Mateusz Łuczak trafił do Korony Kielce. Umowa obowiązywać będzie przez trzy sezony. Mateusz Łuczak trafił do Korony Kielce. Umowa obowiązywać będzie przez trzy sezony.

Mateusz Łuczak przez trzy najbliższe lata będzie piłkarzem Korony Kielce. Lechia sprzedała lewoskrzydłowego, którego Paweł Janas nie widział w kadrze pierwszego zespołu biało-zielonych, za 40 tysięcy złotych. 21-latek wystąpił dotychczas trzy razy w ekstraklasie. W środę gdańska drużyna rozegra pierwszy podczas tureckiego zgrupowania sparing

.

"Pele", jak wołali na niego od najmłodszych lat koledzy, swoją piłkarska przygodę zaczynał w gdańskiej Polonii, skąd przeniósł się do Gedanii, a następnie trafił do Lechii. W biało-zielonych barwach grał kolejno w zespole juniorskim, w rezerwach i w Młodej Ekstraklasie. Pierwszą szansę zaistnienia w dorosłej piłce otrzymał jesienią 2010 roku, ale wówczas, mimo treningów z pierwszą drużyną w ekstraklasie nie zadebiutował. Ostatnią wiosnę spędził na wypożyczeniu do II-ligowego Bałtyku Gdynia.

Po powrocie latem do Gdańska trener Tomasz Kafarski zdecydował się włączyć jeszcze raz włączyć dobrze wyszkolonego technicznie piłkarza do kadry pierwszego zespołu. Jesienią Mateusz spędził jednak zaledwie 55 minut w trzech meczach na boiskach ekstraklasy. Za każdym razem wchodząc z ławki, zagrał w Krakowie przeciwko Wiśle (wszedł na boisko w 90 minucie), w Warszawie przeciwko Legii (wejście w 62 minucie) oraz w... Kielcach. Przeciwko swoim nowym kolegom wystąpił od 66 minuty.

Najwidoczniej właśnie wtedy musiał wpaść w oko sztabowi Korony. W ostatnich tygodniach trener żółto-czerwonych Leszek Ojrzyński obserwował Łuczaka podczas sparingowego meczu kielczan z Bogdanką Łęczna, w którym ten strzelił dwie bramki, a następnie na zgrupowaniu w Kleszczewie, gdzie po spotkaniach z ŁKS Łódź i GKS Katowice zdecydował się na definitywny transfer gdańskiego wychowanka.

Były już zawodnik biało-zielonych związał się z kieleckim klubem trzyletnim kontraktem. Już ze swoim nowym zespołem uda się na zgrupowanie do tureckiej Antalyi, gdzie do sezonu przygotowują się również piłkarze Lechii - (czytaj więcej).

W środę gdańszczanie w Belek rozegrają sparing z Universitateą Cluj. To obecnie ósmy zespół rumuńskiej ekstraklasy. Początek gry o godzinie 14.00 polskiego czasu. Na razie biało-zieloni nie anonsują występu w tym spotkaniu żadnego piłkarza. W kraju trwają negocjacje odnośnie transferów definitywnych lub wypożyczenia m.in.: Piotra Grzelczaka (Widzew Łódź), Aleksandra Kwieka (Górnik Zabrze), Jakuba Wilka (Lech Poznań) i Brazylijczyka Nildo (Bogdanka Łęczna).

Bramki: Piotr Wiśniewski, Adam Duda

25.01 (Belek, Turcja, godzina 14.00) Universatea Cluj (Rumunia)
28.01 (Turcja) Rapid Bukareszt (Rumunia)
02.02 (Turcja) Zorja Ługańsk (Ukraina)
11.02 (Gdańsk?) Zawisza Bydgoszcz
ras., jag.

• Emeryci do Lechii, młodzież w świat!

Buzałą,Wołąkiewicz, Trałka,Bąk teraz Łuczak to miała być przyszłość Lechii, gdzie te zapowiedziane sukcesy? Gdzie walka o puchary? Wyprzedaż młodych i zdolnych na rzecz emerytów nazywanych doświadczonymi piłkarzami.Jenek i Turowiecki nażryjcie się siana.Razem z Kucharem.Łuczak był niedoceniony i nikt mu nie dał szansy, zobaczycie co pokaże w Koronie...

• 4 0

• Koniec (1)

Wynik bez zmian. Oglądałem mecz od 50min. Lechia głównie się broniła. O ile czegoś nie przeoczyłem, w tym czasie Lechia oddała jeden niecelny strzał na bramkę. Pozytywnie Duda, myślę, że warto stawiać na tego chłopaka.

• 0 1

• Co ty gadasz jakos tez ogladalem ten mecz

i wcale sie nie bronilismy bo mecz glownie sie toczyl w srodku pola, a ze nie mamy napastnikow to nie strzelalismy praktycznie wogole. Oni zreszta tez oddali jeden celny strzal z rzutu wolnego.

• 0 0

• Dawidowski , Kozans kompletne dno ...

Jakim cudem gra jeszcze u nas Dawidowski to normalnie nie wiem. W tym sparingu z wymagajacym przeciwnikiem, co dostal pilke to strata lub niecelne podanie. Tragedia. To samo Kozans, zero przechwytow, jedynie faule przed polem karnym, i do tego te jego niecelne podania niewymuszone. Potrzebujemy koniecznie srodkowego obroncy , bo Vucko gra solidnie.

Nie wiem po co szukamy prawego obroncy. Deleu w tym meczu gral swietnie, zero strat praktycznie, wszystkie podania celne, potrafll sie utrzymac przy pilce, a takze "zrobic klepke" z zawodnikiem z lini pomocy. Praktycznie prawa strona nie bylo zagrozenia ze strony przeciwnika. Gorzej za to wyglada srodek pola i atak. Malo kreatywnosci wsrod naszych pomocnikow, jedynie Lukjanovs cos tam szarpal na skrzydle. Malo agresywnosci , jedynie Surma czasem. No a w ataku jest to co zwykle, czyli NIC. Zero utrzymywania sie przy pilce napastnika, zero gry tylem do bramki i odegran. Niestety ale nic sie nie zmienilo i potrzebujemy dwoch dobrych napastnikow. Jednego wysokiego i silnego , dobrze grajacego glowa i tylem do bramki.

Na dzien dzisiejszy potrzebujemy minimum : 2 napastnikow, dwoch pomocnikow z czego jeden defensywny, i jeden ofensywny bardzo kreatywny. No i srodkowy obronca, jakis doswiadczony i gwarantujacy staly dobry poziom.

• 2 0

• 1:0 Tadic w 28m Koniec spotkania !

Nie pomogły modły śledzi i Wielka Lechia wygrała kolejny sparing !!!

• Jest przerwa w TME

Lechia gra dzis w Turcji z wiceliderem ligi Rumunskiej i na 2 minuty przed koncem prowadzi 1:0

• 0 0

• 3900

znowu twoj wpis

• 1 0

• Kolejne dziecko Neo ktoremu sie nudzi po lekcjach...

Arka Kowale? hehehehe a to dobre, bo mieszkam na Kowalach, i sprobuj powiedziec tam ze jestes za Arka albo wyjsc nie daj boze w szaliku Arki....powodzenia zycze :D

• 1 0

• transmisja ? (1)

będzie gdzieś transmisja z tego meczu ? hm hm ??

• 1 3

• radio Maryja ?

• 0 0

• 86m 1:0 dla Wielkiej Lechii

• 0 0

• Do przerwy prowadzimy 1:0 z Universitatea Cluj , brakmka Tadicia (niemozliwe normalnie) (2)