• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lotos PKH Gdańsk wycofał się z Polskiej Hokej Ligi

Rafał Sumowski
26 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Lotos PKH Gdańsk w 2014 roku reanimował seniorski zespół w gdańskim hokeju. Niestety, klub nie przetrwał trudności związanych z pandemią koronawirusa oraz konkurencją Stoczniowca, który w tym roku również zgłosił się do PHL. Lotos PKH Gdańsk w 2014 roku reanimował seniorski zespół w gdańskim hokeju. Niestety, klub nie przetrwał trudności związanych z pandemią koronawirusa oraz konkurencją Stoczniowca, który w tym roku również zgłosił się do PHL.

Lotos PKH Gdańsk nie zagra w Polskiej Hokej Lidze. Choć klub był w trakcie budowy zespołu na sezon 2020/21, jego władze podjęły decyzję o wycofaniu się w ogóle z ligowych rozgrywek. Jedynym klubem hokejowym z Trójmiasta aspirującym do gry w elicie będzie Stoczniowiec Gdańsk. - Walczyliśmy do końca, ale kolejne przeciwności - najpierw pandemia, a niedawno ogłoszenie chęci startu w PHL drugiej drużyny z Gdańska, której zarządzający decydują również o warunkach i dostępności Hali Olivia dla innych drużyn sprawiły, że musimy zrezygnować - mówi pełnomocnik zarządu wycofanego klubu, Bartosz Purzyński.



Stoczniowiec Gdańsk założył spółkę hokejową. PHL ruszy 13 września



Zarząd Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 podjął decyzję o nie przystąpieniu do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2020/2021 przez zespół Lotos PKH Gdańsk. Po 6 latach funkcjonowania, gdański klub zniknie z hokejowej mapy Polski.

Sytuację gdańskiego klubu, który przez ostatnie cztery sezony występował w PHL, skomplikowała epidemia koronawirusa. Do klubowej kasy nie spłynęła duża część środków przewidzianych w marcu i kwietniu tego roku. Oznaczało to brak możliwości opłacenia ostatnich faktur m.in. za wynajem lodowiska i wypłacenia pensji zawodnikom.

Liczono na to, że sytuację uda się opanować. Część zawodników przedłużyła umowy, a trener Marek Ziętara, mimo zgody na to, aby zrezygnować z ważnego kontraktu z Lotosem PKH, odrzucił propozycję Podhala Nowy Targ i do końca czekał na pomyślny scenariusz w Gdańsku. Do dziś nie udało się zgromadzić środków, które pozwoliłyby na uregulowanie zobowiązań koniecznych do otrzymania licencji na grę w PHL.

- Zaległe środki są zabudżetowane w tym sezonie, jednak otrzymalibyśmy je dopiero jesienią i na początku przyszłego roku. Z punktu widzenia płynności finansowej i konieczności uregulowania zobowiązań do końca czerwca w ramach procesu licencyjnego wyklucza to nas z PHL w tym sezonie. Walczyliśmy do końca, ale kolejne przeciwności - najpierw pandemia, a niedawno ogłoszenie chęci startu w PHL drugiej drużyny z Gdańska, której zarządzający decydują również o warunkach i dostępności Hali Olivia dla innych drużyn sprawiły, że musimy zrezygnować. To jedyna odpowiedzialna decyzja, którą możemy podjąć w tej sytuacji, tym bardziej, że młodzi zawodnicy, którzy dotychczas byli przez nas w prowadzani do gry w PHL, nie mogliby grać w naszych barwach bez zapłacenia ok. 100 000 złotych w ramach ekwiwalentu za ich wyszkolenie. Wierzymy jednocześnie, że wciąż nie jest za późno, aby nasi zawodnicy, sztab trenerski i pracownicy znaleźli nowe kluby, w których będą mogli dalej grać i pracować - mówi Bartosz Purzyński, pełnomocnik zarządu PKH.

Szymon Marzec, były hokeista Lotos PKH Gdańsk: Najtrudniejsza decyzja w życiu



PKH Gdańsk powstał w 2014 roku grając przez dwa sezony w I lidze. Decyzja o utworzeniu drużyny seniorskiej była efektem spotkania zarządu GKS Stoczniowiec z rodzicami hokeistów w lutym 2014 roku, kiedy brak drużyny seniorów (wtedy w Gdańsku nie było jej już 4 lata) został podniesiony jako główny problem skutkujący odpływem juniorów, którzy nie widząc perspektyw na grę w Gdańsku kończyli karierę oraz bardzo niewielkim napływem dzieci do klas hokejowych Sportowej Szkoły Podstawowej w Oliwie.

Niektórzy z zawodników z tamtego okresu grali w biało-niebieskich barwach do dziś: Oskar Lehmann, Filip PestaJakub Stasiewicz. Nad morze konsekwentnie wracali rozproszeni po Polsce gdańszczanie, m.in. Szymon Marzec, Maciej Rompkowski, Kamil Dolny, Mateusz Strużyk, Krzysztof Kantor, Dawid Maciejewski, Marek Wróbel, Tomasz Witkowski, czy też traktowany jak gdańszczanin Josef Vitek.

- Od początku powstania klubu byli z nami kibice, którzy w każdym sezonie tworzyli jedną z najliczniejszych grup na trybunach polskich lodowisk. To było dla nas bardzo ważne, bo potwierdzało głód hokeja w Gdańsku. Jednocześnie nasze losy były emocjonujące ze względu na specyficzną sytuację związaną z istnieniem równolegle innego klubu hokejowego w Gdańsku. Po 2 latach w trakcie sezonu musieliśmy zrezygnować z historycznej nazwy Stoczniowiec, a przez ostatnie cztery lata przelaliśmy na konto zarządcy miejskiej Hali Olivia ok. 1 500 000 złotych, co jest nigdzie indziej nie spotykaną opłatą w Polskiej Hokej Lidze. Dzisiaj stanęliśmy w obliczu kolejnej podwyżki ceny wynajmu lodu i niezdrowej konkurencji, gdzie drugi klub dowolnie może dysponować lodowiskiem i nie możemy liczyć na jakiekolwiek preferencje. To tylko zwiększa ryzyko naszego startu w PHL - rozwija uzasadnienie decyzji o wycofaniu zespołu Bartosz Purzyński.

Marek Kostecki o zgłoszeniu Stoczniowca Gdańsk do ekstraligi hokeja na lodzie



Przez dwa ostatnie sezony klub dochodził do ćwierćfinałów play-off, a w rozgrywkach 2018/19 był o krok od wyeliminowania późniejszych mistrzów kraju GKS Tychy. Wówczas domowe mecze oglądał nadkomplet widzów.

- Przechodziliśmy różne momenty, ale zawsze byli z nami ludzie nam życzliwi, bez których ten klub nie mógł by istnieć. Zarząd, rada nadzorcza oraz osoby życzliwe inicjatywie zaangażowały ogromne środki własne, aby kibice hokeja w Gdańsku mogli oglądać swoją drużynę na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Okazało się, że hokej łączy ludzi niezależnie od preferencji politycznych. Od początku byli też sponsorzy, w tym dwaj tytularni - firma MH Automatyka oraz w ostatnich dwóch sezonach Grupa Lotos. Wielkim zaangażowaniem wykazywali się również sponsorzy z sektora prywatnego, którzy wspierali nas jak mogli. Za to poświęcenie, wyrozumiałość i zaangażowanie chciałbym serdecznie podziękować, bo bez tego nie udało by się nam stworzyć drużyny grającej jak równy z równym z innymi drużynami PHL - podsumował Purzyński.

Kluby sportowe

Opinie (388) ponad 50 zablokowanych

  • dlaczego prezes działko kilka miesięcy temu cisnął kolesi o robotę w Enerdze? (3)

    • 11 20

    • Bo z czegoś, przyglupie, trzeba żyć jak się nie pasożytuje na miejskiej hali.

      • 18 6

    • (1)

      Sprawa jasna jak słońce bo wiedział że to koniec hokeja. Szkoda że nie zakomunikował że zwija wrotki. Jak chcesz zarządzać zawodym klubem to się nad nim koncentruj a nie na lampach w energetyce

      • 9 13

      • A gruby w 2011 to co zrobil haha ty slepy jestes czy nienormalny? Zobaczymy jak teraz zarządza się profesjonalnym klubem bez sponsorów hahahaha Czekam jaka sobie zajdzie dojna krowę bez PKH

        • 12 1

  • Musze przyznac gdzie Lotos doklada reke zaczyna sie bagno !!!! Zuzel pilka nozna teraz hokej !!!

    • 4 14

  • A gdzie CBA pytam do tego miasta nie ma dostepu ????

    • 20 1

  • Siatkarze maja glos

    Jak się przyjrzeć strukturze klubu to najwięcej głosów mają siatkarze od Biesiady. To on pomaga w przewalach. Dodatkowym mentorem jest Wladziu stary czerwony agent że stoczni. Na deser masz dwóch z byłej Lechii i gotowa struktura, której wszyscy się boją. Wiecie kto był asystentem Adamowicz kiedy zatrudniona została obecna prezydentka? Ciekawe co? :)

    • 21 0

  • Sport&Show&Biznes (2)

    Jak to w życiu.Zadanie przerosło zarządców.Chociaż chcieli dobrze

    • 10 11

    • Mowisz o 2011 roku?

      • 8 0

    • Co ty gościu chrzanisz to aż wstyd czytać

      • 3 2

  • Ś.P. Gdański Hokej (2)

    Dokonało się!
    Grabarz w końcu zemścił się na tych, którzy postawili na nogi gdański hokej. tych, którzy zbudowali coś od podstaw a fundamentem była nieudolność i porażka Grabarza z 2011. musiał w końcu postawić na swoim i zniszczyć być może dzieło życia innych będące pomnikiem jego porażki.
    żal, że bardzo dużą rolę, jeśli nie wiodącą odegrało miasto, które pozwoliło się P. Kosteckiemu praktycznie uwłaszczyć na tym obiekcie. tyle lat niejasności a on ciągle zarabia na tym obiekcie.
    swój udział ma w tym M. Turnowiecki. ten sam, który obdarzony zaufaniem miasta oddał za bezcen pseudoinwestorowi Kucharowi Lechię, którą potem zadłużył i sprzedał z zyskiem Mandziarze.
    piękna układanka. idealnie dobrali się Ci panowie. za aprobatą Gdańska.
    teraz już bez PKH, będzie sezon zbierania doświadczeń przez stoczniowca. a potem kolejna likwidacja drużyny.
    ale najważniejsze, że Grabarz ma powód do świętowania. 50 lat klubu. w roku jubileuszu "reaktywacja" hokeja.
    wiwat stocznia! wiwat grabarz!

    • 36 2

    • (1)

      racja

      • 6 0

      • I to powinni przeczytać rządzący Gdańskiem - z Panią Dukiewicz i ludźmi z wydziału sportu na czele- kasującymi wysokie pensje, ale mający w d....patologię pod nosem

        • 8 0

  • (27)

    Żaden grabarz, jak ktoś chce reaktywować hokej to czemu mu bronić.Drużyna po prostu nie miała pieniędzy i się rozpadła.Jak nie ma się nawet na wynajem to jak można w ogóle mówić o starcie drużyny w rozgrywkach. Fakt faktem,że szkoda drużyny bo fajne emocje dawali.
    Ale obiektywnie oceniając to powodem jest brak siana a nie żaden Kostecki.

    • 20 40

    • Brak siana powiadasz? A jak to nazwać jak jedna drużyna ma lód za darmo a druga musi za niego płacić najwyższe stawki. Jak właścicielem hali jest miasto a drugi klub dostaje ją za darmo? Zrządzenie losu, fart czy sprawiedliwość?

      • 22 5

    • Święta prawda. Pełnomocnik działko lubi pohałasować

      • 4 19

    • (23)

      Pkh nie miałoby takich problemów finansowych gdyby nie musieli płacić najwyższych stawek za wynajem lodu. Kostkowi oczywiście. Dlaczego ten lód jest najdroższy w Polsce? Bo nad morzem? A może mieli go sobie zorganizować na Ergo Arenie?

      • 14 4

      • (6)

        Lód drogi to prawda, ale nie demonizujmy - 1,5 mln przez 4 lata daje ok 350 tyś. rocznie.
        Przy budżecie o którym opowiadał prezes PKH - ok,3,2 mln - to jest raptem 10%. a więc nie to jest przyczyną upadku !!! może nie trzeba było szaleć z ocokrajowcami generującymi duże koszty ? dodatkowo już na początku sezonu wiadomo było ile to wszystko będzie kosztować - wynajem hali, sprzęt, zawodnicy. Może trzeba umieć po prostu dodawać ? i analizować a nie tylko opowiadać jakim to nie jest się wielkim prezesem klubu.

        • 12 15

        • Zestawienie dopłat miast do klubów i cen wynajmu lodu za rok 2019 - żródło: hokej net (1)

          1. Katowice:
          tauron kh gks katowice:
          Dotacja na drużynę seniorów 2018 rok: 2,5 mln zł
          Dotacja na drużynę seniorów 2019 rok: 4 mln zł
          Lodowisko: własność miasta, GKS korzysta z tafli za stawkę komercyjną 450 zł za godzinę.

          2. GKS Tychy
          Dotacja na drużynę seniorów 2018 rok: 3,6 mln zł
          Dotacja na drużynę seniorów 2019 rok: 3,75 mln zł
          Lodowisko: własność miasta, GKS korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach.

          3. Sosnowiec
          Dotacja na drużynę seniorów 2018 rok: 250 tys. zł (pierwsze półrocze)
          Dotacja na drużynę seniorów 2019 rok: ok. 2,3 - 2,4 mln zł
          Lodowisko: własność miasta, Zagłębie korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach. Opłata z tytułu udostępnienia tafli lodowiska i szatni - 100 zł za miesiąc.

          4. Toruń (1,538 mln zł):
          Dotacja na drużynę seniorów
          2019 rok: 1,2 mln zł (w tym 660 tys. zł to stypendia sportowe oraz 80 tys. na pokrycie kosztów wynajmu lodowiska Tor-Tor) + 20 tys. zł (Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego)
          2020 rok: 1,2 mln zł (w tym 200 tys. na pokrycie kosztów wynajmu lodowiska Tor-Tor) Za godzinę lodu nasz klub płaci 470zl +VAT - wyjaśnił klub z Torunia.
          Lodowisko: - Koszty utrzymania sztucznego lodowiska Tor-Tor ponosi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który realizuje m.in. zadania w zakresie administrowania obiektami komunalnymi Gminy Miasta Toruń.

          5. Oświęcim
          Dotacja na drużynę seniorów 2018 rok: 1 mln zł 170 tys zł (550 tys. zł pierwsze półrocze/ 620 tys. zł drugie półrocze)
          Dotacja na drużynę seniorów 2019 rok: 1,1 mln zł
          Lodowisko: własność miasta, Unia korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach.

          6. MH Automatyka Gdańsk:
          Dotacja na drużynę seniorów 2018 rok: 1,050 mln zł
          Dotacja na drużynę seniorów 2019 rok: planowane ok. 1 mln zł (obecnie przyznana kwota to: 450 tys. zł za I półrocze)
          Lodowisko: - Halę Olivia utrzymuje klub GKS Stoczniowiec. Klub MH Automatyka Gdańsk musi ze środków własnych ponieść koszt lodu w Hali Olivia, która kosztuje 660 zł netto za godzinę treningu.

          • 13 0

          • Czekam na takie zestawienie ze Stoczniowcem..."Stoczniowiec SA korzysta z tafli na preferencyjnych warunkach" 1 zł za godz treningu:) NIkt mu nie zabroni

            • 10 0

        • (3)

          Dobra jak umiesz liczyć to policz, tak się składa, ze znam stawki za wynajem lodu, patrząc na stawki sprzed dwóch lat dodać do tego ubiegłoroczną 30% podwyżkę cen za wynajem lody wychodzi:
          -9100 złotych za wynajem hali na jeden dzień meczowy + 1000 złotych za wynajem sprzętu ( rolba ) i ludzi to daje 10100 za jeden dzień meczowy
          -Meczy domowych masz około 20 więc daje to 202 000 na cały sezon
          -Ale niewliczane do tego są opłaty za media podczas trwania imprezy masowej ( prąd i woda ) a to nie są małe pieniądze
          -Opłacić trzeba zawodników, trenerów, pracowników klubowych, ochronę, ratowników medycznych, obsługę, koszt uzyskania pozwoleń na organizowanie imprez masowych ( policja, straż pożarna, sanepid itp. ), ewentualne szkody powstałe podczas trwania imprezy ( uszkodzone kible czy krzesełka ) pokrywa wynajmujący
          -Do tego trzeba jeszcze gdzieś trenować o ile dobrze pamiętam koszt godzinny treningu oscylował między 700 - 800 złotych za godz.
          -Takich treningów w tygodniu masz kilka po parę godz.
          -Nie jestem pewien ale chyba jeszcze wynajmujesz hale drużynie przeciwnej na treningi ( ale tu nie dam se ręki uciąć )
          -Do tego doliczyć trzeba sprzęt, transport oraz opłaty za magazynowanie sprzętu

          Teraz liczyć tylko całościowe koszty wynajmu hali:
          202 000 + Treningi przedziałka 100 000 - 200 000 + Media koszt nie znany = Wychodzi około pół miliona jak nie więcej i to za samą halę bez kosztów organizacji

          Przychód klubu z biletów biorąc śrędnia za bilety w wysokości 15zł dodając do średniej meczowej widzów 1500 = 22 500 możemy pomnożyć razy 20 = 450 000 zysku ( wszystko jest miej więcej )

          Teraz zobacz ile to wszystko kosztuję a nie policzone było wszystko, więc nie mów tu, że ktoś musi umieć dodawać najpierw ty zainteresuj się ile to naprawdę wszystko kosztuje, bo jakby wszystkie dane były znane to nie zdziwiłbym się gdyby cały koszt wynajmu hali oscylował w kwocie ok. 800 000

          • 11 2

          • (1)

            Nie dywaguj tylko czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie w artykule jest napisane 1,5 mln przez 4 lata !!!!! a więc wszytkie koszty - gdyby Twoja wyliczanka miała jakiekolwiek podstawy to ta kwota byłaby wielokrotnie większa.
            Ja nie zastanawiam się co wiem a co nie - tylko 1,5 mln podzieliłem na 4 i tyle.
            Więc jednak policz dokładnie a nie siejesz dziwne opowieści.

            • 3 6

            • średnia możesz sobie wyliczać. Podaj cene jaka zapłacili grubemu w pierwszym roku a jaka w ostatnim. Gruby wyraznie gadał ze na początku były preferencyjne stawki W jego interesie było to rozkręcić by mógł sobie później podnosić cenę.

              • 3 0

          • Chętnie bym Ci odpisał punkt po punkcie ale to nie ma sensu - krótko mówiąc jesteś daleko od prawdy w twoim zestawieniu. 800 000 w sezonie za lód to jedna wielka bajka - i tyle

            • 3 3

      • (15)

        Od rana trwały rozmowy ostatniej szansy. Lotos PKH mógł liczyć na przychylność miasta, jednak pieniądze miały wpłynąć dopiero za kilka miesięcy. Zabrakło dokładnie 118 tysięcy złotych - tyle Lotos PKH zalegał Stoczniowcowi za wynajem hali Olivia. Wszystko zobowiązał się spłacić po otrzymaniu transzy z miasta oraz od sponsora.

        • 6 0

        • (2)

          Ale to nadal nie tłumaczy czemu do tego dopuścili, przecież już przed sezonem wiedzieli ile pieniedzy potrzebują, dodatkowo u góry w komentarzach można przeczytac że to nie jedyne długi , zawodnicy też nie dostali pieniędzy. nie znam całej sytuacji ale racjonalnie patrząc to chyba ktoś nie umiał zarządzać posiadanym budżetem tylko liczył, że jakoś to będzie.

          • 7 7

          • (1)

            pandemia, mówi Ci to coś? Uważasz, że ktoś, kto prowadzi klub ma mieć szklaną kulę i we wrześniu wiedzieć, że w marcu wywali mu się większość drobnych sponsorów i ulotni sie wraz z kasą, bo cały kraj się zatrzymał i ludzie zaczęli masowo tracić pracę i zamykać firmy? Albo szukać oszczędności gdzie się da? (patrz KIW) Budżet pewnie był dobrze zaplanowany, nikt tylko jeszcze nawet w lutym nie wpadł na to, że w marcu i kwietniu nie wpłynie żadna z zaplanowanej kasy na konto klubu.

            • 10 4

            • Gruby sie tym nie przejmował bo on nie ma sponsorów. A kase od miasta za lód dla SP w postaci 1 000 000 zł zawsze dostanie. Nie zapomnijmy o kasach z ministerstwa za jakże popularne sporty typu szortracki i inne cuda na kiju. Amatorzy też zapłacą jak bedą chcieli zagrać. Także tak się lody kreci

              • 11 0

        • (1)

          Jak czytam, ze PKH zabraklo 118.000, zeby przeżyć to szlag mnie trafia jeszcze bardziej. Miasto Gdańsk nie ma 118 000 zl i nie podratuje klubu wiedząc jaka jest ich sytuacja i jak ona się ciągnie od lat. Śmiech na sali. Każdy element tego, co tu się wydarzyło sprawia, że mnie szlag trafia. Że miasto pozwoliło na rozwalanie nie tylko drużyny, ale wspólnoty, która się wokół niej zbudowala, olali zaangażowanie setek jak nie tysięcy ludzi. Jak Gdańsk mający wspólnotowe i bardzo górnolotne hasła na sztandarach nie wyciągnie 118.000 nawet danych awansem, przed jesienią, niekoniecznie ekstra, to co tu się do jasnej cholery dzieje i stało.

          Przecież te wszystkie miasta, co tak się wykrwawiają, bo korona to jest strasznie grubymi nićmi szyte... już sama kwestia dziesiatek mniejszych i większych imprez, które się nie odbyły, albo zostały przełożone na za rok, a do których miasta zawsze dokładają-samo to to są oszczędności. I tak jak Gdynia zaoszczędziła kilka milionów złotych z samego tylko Openera, na który nie wyłożyła pieniędzy, nie mówiąc o innych imprezach typu odwołany festiwal filmow , tak na pewno Gdańsk również. I oni 118.000 nie mają. Kpina!

          • 10 1

          • To plus zima, podczas której nie wyjechały ani razu żadne piaskarki i pługi... przecież to są potężne oszczędności dla miasta. To gdzie ta kasa jest niby? Jakim cudem nic nie mają?

            • 6 0

        • (1)

          Brednie. Prezes działko niech się nauczy w końcu liczyć. Opowiadał bajki a jak przyszło wystartować to zmył się jak kamfora. Ot zwykły cudak.

          • 9 14

          • jeszcze sie nie nauczyłeś że nie ma tu dla ciebie i dla twojego szefa szacunku? zmykaj kmiocie mozesz sobie gadać ile chcesz. Kibice w postaci frekwencji wam udowodnia co i kto dla nich się liczy i komu wierzą. Idz łatać dziurę, zrób remont kibli i złap wreszcie tego gołębia co wali na krzesełka.

            • 11 5

        • (7)

          tylko 118 tysięcy - ale jak policzysz to chyba wygląda na zaległość za około 3 miesiące użytkowanie hali, szatni, wody, itp. więc .....

          • 3 5

          • Przecież masz wszystko podane jak na tacy: zaległości są, bo nie wpłynęły transze od sponsora i od miasta. Wszystko byłoby spłacone co do grosza.

            • 9 3

          • (5)

            Widać, że nigdy biznesu nie prowadziłeś. Wiedziałbyś, że opóźnienia w płatnościach się zdarzają, ale nie jest to powód do tego, aby przestać współpracować z kontrahentem, którego znasz od lat, który zalega niewiele i o którym wiesz, że zaległości spłaci. A co zrobili grabarze? Z premedytacją zablokowali PKH. Gdyby nie mogli liczyć na różnego rodzaju dotacje, to nigdy takiego numeru by nie odwalili.

            • 9 2

            • (1)

              Opóźnienia tak, ale 3 miesiące to już zagrożenie niewypłącalności. Dodatkowo ciężko zweryfikować jak wyglądają finanse klubu, bo jak na przejrzystość to nie wygląda. od 2 lat nie publikują sprawozdań finansowych które są ich obowiązkiem. może jak doda się wszystkie długi to powinno ich już dawno nie być ?

              • 4 9

              • Jakby miasto grubemu nie zapłaciło za lód dla szkoły to też by był taki skrupulatny?

                • 0 0

            • (2)

              Właśnie prowadziłem, z dużym naciskiem na czas przeszły - właśnie z powodu opóźnień w płatnościach do mojej firmy musiałem ją zamknąć, wcale nie z powodu strat tylko z powodu braku spływu kaski. Więc jestem akurat uczulony na to :( a tak z innej strony szkoda że Ty masz podejście że można nie płacić - ja uważam że w biznesie to właśnie podstawa - płatność w terminie.

              • 4 8

              • (1)

                To kiepsko prowadziłeś biznes i nie powinieneś innych pouczać. Ja nie uważam, że można nie płacić. Piszę o tym, że partnera wieloletniego traktuje się inaczej niż nowego, zwłaszcza jeśli jest on wspierany przez wielki biznes (Lotos) i samorząd. Opóźnienia w płatnościach, choć mi się nie podobają, są cechą polskiego sportu i biznesu. 118 000 to niewielki ułamek tego, co zostało dotąd zapłacone. Z powodu złośliwości Stoczniowiec pozbywa się 400 000 złotych rocznie. Przyszło im łatwo, bo miasto da kasę na remonty, wyciągnie się też od tego i owego związku i interes się kręci.

                • 7 3

              • Pytanie jest takie - jakie jest calkowite zadluzenie ? Moze Kostecki wie wiecej i widzial to jako jedyna szanse na odzyskanie pieniedzy i sie przeliczyl. I tyle

                • 1 8

    • I to nie prawda ze deszcz padał nam na głowę, zwłaszcza ze prawie nie padało, a Prezes Kostecki micha nas jak ojciec najlepszy

      • 4 2

  • Umowa na dzierżawę hali podpisana została w 1998. W latach 1994-1998 członkiem zarządu miasta był Marek Kostecki. Przypadek?

    • 20 0

  • Chętnie kupię i dodatkowo wzmocnię tą drużynę.Z kim się skontaktować?

    • 5 0

  • Dobrze poinformowany (8)

    A czy niejaki pełnomocnik działko poinformował kibiców ile razy był u kostka i biadolił że ma dość PKH? Zapomniał przekazać? Teraz bryluje na forach i udaje pokrzywdzonego.A czy opowiedział jakie długi wygenerował? Pewnie też zapomniał? No cóż ale hałas na forach ma czas robić.To że zmył się do energii nie było przypadkowe. Pozbył się Gulczaea ktory dokładał setki tysięcy. To nie sabotaż?

    • 17 26

    • Ale z ciebie niezła armatka, na potęgę strzelasz fałszywkami!!

      • 13 9

    • Gdybyście nie brali takiego haraczu za lód, to klub by dalej istniał i rozwijał się. Idź gdzieś świętować, bo robiliście na złość tysiącom ludzi. To wasz wielki dzień, dla takich chwil żyjecie.

      • 15 8

    • (2)

      Domino niepijemy juz

      • 5 4

      • (1)

        Panie działko zamiast udzielać się na forum można było poszukać kasy u sponsorów? Szkoda kibiców, sponsorów i drużyny.

        • 4 13

        • gruby niech szuka dyletańcie, to on musi udowodnić że go stać zbudować nie gorszą drużyne od PKH bo przecież pokaże nam wszystkim jak się powinno zarządzać klubem nie? Najlepiej nie za swoje bez sponsora tylko 100% z miasta

          • 10 1

    • (2)

      Chodził, prosił... i Gruby nie przejął PKH (z całą organizacją, zawodnikami i sponsorami) tylko swoją drużynę zgłosił?
      Nie jesteś ani dobrze poinformowany ani nawet w średnim stopniu rozwinięty intelektualnie.

      • 13 5

      • (1)

        Jak mówią wtajemniczeni pełnomocnik działko prosił o to na kolanach. A teraz fisiuje na forum jak chłop na czereśni. Jajca co?

        • 4 10

        • Wladek

          Wyłącz neta, zmienili Cię na Artura. Czerwony kmerze

          • 12 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Lotos PKH Gdańsk

 

Klub zakończył działalność i wycofał się z rozgrywek po zakończeniu sezonu 2019/2020.

rok założenia: 2014
barwy: biało-niebieskie
sukcesy: Awans do Polskiej Ligi Hokeja w sezonie 2015/16
prezes: Bartosz Purzyński
wiceprezesi: Arkadiusz Bruliński Maciej Gulczyński Michał Śmigielski
dyrektor sportowy: Przemysław Tutaj

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Playoff

Ćwierćfinały

GKS Tychy 4
Energa Toruń 0
JKH GKS Jastrzębie 4
Comarch Cracovia 3
Re-Plast Unia Oświęcim 4
LOTOS PKH GDAŃSK 1
Podhale Nowy Targ 2
GKS Katowice 4

Półfinały

GKS Tychy
JKH GKS Jastrzębie
Re-Plast Unia Oświęcim
GKS Katowice

Finał

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane