MKS Dąbrowa - TPS Rumia 3:0

21 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Siatkarki TPS Rumia nie sprawiły niespodzianki na wyjeździe, choć przy większej koncentracji w ostatnich fragmentach setów stać je było, jeśli nie na wygraną, to przyjnajmniej na korzystniejszy wynik. Walczący o ekstraklasę MMKS Dąbrowa Górnicza triumfował 3:0 (25:23, 25:18, 25:23).

TPS: Brodacka, Wrzochol, Lademan, Klinowska, Zygmuntowicz, Kucypera oraz Hohn, Podgórniak.

- Byliśmy co najmniej równym, a fragmentami i lepszy zespołem niż gospodynie. Żal tego meczu. W pierwszym secie w końcówce zabrakło zdecydowania w ataku. W trzecim rywalki nic nie musiały robić. Wystarczyło, że wprowadziły piłkę do gry. Sami biliśmy po autach i w siatkę - podkreśla Wiesław Dziura, trener TPS.

W inauguracyjnej partii przyjezdne prowadziły 16:11 i 19:13, by pozwolić się dojść na 22:22. W drugiej części rozpoczęły od 4:0, ale później znów osiągnęły przewagę. Od wyniku 15:14 straciły dziewięć kolejnych punktów. W ostatniej odsłonie gry pierwsze załamanie przyszło, gdy od 19:14 rywalki zbliżyły się na 19:18. Drugie - przy przewadze 23:20. Później punkty zdobywały już tylko gospodynie.

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
AZS Ostrowiec Świętokrzyski 2:3, Start Łódź - Olimpia Jawor 3:0, Wisła Kraków - Politechnika Częstochowa 3:2, AZS Białystok - Legionovia 0:3, Piast Szczecin - Sokół Chorzów 3:2, Skra Bełchatów - SMS Sosnowiec (przełożony).

• Zawsze troszeczkę brakuje

No przegrały nasze Panie, ale walczyły dzielnie. Niemal wszystkie przeziębione napędziły solidnego strachu kandydatkom do awansu.

W każdym secie TPS prowadził i w każdym secie MMKS doganiał. Po Naszych widać choroby i braki we wspólnym trenowaniu. Jednak kolejny raz potwierdziły, że na tle profesjonalistek wypadają bardzo dobrze i żałować należy, że warunki w Rumi są tylko amatorskie, choć połowa ligi marzy o takich . W tej drużynie jest wspaniały potencjał i szkoda, że pewnie nie nastąpi moment kiedy dowiemy się co mogłyby zwojować na poważnie traktowane i traktujące występy w I lidze.

Informuję, że liczba kibiców TPS na meczu było o 100 procent większa niż na poprzednim. Był ze mną Bocian i mu się podobało. Czekamy na następnych chętnych na przejażdżkę 18 godzin pociągiem, żeby obejrzeć godzinę meczu i pójść z dziewczynami na kolację i na film . O dodatkowych atrakcjach związanych z podróżowaniem PKP nie wspominam.

Jak dotąd Dziewczyny budzą zachwyt (nie tylko dlatego,że w zgodnej opinii wszystkich kibiców z Polski mamy najładniejsze siatkarki w serii B) i jeśli zagrają na normalnym poziomie z Chodzieżą i Jaworem to plan zostanie wykonany.

Powrót do góry

• 0 0

• TPS, TPS, TPS :)

Żeby nie praca, to by my wykonali 300 % normy. Jak górnik Pstrowski :) Ale i tak dziewczyny nie będą miały problemów z bezpiecznym utrzymaniem, na przyzwoitej pozycji. Tomek, Ty masz końskie zdrowie, żeby PKP nocami jeździć ;)