Hokeiści postawili się mistrzowi

Rafał Sumowski
14 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali w hali "Olivia" z Comarch Cracovią 2:3 (0:2, 1:0, 1:1). Gospodarze postawili się mistrzowi Polski. Szkoda dwóch bramek straconych w pierwszej tercji podczas gry w osłabieniu. Goście wzięli udany rewanż za listopadowe spotkanie, gdy sensacyjnie doznali porażki w Krakowie.

31 Witkowski; 5 Bilcik, 23 Maciejewski; 3 Lehmann, 76 Kantor; 48 Dolny, 8 Wysocki; 77 Smal - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 16 Szczerbakow, 93 Pesta, 71 Marzec; 7 Wrycza, 80 Różycki, Maciej 13 Maciej Rompkowski; 81 Skutchan, 10 Stasiewicz, 88 Samusienko
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kozłowski oraz Cudek, Hyliński
Widzów: 1800
31 Radziszewski; 7 Zib, 14 Dąbkowski - 74 Sykora, 61 Dziubiński, 47 Kalus; 97 Mateusz Rompkowski, 55 Noworyta - 92 Urbanowicz, 13 Bryniczka, 84 Drzewiecki; 26 Kruczek, 8 Wajda - 91 Sinagl, 9 Słaboń, 95 Kapica; 4 Szurowski, 29 Dutka - 99 Paczkowski, 15 Zygmunt, 23 Sztwiertnia
  • 34:51' Maciej Rompkowski as. Vitek 5 na 4
  • 40:17' Vitek as. Polodna
  • 13:18' Kapica as. Słaboń - Sinagl 5 na 4
  • 18:42' Kruczek as. Wajda - Kapica 5 na 4
  • 42:44' Kapica as. Sinagl - Kruczek

TOMASZ WITKOWSKI W "10" PRETENDENTÓW DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2017. REGULAMIN PLEBISCYTU I GŁOSOWANIE

Do grona kontuzjowanych w gdańskiej ekipie dołączyli Mund i Gorodecki.
Przypomnijmy, że w listopadzie gdańszczanie sensacyjnie wygrali w Cracovią na wyjeździe 4:3

HOKEJOWA SENSACJA W KRAKOWIE
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
I od razu ruszył doping gdańskich kibiców. "Do boju gdańska Stocznia"
1'
Już w pierwszej akcji ucierpiał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), uderzony w twarz
3'
Na razie krążek wędruje z jednej tercji w drugą, ale od pierwszych minut nie brak fizycznej gry
4'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał z dystansu, ale odbił Radziszewski (Comarch Cracovia). Reprezentacyjnego bramkarza nie było na poprzednim meczu w Gdańsku.
5'
Broni parkanami Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
7'
Na razie wyrównany mecz w Gdańsku, ale mało konkretów.
9'
Z kontrą ruszył lewą stroną Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale w pojedynku z dwoma obrońcami szybko został sprowadzony do parteru.
10'
Zamieszanie pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale bez konsekwencji dla gdańszczan
10'
Groźnie uderzał Mateusz Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który miał dobrą pozycję do strzału wprost przed Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Broni jednak golkiper gospodarzy
10'
Przypomnijmy, że Mateusz Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), Drzewiecki (Comarch Cracovia) oraz Urbanowicz (Comarch Cracovia) to wychowankowie GKS Stoczniowca Gdańsk. Kibice cały czas czekają na ich powrót nad morze, ale na razie to zawodnicy poza zasięgiem finansowym MH Automatyki
kara
11'
Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
11'
Seria niewybrednych przyśpiewek z trybun pod adresem Cracovii oraz sędziego
12'
Inicjatywa po stronie gości, którzy grają w przewadze. Zamknęli gdańszczan w ich tercji
13'
Jeszcze 25 sekund gry w osłabieniu gospodarzy
13'
Strzelał Sykora (Comarch Cracovia), ale zablokował ciałem krążek Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
13'
Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. 12 sekund gry w podwójnym osłabieniu
13'
Zablokowane uderzenie Drzewieckiego (Comarch Cracovia), wraca na lód Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk)!
13:18'
[0:1] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica . Napastnik był dobrze ustawiony, a że dostał krążek tuż przed bramką, nie miał problemu z pokonaniem Witkowskiego
16'
Nieudana próba Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), zatrzymał go Radziszewski (Comarch Cracovia)
17'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Marca przed bramkę, ale powstrzymali go obrońcy
kara
18'
Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Protestuje zawodnik oraz kibice
18'
Najeżdżał na bramkę Dziubiński (Comarch Cracovia), skutecznie zatrzymał go Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
19'
Mimo gry w osłabieniu, atakują gdańszczanie
18:42'
[0:2] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kruczek po uderzeniu z dystansu.
19'
Dyskutują z sędziami Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
19'
Teraz w rozmowie uczestniczą Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Kruczek (Comarch Cracovia)
kara
19'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
20'
Ostry atak na Różyckim (MH AUTOMATYKA Gdańsk), gramy dalej. Gwizdy na trybunach
20'
Koniec I tercji. 2:0 dla Comarch Cracovii Nerwowo w Gdańsku. Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk) naskoczył na Dziubińskiego (Comarch Cracovia), ale po krótkim zwarciu obaj odpuścili
kara
20'
Dziubiński (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
Wyrównany i bardzo fizyczny mecz w Gdańsku. Gospodarze stracili obie bramki podczas gry w osłabieniu. Miejscowi kibice mają sporo zastrzeżeń co do pracy arbitrów.
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Na ławce kar zaczęli ją Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Dziubiński (Comarch Cracovia)
21'
Wraca na lód Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
22'
Wraca też Dziubiński (Comarch Cracovia)
23'
Napierają gdańszczanie, ale broni się Cracovia
kara
23'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
24'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w zamieszaniu pod bramką powstrzymał Dąbkowskiego (Comarch Cracovia)
25'
Wajda (Comarch Cracovia) spod niebieskiej, ale krążek odbił się od jednego z rywali
25'
Znów Wajda (Comarch Cracovia), broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
25'
Koniec kary dla Stasiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
26'
Uderzał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Radiszewski!
26'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do spółki z Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zatrzymali groźną kontrę
28'
Kocioł pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale wyszli z opresji gdańszczanie
28'
Kibice nie odpuszczają dziś arbitrom
kara
28'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za wyrzucenie krążka poza lodowisko.
29'
Broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
30'
Kalus (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
32'
Napierali gdańszczanie, ale nie zdołali wykorzystać przewagi
34'
Zygmunt (Comarch Cracovia) z obrońcami na plecach nie zdołał pokonać Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
35'
34:51'
[1:2] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maciej Rompkowski. Mocny strzał Vitka spod niebieskiej, odbija Radziszewski, ale z dobitki trafia Rompkowski
36'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderza sam na sam, ale broni Radiszewski złączając parkany!
38'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wdał się w przepychanką z dwoma rywalami, sytuację musieli opanować sędziowie
kara
38'
kara
38'
38'
Zatrzymał atak Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
39'
Dwukrotnie blisko zdobycia bramki na remis, ale z najbliższej odległości lepszy Radziszewski (Comarch Cracovia)
40'
Ofiarna obrona gdańskiej defensywy przy kontrze gości
40'
Koniec II tercji. Cracovia prowadzi w Gdańsku 2:1
Wyrównany, a przy tym emocjonujący pojedynek w hali "Olivia". Gospodarze na dobre rozkręcili się pod koniec partii i byli nawet blisko remisu. Zapowiada się ciekawa końcówka. To jedno z ostrzejszych spotkań w Gdańsku w tym sezonie. 14 minut kar dla gospodarzy, 8 dla gości.
41'
Rozpoczęła się III tercja
40:17'
[2:2] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Uderzenie z klepy i znakomite otwarcie partii w wykonaniu gospodarzy!
42'
Ucierpiał Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
42:44'
[2:3] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica , który najeżdżał przy dwójkowej akcji i z bliska pokonał Witkowskiego
47'
Gdańszczanie poderwali się znów do ataku po stracie bramki, ale teraz ponownie w przewadze goście
49'
Leży na lodzie Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
49'
Sztwiertnia (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
51'
Koniec kary, nie wykorzystali przewagi gdańszczanie
52'
Uderzenie Kapicy (Comarch Cracovia) broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
54'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Singala
54'
Kibice ćwiczą dziś przyśpiewki na sędziów pod wszystkie znane z trybun melodie.
55'
Sykora (Comarch Cracovia) sam na sam z Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale uderzył nad bramką
55'
Z kontrą ruszył Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i wrzucał krążek z prawej strony, ale za wysoko
58'
Szukają wyrównania gdańszczanie
59'
Kapica (Comarch Cracovia) sam na sam z Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk), lepszy bramkarz gdańszczan
60'
Zostały 43 sekundy gry
60'
O czas poprosił trener gospodarzy Andriej Kowaliow
60'
Wszyscy kibice na stojąco przy gromkim "Stocznia!"
60'
Gdańszczanie wycofali bramkarza, ale nie zdołali wyrównać
60'
Koniec meczu. Comarch Cracovia wygrała w Gdańsku z MH Automatyką 3:2. MVP spotkania wybrany Kapica (Comarch Cracovia). Wśród gospodarzy najlepszy Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk).

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2018-01-14

Wyniki 31 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Comarch Cracovia 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
  • Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 4:3 (1:2, 0:1, 2:0, d.0:0, k.1:0)
  • PGE Orlik Opole - Anteo Naprzód Janów Katowice 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
  • JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
  • Unia Oświęcim - Polonia Bytom 13:3 (3:0, 4:2, 6:1)

Opinie (144) 3 zablokowane

• Kurde szkoda

Gdyby była chłodna głowa i nie było frajerskiego błędu.... to kto wie..
    Nie mniej brawa za ambicje i oby tak dalej ....!!

• 24 5

• Prznajmniej w pierwszej tercji ich bylo więcej, 5 plus tacy w paski jeździli dla cra

• 24 5

• dla dobra polskiego hokeja nalezy zaczac sciagac gwizdkowych z Czech albo Slowacji bo to jest parodia

• 40 4

• (2)

Lololol żeby główny przyznawał karę dopiero po tym, jak liniowy mu o niej powiedzial

• 33 4

• (1)

Taaa ... w NHL jest 2 głównych i też się to zdarza. Po to m. in. są liniowi.

• 4 1

• Jarko, no co Ty nie powiesz? :D

• 0 4

• GKS WYBRZEŻE

Jak zwykle mecz ustawiła pierwsza przegrana tercja i kary nałożone stoczniowców. Gdyby nie to można by powalczyć o zwycięstwo. Szkoda ale i tak wielki szacunek za postawę w meczu.

• 37 0

• Sędziowanie MASAKRA (4)

Jeszcze nie widziałem tak stronniczego sędziowania nie dość że trzeba było walczyć ze sprzedawczykami z krakowa to jeszcze z sędzią i pzhl

• 33 4

• (3)

sędzia z oświęcimia, czego się spodziewałeś?

• 18 2

• (2)

A w Oświęcimiu dziś sędziowie z Gdańska. No spisek jak nic.

• 3 3

• (1)

Nie potwierdzona plotka, w jaki celu przedmówca rozpowszechnia kłamstwa ?

• 0 5

• Plotka? Tak podaje hokejnet.
            "Tomasz Heltman (główny) - Maciej Byczkowski, Mateusz Niżnik.(liniowi)"

Niżnika nie znam, ale dwaj pierwsi są na pewno stąd.

• 8 0

• Nazwa (2)

Moze tak zmienic nazwe na MH Automatyka Tatry to by sedziwie normalnie prowadzili mecz. Wtedy moze by sie kierunki pomylily

• 19 5

• Szkoda ze MH w oslabieniu grala . Muno bardzo brakowal.

• 6 3

• Może GKS?

• 0 0

• Mega widowiskowy sport! Fajnie jakby znalazł się jakiś większy sponsor żebyśmy mogli walczyć o medale.... Wtedy Olivia pękała by wszwach

• 48 0

• (2)

Jak się jest dobrym zawodnikiem to się nie gra w drużynie Automatyka Stoczniowiec.