Hokeiści Stoczniowca przegrali po karnych

15 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Gdańscy hokeiści prowadzili w sobotę już 3:0, ale pod koniec meczu Adam Skutchan (na zdjęciu) musiał ratować zespół trafiając na 4:4 po solowej akcji. Niestety, po dogrywce i karnych górą byli goście. Gdańscy hokeiści prowadzili w sobotę już 3:0, ale pod koniec meczu Adam Skutchan (na zdjęciu) musiał ratować zespół trafiając na 4:4 po solowej akcji. Niestety, po dogrywce i karnych górą byli goście.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali po karnych z Unią Oświęcim 4:5 (2:0, 1:2, 1:2, d.0:0, karne 2:3) i w Gdańsku pozostał tylko punkt. Spotkanie w hali "Olivia" obfitowało w emocje, bo gospodarze mieli już rywala na przysłowiowych deskach prowadząc 3:0, a przegrywali 3:4! Do dogrywki solową akcją doprowadził Adam Skutchan, ale na koniec to goście cieszyli się z triumfu.

2:3 Nasca

MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC: Szczerba - Kantor, Wachowski, Gościński, Steber, Skutchan - Lehmann, Nowak, Nasca, Rompkowski, Marzec - Wsół, Dolny, Szczerbakow, Różycki, Strużyk - Josepher, Pesta, Wrycza, Ziółkowski, Sochacki

UNIA: Fiktr - Vosatko, Bezuska, Kowalówka, Dacnecek, Wanat - Kysela, Bułanowski, Tabacek, Haas, Kasperlik - Gębczyk, Graca, Piotrowicz, Adamus, Wojtarowicz - Koczy, Szewczyk, Malicki, Paszek, Budzowski

STOCZNIOWIEC 2014
Unia Oświęcim

16% 47 typowań STOCZNIOWIEC 2014
2% 8 typowań REMIS
82% 243 typowania Unia Oświęcim

Gdański zespół do meczu z Unią przystąpił uskrzydlony czwartkowym zwycięstwem nad JKH GKS Jastrzębiem, pierwszym w tym sezonie przed własną publicznością. Z kolei zespół z Oświęcimia nad morze przyjechał prosto z Torunia, gdzie w piątek ograł Nestę Mires.

Po wygranej nad Jastrzębiem Krzysztof Kantor apelował do kibiców Stoczniowca, aby nie dali ponieść się fali nadmiernego entuzjazmu i nie wymagali od zespołu serii zwycięstw.

KRZYSZTOF KANTOR: NIE PODPALAMY SIĘ

Po pierwszej tercji sobotniego spotkania w hali "Olivii" te słowa wydawały się czystą kurtuazją. Gdańszczanie po niespełna 12 minutach prowadzili 2:0. Rzut karny wywalczył, a następnie wykorzystał Mateusz Gościński, a na 2:0 z niebieskiej linii trafił nie kto inny jak Kantor.

Ledwo zaczęła się druga tercja, a gdańszczanie prowadzili już 3:0, gdy po podaniu Gościńskiego strzałem w samo okienko bramki popisał się Jan Steber. Po tym golu goście rzucili się do ataku i Nikifor Szczerba miał w bramce sporo pracy.

Otwarta konfrontacja miała miejsce nie tylko w sensie sportowym. Na bandę rywala rzucił Steber, który wywołał przepychankę. Do boksu zjechał poturbowany Dariusz Wanat, ale Unia grała 2 minuty w przewadze - karę meczu otrzymał Steber, a na 2 minuty odesłany z lodu został Zachary Josepher.

Wykorzystali to goście, którzy zdobyli pierwszą bramkę. Chwilę później, także przy grze w przewadze, w zamieszaniu pod bramką Szczerby kontaktowe trafienie zaliczył Jan Danecek. Goście "poczuli krew" i zaraz po rozpoczęciu kolejnej tercji doprowadzili do wyrównania. Z niebieskiej linii uderzył Daniel Kysela, krążek odbił Szczerba, ale wprost pod nogi Damiana Piotrowicza. Chwilę później zaliczył on kolejne trafienie i było już 4:3 dla Unii.

Gdańszczanie nie poddali się i do wyrównania, a w konsekwencji do dogrywki doprowadził Adam Skutchan, który popisał się fantastyczną indywidualną akcją przy bandzie, a następnie oddał strzał na krótki słupek. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i hokeiści przystąpili do konkursu rzutów karnych. W nim lepsi okazali się przyjezdni i gdańszczanie musieli zadowolić się jednym punktem.

Wyniki 13 kolejki

• MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC - Unia Oświęcim 4:4 (2:0, 1:2, 1:2, d. 0:0, k. 2:3)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
  • GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
  • Tempish Polonia Bytom - Nesta Mires Toruń 5 : 4 (1:3, 1:0, 3:1)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - SMS Sosnowiec przełożony na 8 listopada
  • pauzuje: PGE Orlik Opole

Opinie (94) 2 zablokowane

• Na własne życzenie (8)

Kara Stebera niestety przewróciła mecz do góry nogami. Kolejne kary nakladajace sie przez głupie faule. Ale potrafili się podnieść, walczyć do końca, również dzięki całej publiczności, która włączyła się na ostatnie 3 min 3 tercji i za to dzięki wielkie ! Szansa w dogrywce niewykorzystane, karne to już loteria i Nikifor nie najlepiej sobie poradził, ale bramka Dimy do uznania panie Kaczmarek. Może i był minimalny ruch "dobijajacy", jednak praktycznie nie widoczny i poprostu krążek wtoczył się pod parkanem do bramki. SĘDZIA C**j ! Od piątku kolejny maraton meczowy co 2 dni, zbieramy siły Panowie i gramy o zwycięstwa!

• 35 3

• Kary (7)

Kara Stebera wywrocila mecz do gory nogami? Człowieku było 3:0 jak byl faul. O czym Ty mowisz? Po jego karze było full innych kar. On sam "Rzymu nie zbuduje". To jest gra zespolowa a nie indywidulana. Wiec prestensje do calego zespołu a nie do jednego czlowieka.

• 1 26

• (4)

Człowieku wygrywamy 3:0 z on w taki sposob w atakuje przeciwnika na ich polu, pytam tylko po co? Tak powinien grać doświadczony zawodnik? A później cała tercje gramy obronę Częstochowy, bo chłopaki cisną na unie na pograniczny faulu żeby bramy nie stracić a im to srednio wychodzi, i powstaje nerwowość w grze, stad kary techiniczne.,

• 23 0

• jak zwykle najmadrzejsi! (3)

Wejdz na lod i.pokaż jak to sie robi... bo pisac to kazdy potrafi!

• 2 14

• (1)

Kara Stebera odwrocila mecz bo bylo to 5 minut, w czasie ktorych 2 gole stracilismy a do tego kara meczu wiec i jeden atak rozbity. Tak trudno to zrozumiec?

• 20 0

• Ogólnie to Janek ma mieć 3 mecze przerwy. Zawodnikowi Unii złamał nos......

• 0 0

• Ty wejdź i zagraj z głowa

• 15 1

• Czytaj ze zrozumieniem. (1)

Po chwili uwzglednilem kolejne kary, dziękuje.

• 8 2

• Przepraszam nie doczytalem

:)

• 0 8

• (7)

Gadanie, ze wina Janka jest nie na miejscu. W drużynie jest 20 osob. Choćby skaly sr**y, to jedna osoba nie jest w stanie udźwignąć ciężaru całego meczu. Gra twardo, na pograniczu faulu. Na 100% nie było w tym złośliwości.

• 3 21

• (5)

no proszę początek sezonu i mamy problem z karami gdzie tracimy bramy, później poprawimy ten element i gramy dobrze. Dzisiaj w ataku dostajemy 5 minut za brutalna faul, gdzie unia grała słabo a kary lecą jak z rękawa. Nikt nie mówi o złośliwości i tylko o doświadczaniu, on powinien być cwanym lisem bo doświadczenie ma chyba największe w naszym zespole.

• (2)

A za co dostaje się 5 minut. Nie no pogłaskał go bo jajkach a później sprawdzał czy jedynki całe. Widziałem jak wolski przywalil w bandę czy tylko piszesz żeby zaistnieć?

• 11 1

• (1)

To kurka hokej a nie gra w bierki!

• 1 11

• Hokej ale kurka bez kar.

• 16 0

• Co innego jakiś błąd ,a co innego głupia kara.
      Janek ogarnij się bo talent masz tylko głowa ostatnio coś słabo.

• 18 0

• (2)

Emocjonujacy mecz.
    Brawa dla obu druzyn.
    Janek i Nasca - gdyby nie wasze durne kary to kto wie...
    Sędzia błyszczal, szczególnie przy karnym Dimy.

• 25 1

• Gdyby babcia miala wasy to by dziadkiem byla (1)

• 0 8

• Gdyby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała

• 3 0

• Stoczniowiec to dno ! (2)

• 0 26

• (1)

No frustratku, chyba w końcu ci ulżyło.... może już nie będziesz taki nerwowy i nie trzeba będzie odsyłać cibie do głuptakowa?!?

• 16 0

• zostaw biedaka, 2 dni nad tym myślał :D

• 9 0

• Plan 3-letni nie wypali, jeżeli spadniemy do 1 ligi.

• 2 17

• Fakt że trochę frajersko daliśmy się Unii dogonić, ale brawa dla chłopaków że urwali chociaż punkt.
    A teraz szykujmy formę na trzy kolejne mecze u nas.
    Ps - Janek ochłoń trochę, Nasca niech czasem spojrzy na zegar, no i nie wszyscy na lód gdy bramkarz schodzi. :D

• 8 0

• Sędzia (2)

Jak to jest że sędzia uznaje karnego strzelanego przez Szczerbakowa stojąc dwa metry od bramki, po jakimś czasie z boksu wyjeżdża ślepy kret z unii chwilę rozmawia z sędzią i bramka jest anulowana bez żadnej video weryfikacji ot tak bo unia musiała wygrać bo walczy o szóstkę. Teraz nie dziwi mnie to że Zientara nie wytrzymał i przyłożył takiemu sprzedawczykowi

• 49 6

• i od razu przy bramce zgłaszał głownemu, widać to na filmiku, ale malkontentom-schizofremikom to nie wystarczy

• 10 2

• Sedzia

Liniowy zauważył że po strzale kijem wepchnal parkan razem z krążkiem więc dobra decyzja

• 10 4

• dzięki steber przez ciebie 2 pk.poszły się rąb. (4)

• 34 5

• A na Ciebie to szkoda slow... (2)

Jezeli zwalasz wine na jednego człowieka, to musisz mniec ladnie nasr*ne w glowie... tyle Ci tylko napisze, bo szkoda slow na,rakich jak Ty!

• 5 20

• dobrze pisze - Steber jest nieodpowiedzialny, z resztą nie tylko on - po co był ten faul? Czy to było zagrożenie naszej bramki ? Cała sytuacja za bramką Unii i facet w ten sposób się zachowuje ?? Osłabił drożynę i wygenerował 5 minut gry w osłabieniu a sam już nie zagrał do końca meczu. Jak to sie skończyło wszyscy widzieliśmy. A koledzy Stebera to samo , graja w osłabieniu i też łapią głupie kary. Unia jak najbardziej była do pokonania - jeżeli się nie mylę, to wszystkie bramki strzeliła grając w przewadze. U naszych zawodników brak chłodnej głowy - i nie piszcie , że jeszcze będzie lepiej - rozegrali już 10 meczy i dalej jest to samo - łapią głupie kary, gra w naszej przewadze to koszmar (lepiej im wychodzi 5 na 5), strzały z daleka spod niebielskiej linii są im obce, wpadło parę bramek rykoszetem , więc teraz tylko tak grają, no i bramkarz - w trakcie gry nawet OK , ale bramkarz w hokeju , który nie obronił ani jednego karnego to porażka i sztuka (nie liczę pierwszego karnego dla Unii, bo to ich zawodnik sam się zamieszał , a nie nasz bramkarz obronił).

• 12 3

• P********ka to ty?

• 5 10

• fakt

Steber załatwił porażkę z Katowicami i z Oświęcimiem.... dwa durne zagrania i pozamiatane

• 31 3

• do amatora (3)

gramy coraz lepiej tez to zauwazylem i tak jak na zarzad zapewnial ta druzyna mabyc gotowa za 3 lata na walke o medale -- ida w dobra strone
    tak trzymac

• 11 0

• za trzy lata będzie pięknie, jak mówi tak mąż Basi to i tak będzie

• 5 0

• Co prawda żadnej Basi nie znam więc i jej męża też, ale się z tobą zgadzam. Idą w dobrą stronę :)

• 5 0

• Na bank

Będą gotów:D

• 2 2

• (1)

Niepotrzebne kary za dużo kółeczka za swoją bramką moim zdaniem mecz wygrał sędzia nie uznając karnego Shcherbakowa.Mamy g*wno nie sędziów,nie p. Kaczmarek