Wiadomości

stat

Lotos nie będzie sponsorował siatkarzy

Trefl Gdańsk

W nowym sezonie, z koszulek siatkarzy Trefla Gdańsk zniknie Lotos, którego nazwa znajdowała się dotychczas w ich centralnym punkcie.
W nowym sezonie, z koszulek siatkarzy Trefla Gdańsk zniknie Lotos, którego nazwa znajdowała się dotychczas w ich centralnym punkcie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W Lotosie postanowili nie przedłużać umowy z klubem siatkarzy z Gdańska na kolejny sezon. A to oznacza, że drużyna straciła głównego sponsora i od nowego sezonu powróci do nazwy Trefl Gdańsk. Taką informację przekazał PAP dyrektor ds. marketingu firmy Witold Pasek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma wspomagała klub kwotą około 4 mln zł. W Treflu Gdańsk na razie nie komentują całej sytuacji.Umowa z Lotosem była przedłużana w Gdańskim klubie co roku. Firma wspierała gdańskich siatkarzy od sezonu 2009/2010, kiedy klub grał jeszcze w I lidze. Później, po wejściu do PlusLigi była głównym sponsorem drużyny, która w ostatnich latach dostała się do czołówki rozgrywek, zdołała sięgnąć po wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz zagrać w Lidze Mistrzów. W ostatnim sezonie w klubie postawiono na przebudowę składu, a ten zakończył rozgrywki na 8. pozycji.

SPARINGI GDAŃSKICH SIATKARZY W LĘBORKU

Wydawało się, że współpraca pomiędzy klubem a głównym sponsorem przebiega pomyślnie i nie będzie problemów z przedłużeniem umowy na kolejny rok. Tak się jednak nie stało i na miesiąc przed początkiem nowego sezonu, mając już skompletowany skład, drużyna została bez niego.

ARTUR SZALPUK NIE POMÓGŁ KADRZE POLSKI AWANSOWAĆ DO ĆWIERĆFINAŁU

- Grupa Lotos po raz pierwszy wsparła finansowo gdańskich siatkarzy w sezonie 2009/2010, kiedy drużyna występowała jeszcze w pierwszej lidze. Od 2010 roku nasza firma była już jej sponsorem tytularnym. Byliśmy razem z żółto-czarnymi w chwilach zwycięstwa, ale i w momentach trudnych. Decyzja, którą musieliśmy podjąć, nie była łatwa. Przede wszystkim dlatego, że był to okres dwustronnej, dobrej współpracy. Jednak po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich czynników, uwzględniając rachunek ekonomiczny i realizację celów biznesowych firmy, zdecydowaliśmy o nieprzedłużaniu na kolejny sezon umowy sponsoringowej z Treflem Gdańsk - poinformował na pośrednictwem PAP dyrektor ds. marketingu firmy Witold Pasek.
Gdański klub kilka godzin po ukazaniu się tej wypowiedzi wystosował następujące oświadczenie:
W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach odnośnie dalszej współpracy klubu Trefl Gdańsk SA z Grupą Lotos SA, informujemy, że dopóki nie zostanie zebrana pełna wiedza na temat zaistniałej sytuacji oraz dalszych działań, nie będziemy komentować pojawiających się wiadomości. Podejmowane obecnie decyzje są decyzjami strategicznymi, więc na wszelkie pytania przedstawiciele Zarządu będą odpowiadać po spotkaniu właścicieli i Rady Nadzorczej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Prosimy przedstawicieli mediów, kibiców oraz całe nasze otoczenie o cierpliwość, co pozwoli nam na zajęcie stanowiska w sprawie po kompleksowym zebraniu wszystkich informacji oraz dogłębnej analizie zaistniałej sytuacji.


KARDA POLSKI SIATKARZY WYGRAŁA DWA MECZE ME W ERGO ARENIE

Nie da się jednak ukryć, że bez pieniędzy od Lotosu drużynie może być trudno utrzymać obecny skład, w którym znajdują się siatkarze jak: Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Tyler Sanders czy Daniel McDonnell, a trenerem jest Andrea Anastasi. Ich kontrakty na pewno nie są niskie, a zostały zawarte przez klub bez gwarancji pozostania Lotosu.

W klubie szukają nowego sponsora. Na większe wsparcie siatkarzy może zdecydować się także miasto Gdańsk.

A Lotos zostaje przy wspieraniu Agnieszki Radwańskiej, reprezentacji Polski w piłce nożnej, w skokach narciarskich i czy kierowców w rajdach samochodowych.

- Obecnie w komunikacji marketingowej współpracujemy ze sportowcami związanymi z reprezentacją Polski w piłce nożnej, skokach narciarskich, rajdach samochodowych i tenisie ziemnym. Konsekwencją naszego podejścia jest konieczność ograniczenia kosztów i liczby projektów sponsoringowych, do których należy współpraca z siatkarzami Trefla Gdańsk - dodał dla PAP Pasek.

Opinie (192) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Trefla

początek meczu: 27.10.2019 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

7%

6 typowań

2

93%

82 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Aktualna tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Aluron Virtu CMC Zawiercie 0 0 0 0:0 0
2 Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0 0:0 0
3 BKS Visła Bydgoszcz 0 0 0 0:0 0
4 Cerrad Enea Czarni Radom 0 0 0 0:0 0
5 Cuprum Lubin 0 0 0 0:0 0
6 GKS Katowice 0 0 0 0:0 0
7 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0 0:0 0
8 Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0 0:0 0
9 Jastrzębski Węgiel 0 0 0 0:0 0
10 MKS Będzin 0 0 0 0:0 0
11 MKS Ślepsk Malow Suwałki 0 0 0 0:0 0
12 ONICO Warszawa 0 0 0 0:0 0
13 PGE Skra Bełchatów 0 0 0 0:0 0
14 TREFL GDAŃSK 0 0 0 0:0 0

Terminarz

27.10 (nd) godz.17:30 TREFL Gdańsk typuj PGE Skra Bełchatów
05.04 (pt) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 Indykpol AZS Olsztyn
30.03 (sob) godz.17:30 Indykpol AZS Olsztyn 0:3 TREFL Gdańsk
23.03 (sob) godz.17:30 TREFL Gdańsk 2:3 MKS Będzin
19.03 (wt) godz.17:00 Zenit Kazań 2:3 złoty set 15:12 TREFL Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane