Dramatyczny bój hokeistów w Gdańsku

Rafał Sumowski
13 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Zobacz jak hokeiści MH Automatyki dziękowali kibicom za doping w meczu z Orlikiem.

Hokeiści MH Automatyki pokonali PGE Orlika Opole 4:3 (0:1, 2:2, 2:0) w pierwszym meczu tego sezonu we własnej hali. Gdańszczanie wykazali się wielkim charakterem doprowadzając do zwycięstwa, choć przegrywali w drugiej tercji już 0:3. Zwycięską bramkę zdobył Sebastian Wachowski. Mecz obserwowało 1500 widzów.

41 Gorodecki; 5 Bilcik, 48 Dolny - 24 Steber, 11 Polodna, 81 Skutchan; 3 Lehmann, 91 Wachowski - 73 Vitek, 15 Wróbel, 88 Samusienko; 76 Kantor, 8 Wysocki - 40 Strużyk, 10 Stasiewicz, 93 Pesta; 23 Maciejewski, 16 Szczerbakow - 13 Rompkowski, 80 Różycki, 71 Marzec
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Baca oraz Lipiński, Polak
Widzów: 1500
35 Kieler; 91 Bychawski, 19 Sordon - 78 Kisielewski, 25 V.Meidl, 80 Baranyk; 24 Kostek, 6 Zatko - 92 Demianiuk, 16 Szydło, 11 Przygodzki; 93 Sznotala, 44 Gawlik - 15 Gorzycki, 61 Sikora, 23 Wąsiński oraz 72 Latal, 37 Lorek, 28 Stopiński, 66 R.Meidl
  • 34:21' Stopiński

Kapitan MH Automatyki Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zapowiada, że inauguracyjna porażka nie zepsuła nastrojów w drużynie. "Janek" oczekuje dziś wygranej.

JAN STEBER: GRAMY U SIEBIE. JESTEŚMY FAWORYTEM
Gdańszczanie dziś bez podstawowego bramkarza Witkowskiego, który doznał lekkiego urazu pachwiny. Ten wyklucza go jednak z udziału w dzisiejszym meczu.
Jest za to Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który zmagał się ostatnio z urazem pachwiny.
1'
W bramce Orlika były bramkarz gdańszczan - Kieler (PGE Orlik Opole).
1'
Rozpoczęła się pierwsza tercja
1'
Pierwsza groźna akcja Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk) prawą stroną, ale stracił krążek
3'
Zapuścił się pod bramkę rywali Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nadal bez sytuacji na strzał
4'
Dużo fizycznej walki, akcja przenosi się od jednej bramki pod drugą, ale póki co, nic z tego nie wynika
5'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zagrywał do Wróbla pod sam nos bramkarza. Wydawało się, że będzie bramka, ale napastnik został zablokowany
5'
Od pierwszej minuty nie ustaje doping gdańskich kibiców.
5'
Strzelał na bramkę Przygodzki (PGE Orlik Opole), broni Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
7'
Strzelał Sikora (PGE Orlik Opole), łapie krążek Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
9'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wrzucał krążek z prawej strony, ale prosto w Kielera (PGE Orlik Opole)
kara
10'
V.Meidl (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
11'
Zza bramki akcję w przewadze rozgrywali Skutchan (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten drugi został zablokowany.
12'
Nie wykorzystali gdańszczanie gry w przewadze.
14'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wrzucał gumę wzdłuż bramki, ale nie miał kto zamknąć akcji
kara
15'
Gorzycki (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
16'
Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wstrzelił krążek pod bramkę, a tam próbował skierować go do siatki Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Oblężony przez obrońców skończył jednak w pozycji leżącej i bez bramki
16'
Znów zamieszanie pod bramką gości, przed szansą stanął Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nie ma gola. Kieler powstrzymał napastnika
17'
Jeszcze minuta gry w przewadze dla gdańszczan
17'
Uderzał z dystansy Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Bramkarz zamroził krążek
18'
Znów niewykorzystany okres gry w przewadze gospodarzy
19'
Krążek po strzale Szydły (PGE Orlik Opole) odbił się od słupka. Duże szczęście gospodarzy! Gdańszczanie zostawili dziurę w obronie dając bardzo łatwo dojść rywalowi do czystej pozycji strzeleckiej
19:06'
[0:1] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lorek. Strzelał Latal, a do odbitego krążka dopadł Lorek strzelając do pustej bramki.
20'
Koniec I tercji. Orlik Opole prowadzi z MH Automatyką 1:0. Po dosyć siermiężnej partii, goście wykorzystali jedną z sytuacji, które stworzyli w samej końcówce. Gospodarze dwukrotnie grali w przewadze, ale nie zdołali zdobyć bramki.
21'
Rozpoczęła się II tercja. Z opóźnieniem, ze względu na awarię rolby
kara
21'
Bychawski (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
23'
Napór na bramkę gości nie przynosi skutku
24'
Obie drużyny już w komplecie, znów nie wykorzystali przewagi gdańszczanie
24'
Kieler (PGE Orlik Opole) wyszedł zwycięsko z pojedynku z Bilcikiem (MH AUTOMATYKA Gdańsk), wcześniej zatrzymał Wróbla
25'
Zamieszanie pod bramką Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale obrońcy powstrzymali Demianiuka (PGE Orlik Opole)
kara
25'
Zatko (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową. To czwarta kara gości, gdańszczanie jeszcze z czystym kontem
28'
Obie drużyny w komplecie. Czwarta niewykorzystana okazja gdańszczan podczas gry w przewadze
29'
Blisko gola Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale z bliska uderzył nieznacznie nad bramką
31'
Dużo podań gdańszczan, ale nie mogą dojść do dobrej sytuacji
32'
Spod niebieskiej uderzał Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), dobra decyzja, ale krążek odbił bramkarz
kara
32'
Skutchan (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. To pierwsza kara dla gospodarzy
kara
33'
8 Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
33'
1:34 w podwójnym osłabieniu gdańszczan
34'
Zaryglowali dostęp do bramki gospodarze. Istna obrona Częstochowy
33:25'
[0:2] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Przygodzki.

Gdańszczanie zażegnali zagrożenie, ale tylko na chwilę. Kolejna akcja przyniosła gola gościom.
34:21'
[0:3] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stopiński.
35:41'
[1:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek as. Wróbel - Samusienko. Kontra i Vitek pokonał bramkarza z najbliższej odległości
36'
Ależ dzieje się w tej tercji. Bramka za bramką, niestety z przewagą gości. Gdańszczanie chwilę po pierwszym trafieniu mieli szansę na bramkę kontaktowąr
38'
Istny kocioł pod bramką Kielera (PGE Orlik Opole). Sędzia musiał uspokoić zawodników.
37:25'
[2:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna as. Steber - Dolny. Znakomite podanie Stebera zza bramki i Polodna nie miał problemów ze zdobyciem gola
38'
"Jeszcze jeden!" - śpiewają kibice
kara
38'
Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
Zabrakło wykończenia po świetnej kontrze gdańszczan w pierwszej akcji po osłabieniu. Niestety nie trafił Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
40'
Koniec II tercji Orlik prowadzi z MH Automatyką 3:2. O ile pierwsza odsłona nie porywała, tak druga dostarczyła wielu emocji. W ciągu 4 minut padły 4 bramki. Gdańszczanie przy stanie 0:3 poderwali się do walki i zminimalizowali straty. Zapowiada się ciekawa trzecia tercja
41'
Rozpoczęła się III tercja
41'
Ostro zaatakowali goście, ale gdańszczanie zażegnali oblężenie pod bramką
43'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wycofał krążek do Kantora (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ten strzelał spod niebieskiej linii, ale obrońca odbił krążek
44'
V.Medl przed szansą na bramkę, ale nie zdołał zaskoczyć Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
49'
W ostatniej chwili obrońcy powstrzymali Stasiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
50'
Z ostrego kąta krążek na dalszy słupek wrzucał rozpędzony Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Niestety, guma minęła bramkę
kara
51'
Baranyk (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
51'
Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk) spod niebieskiej linii strzelił obok słupka!
52'
Ładnie chciał rozegrać akcję wyjeżdżający zza bramki Wróbel (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale podanie nie doszło do adresata
53'
Wybitnie dziś nie idzie gdańszczanom gra w przewadze
52:38'
[3:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skutchan as. Steber - Kantor. Baranyk ledwo wyszedł z ławki kar, a gospodarze władowali krążek do bramki odrabiając wynik z 0:3 na remis! Znakomita asysta Stebera
55'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w zamieszaniu obok bramki, ale był faul!
kara
55'
kara
55'
Baranyk (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2+10, a to oznacza, że gramy i tak 5 na 4, choć dwóch graczy gości na ławce
56'
Ostra gra Orlika w obronie powstrzymuje gdańszczan
57:17'
[4:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wachowski. Spod niebieskiej linii w samo okno bramki!
59'
Kibice domagają się.. piątej bramki
60'
Ostra fizyczna walka w ostatniej minucie gry. Jeszcze 20 sekund!
60'
Goście grają bez bramkarza
kara
60'
Przygodzki (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową. 7 sekund do gry!
60'
Koniec spotkania MH Automatyka pokonała Orlika Opole 4:3, choć przegrywała 0:3. Wielki mecz gdańskich hokeistów i zwycięska bramka Wachowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk).

11 SMS Katowice 2 0 0 0 2 0:24 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-09-13

Wyniki 2 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - PGE Orlik Opole 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
  • SMS Katowice - Polonia Bytom 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:7 (0:1, 2:4, 1:2)
  • Naprzód Janów - TatrySki Podhale 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
  • Tauron KH GKS- JKH GKS Jastrzębie przełożony na 3 października

Opinie (84) 6 zablokowanych

• Różnica w stosunku do porzedniego sezonu... (1)

Wtedy to my przegrywaliśmy 1 bramką

• 58 2

• Ja tak tylko zapytam:
      Gdzie jest po tym meczu troll "stary stoczniowiec" :D

• 6 0

• (3)

Z tego może być drużyna, która zrobi niespodziankę sezonu. Trener zna się na robocie, przepracował cały okres przygotowawczy i widać, że jest efekt. Brawo panowie! Od 0-3 do 4-3, bez względu jaki przeciwnik jest to zawsze jest wyczyn warty pochwały. Pokazuje charakter drużyny i to, że nikt nie zamierza nic odpuszczać!

• 80 3

• (2)

czy sierżant Artur Kostecki wznowi karierę? Przydałby się taki doświadczony grajek!