Lotos przejął inicjatywę

10 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

VBW Gdynia

Koszykarki Lotosu wygrały w niedzielę w finale play off w Krakowie. Zwycięstwo 73:56 (30:19, 7:10, 15:17, 21:10) nie tylko pozwoliło gdyniankom wyrównać rywalizację na 1:1, ale przede wszystkim dało im inicjatywę w dalszej rozgrywce. Aby obronić tytuł, podopiecznym Krzysztofa Koziorowicza wystarczy zdobyć wszystkie pojedynki tylko u siebie, a będzie 4-2 dla nich i złoto można będzie świetować 29 kwietnia. Pierwsze starcie przyniosło sukces Wiśle Can-Pack 88:70 (23:22, 20:16, 26:16, 19:16).

WISŁA: De Forge 25 (2x3) i 18 (4), Trafimawa 13 (3) i 6, Brown-Braxton 12 i 16, Perovanovic 9 i 2, Skerovic 9 (1) i 2, Johnson 6 i 2, Kress 6 i 9 (2), Skorek 4 i -, Radwan 2 i 1, Gburczyk 2 i -, Błaszczak 0 i -, Wilk 0 i -.

LOTOS: Kobryn 15 i 27, Bibrzycka 13 (1) i 26 (7), Kovacevic 11 (1) i 3, Leciejewska 8 i 0, Sarenac 8 i 4, Johnson 7 i 8, Newton 4 (1) i 2, Pawlak 2 i 3 (1), Riuchina 2 i -, Urbaniak 0 i -.

Do drugiego pojedynku gdynianki wyszły niezwykle skoncetrowane. Po czterech minutach prowadziły 11:2, potem nawet 23:8, a po inauguracyjnej kwarcie miały 11 punktów w zapasie. W drugiej kwarcie jednak najwyraźniej zaraziły się brakiem skuteczności od miejscowych. W 17. minucie Wisła zbliżyła się na 26:31. Bliżej krakowiankom dojść się nie udało, choć ich łupem padła zarówno druga, jak i trzecia kwarta. W ostatniej odsłonie Ewelina Kobryn, która do Gdyni przeniosła się właśnie z Krakowa, potwierdziła, że w tej hali nadal pamięta, gdzie są dla niej szczęśliwe klepki w parkiecie. Skrzydłowa Lotosu wespół z Agnieszką Bibrzycką, która w niedzielę aż siedem razy trafiła za trzy punkty (!), zapewniły miejscowym wysokie zwycięstwo. Trener Koziorowicz podkreślał zasługę w tej wiktorii "bardzo dobrej gry w obronie".

Dzień wcześniej Lotos dotrzymał kroku Wiśle tylko w pierwszej połowie, którą przegrał 38:43. W trzeciej kwarcie straty gdynianek wzrosły aż trzykrotnie. Przyjezdne jeszcze spróbowały powalczyć na początku ostatniej odsłony, ale skoro nie przyniosło to efektu szkoleniowiec odwołał się do rezerw, oszczędzając siły kluczowych zawodniczek.

Opinie (8)

• lotos

Mistrz mistrz mistrz mistrz mistrz mistrz mistrz mistrz mistrz mistrz 10 raz!!!!!!!!!!

• 0 0

• JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA

Gdańska Spójnia tam była i kibicowała Wiślaczkom!!!!!! Szkoda że, Wisełka przegrała wczorajszy mecz, może i dobrze dla Krakowskich kibiców bo zobaczą jak koszykarki zdobędą Majstra 26 kwietnia w Krakowie (kolejna podróż do grodu Kraka :))

• 0 0

• taaa jasne. Pomarzyc mozna :) LOTOS GDYNIA LOTOS!!