszym planie) od dłuższego czasu negocjuje z gdańskim klubem.
Gdański klub utrzymuje, że porozumiał się już z dwoma nowymi zawodnikami, którzy złożą podpisy pod kontraktami, gdy tylko otrzymają zapewnienie, że Wybrzeże sprosta wszelkim formalnościom. Wszystko wskazuje jednak na to, że działacze z Gdańska odsłonią karty dopiero, gdy uda im się skompletować cały skład. Do tego momentu wszystkie nazwiska chcą utrzymać w tajemnicy.

Przypomnijmy, że okres transferowy mija 15 grudnia, choć i ten zapis można z łatwością obejść dzięki tak zwanym umowom warszawskim. Służą one zawodnikom jedynie do zapewnienia sobie klubowej przynależności. Aneks finansowy może zostać podpisany w późniejszym terminie, a w grę wchodzi także bezpłatne wypożyczenie do innej drużyny.

HANCOCK WRÓCI DO GDAŃSKA?

Kibice czerwono-biało-niebieskich zdają się już z niepokojem obgryzać paznokcie, podczas gdy ligowi rywale stopniowo budują składy, a sprawdzonych w najwyższej klasie rozgrywkowej zawodników jest na rynku coraz mniej.

Z 15 najskuteczniejszych zawodników minionego sezonu do wzięcia pozostają jedynie: Nicki Pedersen, Greg Hancock, Emil SajfutdinowGrzegorz Walasek (bez aneksu finansowego na sezon 2014 w PGE Marmie Rzeszów).

Dwaj pierwsi są wymieniani jako kandydaci do jazdy nad morzem, przy czym żądania Pedersena (pomimo wprowadzenia regulaminu finansowego) znacząco przewyższają nawet potencjalne możliwości Wybrzeża. Duńczyk za sezon (przy założeniu, że utrzyma dotychczasową formę) liczy na ponad 2 miliony złotych. O kilkaset tysięcy złotych tańszy jest Amerykanin. Ani jeden, ani drugi nie jest jednak skazany na Gdańsk, gdyż lidera wciąż szukają Unia Tarnów i Unia Leszno, a z budowy drużyny marzeń nie rezygnuje Unibax Toruń.

REGULAMIN FINANSOWY W EKSTRALIDZE

Fredrik Lindgren zawiódł działaczy z Leszna. Czy sprawdziłby się w Gdańsku? Fredrik Lindgren zawiódł działaczy z Leszna. Czy sprawdziłby się w Gdańsku?
Niewykluczone, że gdańska drużyna będzie musiała się obejść bez "armat". Wówczas trzeba będzie postawić na mniej renomowanych zawodników. Według naszych informacji, klub prowadzi zaawansowane rozmowy z Leonem Madsenem, który w minionym sezonie w barwach Unii Tarnów uzyskał średnią biegową 1,694.

Duńczyka gdańscy kibice pamiętają z rewelacyjnej postawy w barwach Sparty Wrocław 2009. Aktualnie 25-letni zawodnik miał wówczas ogromny wkład w utrzymanie się w ekstralidze zespołu z Dolnego Śląska, a jednocześnie degradację gdańszczan. Pozyskanie go może być jednak sporym ryzykiem, gdyż w minionym roku borykał się z problemami zdrowotnymi (problemy z tarczycą) przez co opuszczał spotkania nie tylko w lidze polskiej.

Inną opcją może być Szwed Fredrik Lindgren, który choć w minionym sezonie rozczarował w barwach Unii Leszno (śr. biegowa 1,773), jest zawodnikiem doświadczonym zarówno na torach ekstraligi jak i w rywalizacji cyklu Grand Prix. Ponadto na rynku pozostają znający ekstraligowe realia: Robert Kościecha, Sebastian Ułamek, Bjarne PedersenHans Andersen (cała czwórka z różnym powodzeniem startowała już w Gdańsku), a aneksów w I-ligowym już Rzeszowie nie podpisali wciąż Jurica PavlicRafał Okoniewski. Żadne z tych nazwisk nie jest jednak gwarantem dwucyfrowej liczby punktów na mecz.

O takie mogliby się pokusić PrzemysławPiotr Pawliccy z Unii Leszno czy Maciej Janowski z Unii Tarnów, ale bracia najprawdopodobniej przedłużą dotychczasowe kontrakty, a "Magic" ma wrócić do macierzystego klubu z Wrocławia. Jest jeszcze Patryk Dudek, ale aktualny indywidualny mistrz świata juniorów, mimo iż kuszony przez Unibax, pozostanie w Zielonej Górze.

Szymon Woźniak do Gdańska mógłby trafić na zasadzie wypożyczenia z Bydgoszczy. Szymon Woźniak do Gdańska mógłby trafić na zasadzie wypożyczenia z Bydgoszczy.
RYWALE WYBRZEŻA ZATRZYMUJĄ LIDERÓW

Nie mając nic do stracenia, Wybrzeże może zdecydować się na bardziej ryzykowny wariant i zatrudnić Jonasa Davidssona, który ma za sobą wręcz skandalicznie słaby sezon, ale w przeszłości wielokrotnie pokazywał, że potrafi rywalizować z najlepszymi. Spróbować można tegorocznego objawienia I ligi Petera Kildemanda, choć Duńczykiem mocno interesuje się klub z Częstochowy.

Pozostaje kwestia obsady pozycji juniorskich. Gdańszczanie negocjują z Szymonem Woźniakiem z Polonii Bydgoszcz. Za zawodnika, który ubiegły sezon zakończył ze średnią 1,478 pkt na bieg trzeba wprawdzie zapłacić aż 600 tysięcy złotych ekwiwalentu za wyszkolenie, ale w grę wchodzi także znacznie tańsze wypożyczenie. 20-latek może być zarówno równorzędnym partnerem dla Krystiana Pieszczka jak i zastąpić go w razie braku porozumienia co do aneksu finansowego.

AKTUALNE SKŁADY RYWALI WYBRZEŻA W EKSTRALIDZE:
Stelmet Falubaz Zielona Góra
seniorzy:
Jarosław Hampel, Andreas Jonsson, Mikkel B. Jensen, Aleksandr Łoktajew, Piotr Protasiewicz
juniorzy:
Kamil Adamczewski, Adam Strzelec, Alex Zgardziński, Bartosz Kibała, Kamil Merena, Arkadiusz Potoniec, Klaudia Szmaj.

Unibax Toruń
seniorzy:
Tomasz Gollob, Chris Holder, Adrian Miedziński, Darcy Ward
juniorzy:
Oskar Ajtner-Gollob, Tomasz Beyger, Wojciech Gołost, Mateusz Krywald, Dawid Krzyżanowski, Mateusz Kwiatkowski, Dawid Mroczkowski, Mateusz Piernikowski, Bartosz Pietrykowski, Paweł Przedpełski, Tomasz Przywieczerski, Patryk Rumiński, Patryk Sikora, Adrian Śliwiński, Paweł Wolender.

Unia Tarnów
seniorzy:
Krzysztof Buczkowski, Janusz Kołodziej, Martin Vaculik
juniorzy:
Mateusz Borowicz, Damian Dąbrowski, Ernest Koza, Arkadiusz Madej, Dawid Matura, Edward Mazur.

Włókniarz Częstochowa
seniorzy:
Rune Holta, Michael Jepsen, Grigorij Łaguta, Rafał Szombierski, Mirosław Jabłoński
juniorzy:
Artur Czaja, Maksym Drabik, Hubert Łęgowik, Rafał Malczewski, Oskar Polis.

Stal Gorzów Wielkopolski
seniorzy:
Tomasz Gapiński, Niels Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak, Linus Sundstroem, Matej Zagar
juniorzy:
Adrian Cyfer, Łukasz Kaczmarek, Patryk Karczmarz, Tomasz Walasek, Bartosz Zmarzlik.

Unia Leszno
seniorzy: Damian Baliński, Kenneth Bjerre, Mikkel Michelsen, Przemysław Pawlicki, Grzegorz Zengota
juniorzy:
Daniel Kaczmarek, Tobiasz Musielak, Marcin Nowak, Piotr Pawlicki, Michał Piosicki, Bartosz Smektała.

Betard Sparta Wrocław
seniorzy: Troy Batchelor, Tomasz Jędrzejak, Tai Woffinden.

Opinie (103) 5 zablokowanych

 • Kibic (3)

  Na papierze unibax max mocny i oni chcą wzmocnień masakra

  • 5 4

  • A myślisz, że którykolwiek z ich zawodników będzie chciał jeździć w II lidze?

   • 2 6

  • Po tegorocznej wtopie nazwa Unibax pasuje do nich jak ulał.

   Bo na nazywanie ich Apatorem na pewno nie zasłużyli.

   • 9 3

  • Niech się wmacniają, to może doatniemy coś na wypożyczenie

   Z takiej talii zawodników (jeśli pozyskają Emila i Nickiego), nawet Ci nie mieszczący się w ich składzie mogą być u nas liderami!

   • 4 1

 • jak będzie? (1)

  Uważam,że będziemy mieli skład gwarantujący utrzymanie lub spadek!

  • 29 3

  • ale kurde odkrywczy jestes

   • 1 5

 • Znowu krótka wizyta w E-lidze (1)

  3 zawodników drugiej linii, 2 zawodników trzeciej linii i jeden junior. Z czym do ludzi

  • 39 2

  • tradycja rzecz święta skoro zawsze po rocznej przygodzie w ekstralidze jest spadek to czemu mają zmieniać tradycję ? spadną z wielkim hukiem o ile uda się wyżebrać budżet na nowy sezon i wystartować w nim

   • 6 0

 • komedia, gks znow spadnie:-/

  • 21 6

 • To pajacowanie "sportowców" ze słuchawkami jest żenujące!

  Tak właśniemgłęboko mają kibiców, aby ich nie słyszeć ani najlepiej nie oglądać!

  • 15 14

 • O sezonowi znawcy znów obrodzili :) (1)

  Pamiętacie rok temu? GKs nie awansuje, o na pewno nie awansuje. Tylko w kolejce się ustawcie ;)

  • 14 12

  • Pieski rolnego już nakarmione?

   Pan kiełbaską poczestował? To szczekać kundle szczekać!

   • 7 14

 • Jest paru kontuzjowanych (1)

  Gdańsk ma doświadczenia Sanatoryjne

  • 23 1

  • Jacy trafią ?

   Najlepsi z najgorszych .

   • 15 1

 • Powturka z Rozrywki (2)

  No to mamy skład . Niech wezmą Kubice i Hamiltona a Rydzyka na trenera .

  • 10 15

  • urwałeś się z podwórka

   • 7 2

  • Zrób sobie "powturkę" z ortografii.

   • 20 0

 • Jedyna szansa na utrzymanie to Pedersen + Walasek lub Emil (1)

  • 11 8

  • Jedyna szansa na bankructwo :)

   • 5 4

 • Madsen jeszcze ok (3)

  Ale żaden Ułamek.
  THJ
  Mroczka
  Gafurov
  Kildemand
  Walasek
  Pieszcek
  Woźniak
  Madsen
  składy jeszcze w miare

  • 12 14

  • spadek z hukiem

   • 8 4

  • A właśnie że Ułamek....TAK.... w końcu Terlecki jest jego menadżerem. (1)

   A właśnie że Ułamek....TAK.... w końcu Terlecki jest jego menadżerem.

   • 4 2

   • Nie jest żadnym jego menadżerem.To było dawno tak jak czasy świetności Ułamka, nie dla Ułamka w Gdańsku.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
8 kwietnia 2023
mecz ligowy
75% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
25% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Stelmet Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
mecz ligowy
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
mecz ligowy
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane