MH Automatyka utrzymała się w hokejowej elicie. Jakub Stasiewicz zapewnił wygraną w dogrywce

16 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Tak Jakub Stasiewicz ustalił wynik meczu.

MH Automatyka Gdańsk zostaje w Polskiej Hokej Lidze. W piątym meczu serii o utrzymanie pokonała w Hali Olivia Anteo Naprzód Janów 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 d. 1:0), a bramkę na wagę pozytywnego zakończenia sezonu zdobył w 61. minucie Jakub Stasiewicz. Tym samym w play-out granym do czterech zwycięstw gdańszczanie wygrali 4-1.

Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Vitek; Wachowski, Mund - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Wysocki - Kalinowski, Stasiewicz, Rompkowski; Leśniak, Wrycza - Szczerbakow, Różycki, Samusienko
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Marczuk, Pyrskała oraz Hyliński, Polak
Widzów: 2200
Speśny; Musioł, K. Charousek - Seda, Słodczyk, Adamus; Sarna, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Kurz - Gryc, Pohl Rajski; Sroka, Skrodziuk, Stachura, Stokłosa
  • 60:51' 10 Stasiewicz

Weryfikacja bramki przez sędziego i feta MH Automatyki

Seria o utrzymanie w PHL mogła zakończyć się już w miniony weekend. Przed czwartym meczem MH Automatyka Gdańsk prowadziła 3-0 z Anteo Naprzodem Janów. Na lodowisku w Katowicach goście ulegli jednak po karnych

PORAŻKA MH AUTOMATYKI PO KARNYCH
Jednego z czterech karnych nie wykorzystał wówczas Jan Steber. Porozmawialiśmy z napastnikiem gdańskiej drużyny i reprezentacji Polski, jak to jest z karnymi w hokeju

JAN STEBER O KARNYCH O SZANSACH MH AUTOMATYKI W STARCIACH O UTRZYMANIE
W składzie gdańskiej drużyny brakuje Adama Skutchana oraz Oskara Lehmanna, natomiast wśród gości brakuje Jiry'ego Charouseka
Przypomnijmy, że dwa pierwsze mecze serii w Hali Olivia kończyły się zwycięstwami gospodarzy 4:3 i 3:2, a pierwszy mecz w Katowicach MH Automatyka wygrała 2:1
Drużyny wyjechały na prezentację
Tylko zwycięstwo, Stoczniowiec - skandują kibice
Trwa poprawianie siatki bramki, której w pierwszej tercji będą strzegli goście
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsze wznowienie dla gdańszczan
1'
Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk) pędzi prawym skrzydłem, posyła krążek przed bramkę, ale łapie go Speśny (Anteo Naprzód Janów)
2'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wyjeżdżą z kontrą, ale zatrzymuje ją Speśny (Anteo Naprzód Janów)
3'
Strzał Szczerbakowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni bramkarz gości
3'
Speśny (Anteo Naprzód Janów) po raz kolejny nakrywa krążek
4'
Po trwającym ponad 200 sekund naporze na bramkę gości, chwila oddechu dla Naprzodu
5'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni mocny, płaski strzał krążek wylatuje poza lód
5'
Strzał spod niebieskiej, broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
6'
Stocznia - skandują fani
6'
Musioł (Anteo Naprzód Janów) strzela, ponownie broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
7'
73 Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
8'
Musioł (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
8'
Strzał Parzyszka, broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
8'
Parzyszek (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
8'
Świetnie Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) mija rywala, podaje na lewo, dostaje ponownie krążek, ale przegrywa rywalizację ze Speśnym (Anteo Naprzód Janów)
9'
Gdańszczanie już w komplecie
9'
Mocne uderzenie Vitka, ale niecelne
10'
Musioł (Anteo Naprzód Janów) wraca na lód, MH Automatyka gra w przewadze 5 na 4
10'
Parzyszek (Anteo Naprzód Janów) także już na lodzie
11'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wychodzi z kontrą, łamie akcję do środka, strzela, ale prosto w Speśnego (Anteo Naprzód Janów)
11'
Przerwa na kosmetykę lodu
12'
Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk) stopuje groźną akcję gości
13'
Kurz (Anteo Naprzód Janów) strzela, Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zasłonięty, ale w ostatniej chwili dostrzega krążek
kara
14'
15'
Zamieszanie, goście mają pustą bramkę, ale na szczęście dla gdańszczan krążek ucieka jednemu z nich sprzed kija
16'
Gdańszczanie w komplecie
16'
Krążek na wprost bramki otrzymuje Wysocki (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nie jest w stania posłać go do siatki
17'
Gdańska Stocznia - skandują kibice
18'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) chce podać przed bramkę gości, ale robi to niedokładnie
19'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) objeżdża bramkę Speśnego (Anteo Naprzód Janów), ale także nie pakuje krążka do siatki
20'
KONIEC PIERWSZEJ TERCJI. Na początku przeważali gdańszczanie, następnie inicjatywę przejął Naprzód, a później oglądaliśmy akcję za akcję. Obie drużyny nie potrafiły wykorzystać gier w przewadze, MH Automatyka raz przebywała na lodzie nawet 5 na 3. Nie brakuje natomiast strzałów, ale większość z nich zatrzymywanych jest przez bramkarzy
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ TERCJĘ. Wznowienie wygrywa Naprzód
21'
... wygraj dzisiaj mecz, bo święta rzecz - śpiewają kibice
23'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zatrzymuje akcję gości
24'
Obie drużyny gonią za krążkiem, ale nic poza tym...
25'
Stocznia my czekamy na zdobycie pierwszej bramy - śpiewają kibice
27'
Cały czas w tej tercji mamy więcej popisów sprinterskich niż strzałów
28'
Indywidualna akcja Vitka, strzał, ale nieskuteczny
28'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wjeżdża na lód, zalicza przechwyt, strzela prosto w Speśnego (Anteo Naprzód Janów)
29'
Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela jednak zasłonięty chwilę wcześniej Speśny (Anteo Naprzód Janów) nie puszcza krążka do bramki
30'
Niecelny strzał z dystansu Kantora (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
30'
To my, Stoczniowca fani... - śpiewają kibice
31'
Pohl (Anteo Naprzód Janów) strzela, Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni
31'
31'
Stocznia, biało-niebiescy - tym razem z trybun
32'
Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela sprzed niebieskiej, ale w bandę
33'
Ładna, zespołowa akcja gospodarzy, krążek tuż przed Speśnym (Anteo Naprzód Janów) dostaje Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nie jest w stanie skierować go do bramki
34'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) popisuje się indywidualnymi umiejętnościami, mija rywali, strzela, ale obok bramki
35'
Kalinowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) obraca się z krążkiem, strzela, ale także niecelnie
36'
Speśny (Anteo Naprzód Janów) wyłapuje krążek
36'
Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela spod niebieskiej, broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
kara
36'
93 Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
36'
Rajski (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
36'
Mamy więc grę 4 na 4
37'
Goście zamykają gdańszczan w ich strefie obronnej, strzela Seda (Anteo Naprzód Janów), broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
37'
11 Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
38'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Rajski (Anteo Naprzód Janów) wracają na lód
39'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) także już na lodzie
39'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ma przed sobą pustą bramkę, ale nie jest w stanie sięgnąć krążka
kara
40'
Słodczyk (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
40'
KONIEC DRUGIEJ TERCJI. Nuda - tak można podsumować jej pierwszych 15 minut. Mało strzałów, zero kar, dużo jazdy bez sensu. Później obie drużyny nieco się rozkręciły. MH Automatyka miała kilka okazji do strzelenia gola, ale gospodarze nie wiedzieli co zrobić tuż przed Speśnym (Anteo Naprzód Janów)
41'
ZACZYNAMY TRZECIĄ TERCJĘ. Wznowienie dla Naprzodu, MH Automatyka gra w przewadze
41'
Udana interwencja Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
42'
Goście już w komplecie
43'
Hej Stocznia gol - starają się pomóc kibice
kara
44'
Stachura (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
45'
Mocny strzał Bilcika (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
46'
Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela spod niebieskiej linii, ale zostaje zablokowany
46'
Goście w komplecie
47'
Fatalna strata gospodarzy, krążek przejmuje Gryc (Anteo Naprzód Janów), ale goście nie potrafią stworzyć z tego sytuacji do zdobycia bramki
48'
Parziek wjeżdża z krążkiem przez Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten zatrzymuje "gumę"
49'
Szybka akcja gospodarzy, Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk) podaje na prawo do Vitka, ten strzela... tylko w boczną siatkę
49'
My chcemy gola - skandują kibice
50'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wyjeżdża z krążkiem zza bramki, stopuje go Speśny (Anteo Naprzód Janów)
50'
Speśny (Anteo Naprzód Janów) zatrzymuje kontrę MH Automatyki
51'
Tym razem próbuje Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk), lepszy Speśny (Anteo Naprzód Janów)
52'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) podaje przed bramkę do Munda (MH AUTOMATYKA Gdańsk), uprzedza go kij Speśnego (Anteo Naprzód Janów)
53'
Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela, Speśny (Anteo Naprzód Janów) w odpowiednim momencie złączył parkany
53'
Akcję ponawia Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), strzela, broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)...
kara
54'
Stokłosa (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
54'
54'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela, broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
55'
Tym Speśny (Anteo Naprzód Janów) broni strzał Vitka
56'
Naprzód już w pełnym składzie
kara
57'
24 Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
57'
Potężny strzał Jaros (Anteo Naprzód Janów), broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
59'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wraca na lód
Lechia gra w ekstraklasie z Lechem

TUTAJ RELACJA LIVE Z MECZU PIŁKARZY

59'
Stocznia - skanduje całą Hala Olivia
59'
Zamieszanie pod bramką, krążek u Speśnego (Anteo Naprzód Janów)
60'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) indywidualnie, strzela... obok bramki
60'
KONIEC TRZECIEJ TERCJI. Żadna z drużyn ponownie nie była w stanie strzelić do bramki. Okazji ku temu było niewiele, ale to MH Automatyka zagrała kilka szybkich akcji, po których chociaż raz powinna trafić do siatki. A tak, jak w poprzednim meczu mammy dogrywkę
61'
ZACZYNAMY DODATKOWE 5 MINUT. Gramy trzech na trzech, wznowienie dla Naprzodu
61'
Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wychodzi z kontrą, ale nie jest w stania oddać mocnego strzału
61'
Przypomnijmy, że jeśli padnie bramka, to z miejsca wygra drużyna która ją strzeli
60:51'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 10 Stasiewicz. Hokeista gospodarzy przejął krążek, strzelił w Spęśnego, ale dobił. Sędziowie jeszcze sprawdzają na wideo, czy krążek wpadł do bramki
61'
Stocznia - skandują kibice, z trybun lecą serpentyny
61'
Cały czas trwa wideoweryfikacja...
61'
Sędzia po 4 minutach wraca na lód i pokazuje na środek boiska, a to oznacza, że bramka zdobyta prawidłowo i mamy KONIEC MECZU. MH Automatyka utrzymała się w Polskiej Hokej Lidze!
Graczem meczu został Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który pierwszy raz w sezonie zagrał na zero z tyłu