MKS Będzin - Trefl Gdańsk 0:3. Żółto-czarni gonią "6", nie zagrają w Pucharze Polski

22 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Trefl Gdańsk

Piotr Nowakowski punktował w sobotę w ważnych momentach meczu z MKS. Piotr Nowakowski punktował w sobotę w ważnych momentach meczu z MKS.

Siatkarze Trefla Gdańsk pewnie sięgnęli po trzy punkty pokonując na wyjeździe MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:23, 25:19). Dzięki temu ruszyli w pogoń za czołową szóstką ligi, na koniec pierwszej rundy mając do niej trzy punkty straty. Zakończyli poerwszą rundę sezonu na 7. pozycj, a to oznacza, że Trefl nie zagra w Puchrze Polski. Teraz żółto-czarnych czekają niemal trzy tygodnie przerwy.

MKS: Tichacek 2 punkty, Langlois 3, Ratajczak 4, Williams 20, Buchowski 8, Grzechnik 5, Potera (libero) oraz Kowalski 1, Peszko 3, Faryna 2

TREFL: Kozłowski 3, Hebda 3, Nowakowski 5, Muzaj 21, Schott 8, Niemiec 9, Majcherski (libero) oraz Janusz, Mijailović 1, Grzyb 1, Jakubiszak 2

Na ostatni mecz w tym roku siatkarze Trefla Gdańsk wybrali się do Sosnowca, gdzie domowe spotkania rozgrywa MKS Będzin. Żółto-czarni pojechali na boisko rywala po trzy punkty, które pozwalały im nie stracić kontaktu z czołową szóstką.

Po bloku na Miłoszu Hebdzie i autowym ataku przyjmującego Trefla jego drużyna przegrywała 1:3. Gospodarze szybko oddali punkty swoimi błędami, a i Hebda mógł się zrehabilitować. Po jego ataku z piłki przechodzącej gdańszczanie prowadzili 4:3. Kolejne błędy siatkarzy outsidera PlusLigi, dobre zagrywka Michała Kozłowskiego oraz atak Rubena Schotta i na tablicy wyników pojawiło się 11:6 dla Trefla. Od tego momentu żółto-czarni kontrolowali przebieg seta. Choć w końcówce, po bloku na Patryku Niemcu dali się dojść na 23:24, to partię zakończył atakiem Maciej Muzaj.

Druga była nieco bardziej wyrównana. Żółto-czarni przeważali nieznacznie, a MKS był w stanie kilkukrotnie doprowadzać do remis. W końcówce, po bloku na Muzaju gospodarze wyszli na prowadzenie 20:19. Kolejną akcję wykończył Piotr Nowakowski, następnie mistrz świata posłał dobrą zagrywkę i dał Treflowi prowadzenie 21:20. Muzaj postanowił odwdzięczyć się rywalom blokiem i było 22:20 dla gości. Utrzymali oni taką przewagę do finału seta, który sprezentował atakiem Schott. W tej części meczu na boisku pokawił się Nikola Mijailović, który wrócił do gry po kontuzji. Na kolejną partię został w podstawowym składzie.

Do stanu 7:7 mieliśmy wyrównaną grę w trzecim secie. Wówczas po ataku Muzaja i błędzie Lincolna Williamsa Trefl wygrywał 9:7. Następnie atak i asa z pola zagrywki dołożył Schott, powiększając przewagę żółto-czarnych do 11:8. Niemiec popisał się także skutecznym blokiem na 14:10 dla przyjezdnych. Siatkarze Trefla złapali odpowiedni rytm i nie dali złudzeń rywalom, że mecz może trwać więcej niż trzy sety.

Ze względu na wycofanie się z rozgrywek Stoczni Szczecin był to dla Trefla ostatni mecz w tym roku. Siatkarze z Gdańska mogą spędzić święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie, do treningów wrócą 28 grudnia, a kolejny mecz zagrają 11 stycznia, na wyjeździe z GKS Katowice.

Trefl zakończył poerwszą rundę PlusLigi na 7. miejscu, a to oznacza, że zdobywca Pucharu Polski z 2018 roku nie będzie bronił trofeum. Do rozgrywek zakwalifikowała się czołowa szóstka.

13 MKS Będzin 13 1 12 13:36 6
13 grudnia z rozgrywek wycofała się Stocznia Szczecin, która miała bilans: 5 wygranych, 4 przegrane, 15 punktów, sety 16:14. Wszystkie wyniki z udziałem tej drużyny zostały anulowane. PlusLiga kontynuuje rozgrywki w składzie 13 drużyn.
Tabela wprowadzona: 2018-12-28

Wyniki 13 kolejki

• MKS Będzin - TREFL GDAŃSK 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)
  • Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (22:25, 22:25, 28:26, 16:25)
  • Chemik Bydgoszcz - ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 18:25, 19:25, 19:25)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 25:20, 15:25, 25:23)
  • Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)
  • PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:27, 25:23, 20:25, 22:25)
  • Pauzuje
  • Indykpol AZS Olsztyn

Opinie (12)

• Bravo! (1)

Gratulacje!Dobry prezent przed Świętami :)