Wiadomości

Stoczniowiec Gdańsk. Josef Vitek grającym trenerem. Spółka na 50-lecie klubu

Josef Vitek, z którego zrezygnował Lotos PKH Gdańsk, został grającym, drugim trenerem Stoczniowca Gdańsk.
Josef Vitek, z którego zrezygnował Lotos PKH Gdańsk, został grającym, drugim trenerem Stoczniowca Gdańsk. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Stoczniowiec Gdańsk 26 czerwca zamierza zarejestrować spółkę, która poprowadzi drużynę w Polskiej Hokej Lidze. Nastąpi to dokładnie w 50. rocznicę utworzenia klubu. Pierwszym trenerem zespołu został Krzysztof Lehmann. Natomiast hitem transferowym jest pozyskanie Josefa Vitka. Czech, który od kilku miesięcy ma również polskie obywatelstwo, będzie grającym, drugim szkoleniowcem nowej ekipy.Stoczniowiec Gdańsk zgłosił drużynę do PHL. Ile to kosztuje?Gdy przed niespełna miesiącem Stoczniowiec Gdańsk po 9-letniej przerwie ponownie zgłosił drużynę do Polskiej Hokej Ligi, ze strony klubu było dużo asekuracji. Jednak już widać, że przygotowania do rozgrywek idą pełną parą i 30 czerwca, kiedy trzeba ostatecznie potwierdzić akces do gry, Stoczniowiec to uczyni. Na to wyzwanie ma być gotowy zarówno pod względem formalnym, jak i sportowym.

- Wymogiem gry w ekstralidze jest posiadanie spółki akcyjnej. GKS Stoczniowiec zarejestruje ją 26 czerwca. To symboliczna data, bo tego dnia minie dokładnie 50 lat od powstania klubu RKS Stoczniowiec, którego GKS Stoczniowiec jest kontynuatorem tradycji - podkreśla Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy gdańskiego klubu, a zarazem członek zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Stoczniowiec Gdańsk zwiększa wpływy w sportach zimowychDrużyna ma funkcjonować na bazie młodych zawodników, którzy w minionym sezonie zajęli 2. miejsce w I lidze. Jednak przewidywane są istotne wzmocnienia. Klub zamierza pozyskać bardzo dobrze znanych w Gdańsku hokeistów. Pierwszy transferowy hit już jest.

- Obecnie trenuje 22 zawodników. Pierwszym trenerem jest Krzysztof Lehmann, a pomaga mu Josef Vitek, którego traktujemy jako grającego drugiego szkoleniowca - zdradza nam dyrektor Turnowiecki.

Josef Vitek do kibiców po odejściu z Lotos PKH Gdańsk: Zostaniecie w sercu na całe życie - wywiadDla 39-letniego Vitka to powrót do Stoczniowca po 10 latach. Grał w tym klubie w latach 2007-10. Natomiast Czech nie musi wracać do Gdańska. Przez trzy ostatnie sezony był związany z Pomorskim Klubem Hokejowym 2014, który w ekstralidze grał pod szyldem sponsorów, najpierw MH Automatyki, a w minionym roku Lotosu.

Dla tego klubu Josef w ciągu trzech ostatnich sezonów strzelił 61 goli i zaliczył 77 asyst, a wystąpił w 144 meczach. Mimo to w kwietniu dowiedział się, że nowego kontraktu nie dostanie, gdyż drużyna ma zostać odmłodzona.

Josef Vitek - statystyki w Stoczniowcu Gdańsk - mecz po meczuW wywiadzie udzielonym nam po tej decyzji Josef Vitek podkreślał, że chciał zakończyć karierę zawodniczą w Gdańsku i czuje się na siłach, był grać nadal w ekstralidze. Od kilku miesięcy ma polskie obywatelstwo. Tym bardziej nie w smak było mu opuszczanie miasta, w którym osiedlił się z rodziną, a swoje dzieci posłał do gdańskich szkół. Dzięki propozycji ze Stoczniowca będzie mógł te zamierzenia wcielić w życie.

Obecnie do startu w ekstralidze w sezonie 2019/20 chętnych jest 12 klubów. Liga może zostać powiększona, bo w miejsca opuszczone przez Naprzód Janów i SMS PZPH chcą wejść ekipy: Stoczniowca oraz z Sanoka i Krynicy. Do 30 czerwca wszystkie ekipy muszą potwierdzić akces do PHL i przedstawić, że spełniają wymagania organizacyjno-finansowe co do udziału w rozgrywkach.

Lotos PKH Gdańsk pożegnał pięciu hokeistówJosef Vitek

Josef Vitek

Dane:

ur.:
1981-01-08
wzrost.:
178
waga.:
84
Ocena z sezonu:
3.80 (8166 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

Opinie (182) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej typujący wyniki Lotosu

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomek Marcinkowski 50 85 62%
2. Piotr Ł. 52 84 59.6%
3. Adrian Pobłocki 51 82 60.8%
4. Radosław Dymkowski 52 81 59.6%
5. Marcin Dymkowski 51 81 58.8%

Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy
2 Re-Plast Unia Oświęcim
3 JKH GKS Jastrzębie
3 GKS Katowice
5 Podhale Nowy Targ
6 Comarch Cracovia
7 LOTOS PKH GDAŃSK
8 Energa Toruń
9 Zagłębie Sosnowiec
10 Kadra PZHL
11 Naprzód Janów
  • Ćwierćfinały:
  • LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 1:4
  • GKS Tychy - Energa Toruń 4:0
  • Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:4
  • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3
  • Półfinały zostały odwołane. Kolejność na miejscach 1-2 ustalono na podstawie tabeli po sezonie zasadniczym. Mistrzostwo Polski przyznano GKS Tychy, a wicemistrzem kraju została Re-Plast Unia. Natomiast dwóch pozostałych półfinalistów wspólnie sklasyfikowano na 3. miejscu.
  • Kolejność na miejsca 5-8 ustalona została według pozycji zajętych w sezonie zasadniczym przez drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach.
  • Kolejność na miejsca 9-11 na podstawie wyników po sezonie zasadniczym.

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Re-Plast Unia Oświęcim
2 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Energa Toruń
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
LOTOS PKH GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
JKH GKS Jastrzębie
4 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Comarch Cracovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
3
GKS Katowice
6 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Półfinały
GKS Tychy
zwycięzca ćwierćfinału 1
Re-Plast Unia Oświęcim
zwycięzca ćwierćfinału 3
JKH GKS Jastrzębie
zwycięzca ćwierćfinału 2
GKS Katowice
zwycięzca ćwierćfinału 4
Finał

Terminarz

29.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 LOTOS PKH Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 1:4 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
25.02 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:1 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
22.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 7:2 LOTOS PKH Gdańsk
21.02 (pt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 LOTOS PKH Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane