MH Automatyka wygrała z Orlikiem

Rafał Sumowski
19 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Josef Vitek zdobył hat-tricka dla MH Automatyki w meczu z PGE Orlikiem. Josef Vitek zdobył hat-tricka dla MH Automatyki w meczu z PGE Orlikiem.

MH Automatyka Gdańsk pokonała PGE Orlika Opole 5:1 (0:0, 2:0, 3:1). Hat-trickiem w hali "Olivia" popisał się Josef Vitek. Gdańscy hokeiści dzięki wygranej awansowali na 5. miejsce w tabeli PHL.

Gorodecki; Bilcik, Maciejewski; Lehmann, Mund, Dolny, Wysocki; Kantor - Steber, Polodna, Vitek; Szczerbakow, Stasiewicz, Skutchan; Strużyk, Pesta, Marzec; Różycki, Samusienko, Wrycza
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Wolas, Kasprzyk, Noworyta
Widzów: 1500
Trianiczew; Gawlik, Sordon; Bychawski, Zatko; Sznotala, Kostek- Lorek, Szydło, Gorzycki; Kisielewski, Hoog, Baranyk; Przygodzki, Trandin, Meidl; Wąsiński
  • 22:58' Vitek as. Polodna - Bilcik
  • 39:33' Polodna as. Lehmann - Steber
  • 42:23' Vitek as. Polodna - Wysocki
  • 52:45' Vitek
  • 59:04' Pesta as. Strużyk - Marzec
  • 42:02' Hoog as. Baranyk 5 na 4

Zgodnie z naszymi przedmeczowymi zapowiedziami do składu gdańszczan po kontuzjach wracają: Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk), Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Skutchan (MH AUTOMATYKA Gdańsk).

TRZECH REKONWALESCENTÓW W SKŁADZIE MH AUTOMATYKI
Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) dopiero w czwartym ataku. Przypomnijmy, że Białorusin jeszcze niedawno nosił gips po złamaniu nadgarstka.
Po raz drugi przed gdańską publicznością zagra Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Ofensywnie usposobiony obrońca ma za sobą dwa spotkania, w których zdobywał bramki i asysty.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z YANNICKIEM MUNDEM, W KTÓRYM OPOWIADA M.IN. O POLSKICH KORZENIACH
Relacja live Przypomnijmy, że w poniedziałek na XV Gali Gdańskiego Sportu trener hokeistów MH Automatyki Andriej Kowaliow (na zdjęciu w środku) został jednym z trzech wyróżnionych szkoleniowców obok Piotra Bulińskiego (wioślarstwo, AZS AWFiS) i Marcina Wołosza (taekwon-do, Gdański Klub Taekwon-do).

NAJLEPSI GDAŃSCY SPORTOWCY NAGRODZENI
Gdańscy hokeiści wyjechali na lód z dziecięcą eskortą, czyli najmłodszymi adeptami tego sportu.
W składzie gości m.in. były bramkarz gdańszczan Kieler (PGE Orlik Opole).
1'
Rozpoczęła się I tercja
2'
Z dystansu uderzał Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Prosto w Trianiczewa (PGE Orlik Opole).
3'
Groźnie pod bramką Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale gospodarze odbili krążek. Ruszyli z kontrą, ale była nieudana
4'
Od pierwszych minut dopingują śpiewem gdańscy kibice
5'
Indywidualna akcja prawą stroną Skutchana (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zakończona strzałem obok słupka
7'
Strzelał Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale obronił Trianiczew (PGE Orlik Opole)
kara
8'
Sordon (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
8'
Zamek w tercji osłabionych gości
8'
Strzelał Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nie zagroził bramkarzowi
9'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Strużyka (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten zablokowany pod bramką
10'
Gdańszczanie próbowali niemal wjechać do bramki z krążkiem, ale nie zdołali wykorzystać gry w przewadze
11'
Zablokowany Bychawski (PGE Orlik Opole)
11'
Wzdłuż bramki wstrzelał krążek Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale złapał go Trianiczew (PGE Orlik Opole)
12'
Strata gospodarzy i strzał na bramkę Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale niecelny
kara
13'
Gawlik (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
14'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nieoczekiwanie sam, ale stał niemal w bramce i Trianiczew (PGE Orlik Opole) zdołał go zablokować
15'
Ponownie nie wykorzystali gry w przewadze gdańszczanie
16'
Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbija uderzenie Sznotali (PGE Orlik Opole)
18'
Uderzenie gracza gości po lodzie, obok słupka
19'
Blisko sytuacji sam na sam Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w kontrze, ale podczas dojazdu do krążka zdołał zblokować go obrońca gości
20'
Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z pierwszego krążka, ale obok bramki
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka remisuje z Orlikiem 0:0 Dość równa partia, ale ze wskazaniem na gdańszczan. Mieli przynajmniej trzy sytuacje na zdobycie bramki oraz dwukrotnie nie wykorzystali gry w przewadze. Gospodarze muszą koniecznie poprawić skuteczność.
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Napór gdańszczan na bramką gości, ale Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie zdołał wcisnąć krążka
22'
Zza bramki zagrywał Przygodzki (PGE Orlik Opole), ale gdańszczanie odebrali krążek rywalom
23'
Strzelał Szydło (PGE Orlik Opole), odbił krążek Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
22:58'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Spod niebieskiej strzelał Bilcik. Polodna zmienił lot krążka podając do Vitka, a ten z bliska wpakował gumę do bramki
26'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał obok słupka
26'
Krążek po strzale Bilcika (MH AUTOMATYKA Gdańsk) łapie Trianiczew (PGE Orlik Opole)
28'
Moment chaotycznej gry z obu stron
30'
Zablokowany Przygodzki (PGE Orlik Opole)
30'
Spod bramki próbował wepchnąć do niej krążek Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale zamroził gumę Trianiczew (PGE Orlik Opole)
31'
Żadna z drużyn nie może wypracować dobrej sytuacji do strzału
32'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) trafił w słupek po podaniu na lewą stronę
36'
Gra przeniosła się do tercji gości, ale gdańszczanie nie mogą dojść do strzału
37'
"Stocznia, Stocznia my czekamy na zdobycie drugiej bramy" - z trybun
37'
Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Zatki (PGE Orlik Opole) spod niebieskiej linii
kara
38'
Zatko (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
40'
Nie wykorzystali gry w przewadze gdańszczanie. Ten element ewidentnie dziś kuleje
39:33'
[2:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Tuż po tym jak goście zaczęli grać w pełnym składzie! Polodna poprawił strzał Lehmanna pod bramką
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka prowadzi z Orlikiem 2:0. Dość brzydka tercja. Goście wyraźnie tracą siły, ale odpierają ataki gospodarzy. MH Automatyka ma problem z grą w przewadze (sami nie dostali żadnej kary), ale co z tego, skoro zdobyła dwa trafienia podczas gry w pełnych składach.
40'
Podhale przegrywa z Cracovią po dwóch tercjach 1:3, a to oznacza, że gdańszczanie są bliscy objęcia 5. miejsca w PHL.
41'
Rozpoczęła się III tercja
kara
41'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. To pierwsza kara dla gospodarzy
43'
Gra przerwana. Wydaje się, że krążek przekroczył linię w bramce gdańszczan. Sędzia zapoznaje się z powtórką na video.
42:02'
[2:1] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hoog.
42:23'
[3:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Vitek zakończył karę i od razu posłał krążek do siatki w zamieszaniu pod bramką.
45'
Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Hooga (PGE Orlik Opole)
47'
Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk) powstrzymał Kisielewskiego (PGE Orlik Opole)
48'
Sam na sam Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale zatrzymał do Trianiczew (PGE Orlik Opole)
52'
Zamieszanie pod bramką gości
52'
Znów groźnie pod bramką opolan, ale Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie zdołał wstrzelić krążka będąc przy słupku
52:45'
[4:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. To hattrick czeskiego napastnika! Zabrał krążek za bramką, wymanewrował bramkarza i wpakował gumę do siatki
kara
54'
Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
56'
Koniec kary Lehmanna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
56'
Bychawski (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
56'
Bychawski (PGE Orlik Opole) faulował Samusienkę (MH AUTOMATYKA Gdańsk), gdy ten wychodził na pustą bramkę. "Misza" przez chwile leżał w bramce, do której wpadł z impetem, ale wygląda na to, że nic mu się nie stało
58'
Z dystansu uderzał Mund (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale niecelnie
58'
Kibice MH Automatyki świętują już wygraną. Śpiewom towarzyszom rytmiczne oklaski. Wszyscy oglądają końcówkę meczu na stojąco
59:04'
[5:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Zmienił pod bramką kierunek krążka po uderzeniu Strużyka
60'
Koniec meczu. MH Automatyka pokonała Orlika Opole 5:1. Im dalej w mecz, tym rosła więcej argumentów mieli po swojej stronie gospodarze. Nie zaszkodziła im nawet słaba gra w przewadze, a hat-trickiem popisał się Vitek.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2017-12-19

Wyniki 25 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - PGE Orlik Opole 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
  • Anteo Naprzód Janów Katowice - Unia Oświęcim 5:4 (0:0, 3:2, 1:2, d. 0:0, k. 1:0)
  • Tauron KH GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
  • Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
  • GKS Tychy - Polonia Bytom 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)

Opinie (88) 4 zablokowane

• Brawo Panowie

Choć żałuję, że mnie nie było...
    Rok kończy się fantastycznie. Oby tak dalej

• 64 0

• No i mamy 5 miejsce w tabeli! Brawo! Oby tak dalej, a w playoffach namieszamy!

• 59 0

• Nic dodać nic ująć (1)

Kapitalnie ! A Josefowi należy się jakiś pomnik postawić, co on wyprawia ! Właśnie razem z Laszkiewiczem został najlepszym punktującym graczem w lidze ! :)

• 56 0

• Wiek nie ma znaczenia !! Brawo chłopaki za sportowy tryb życia !!

• 13 0

• Vitek- profesor hokeja. Szacun. Całej drużynie gratulacje i dużo prezentów pod choinką. Zasłużyli !!!

• 52 0

• Brawo.

Mecz pod pełną kontrolą i na spokoju. Brawo.

• 41 1

• super trener (9)

Brawo Vitek, ukłony dla Haradzieckiego a cichym bohaterem trener. ostro przygotował chłopaków wytrzymałościowo. oriliki ledwo na nogach a nasi tylko łup, łup, łup
    brawo. sezon to długoterminowy plan a nie z meczu na mecz...

• 46 0

• (8)

Nie umniejszając niczego trenerowi, to jednak w kadrze Orlika było 17 zawodników a Automatyki 20.

• 4 8

• (6)

No i?

• 8 4

• (5)

No i jeśli mówimy o kondycji, to jednak łatwiej jest grać mając możliwość skorzystania z większej liczby zawodników niż z mniejszej, prawda?

• 6 7

• (1)

Ta to dlatego przegrali. Niech sie ciesza ze tylko 5 stracili bo to co dzisiaj ich bramkarz wyczynial to wielkie brawa. Sprawdz ile strzalow bylo w jednej i drugiej druzynie.

• 8 4

• Czytaj uważnie. Uwaga odnosiła się tylko do przygotowania kondycyjnego. Jeśli uważasz, że mając do dyspozycji 19 zawodników w polu nie gra się łatwiej niż mając ich 16, to się nie dogadamy.

• 6 6

• (2)

A kogo to obchodzi - problem Orlika prawda

• 8 4

• Mogli zbudować drużynę tak żeby mieć 20 zawodników.

• 5 4

• czytanie z rozumieniem u niektórych chyba leży i kwiczy, gość nie podważa zasług trenera i drużyny ale pisze że bez sensu porównywać przygotowanie kondycyjne jeśli zawodnicy z jednej ekipy mieli do przejechania w meczu wiecej

• 5 0

• No to tym bardziej brawa dla trenera

że udało mu się przy stosunkowo niedużym budżecie skompletować zespół składający się z 20 na prawdę dobrych i równych zawodników