MOSiR Zabrze wygrał z SMS

21 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Piłkarze ręczni MOSiR Zabrze po wygranej w Gdańsku w meczu 19. kolejki rozgrywanym awansem z SMS Gdańsk 23:22 (14:13), na ponad miesiąc przed zakończeniem rozgrywek I ligi zapewnili sobie awans do esktraklasy. Gospodarze z dorobkiem 12 punktów pozostali na dziesiątym miejscu.

SMS: Romatowski, Sobota - Gozdur 5, Prokop 2, Szulc 1, Żółtak 2, Stefański 6, Kuta 2, Kandora 1, Miać 2, Modestowicz 1, Jachlewski, Kowalski.

Zabrzanie nie zastosowali wobec licealistów taryfy ulgowej, choć tak naprawdę żaden z nich nie może być pewien, czy MOSiR skonsumuje awans. - Dowiedzieliśmy się, że klub ma duże kłopoty finansowe. Do Gdańska zespół przyjechał ponoć tylko na prośbę trenera - mówi Jan Prześlakiewicz, opiekun SMS.

Goście po rzucie Krzysztofa Kędry objęli jako pierwsi prowadzenie, ale w odpowiedzi trafił dwukrotnie Łukasz Stefański. W 15 min Krzysztof Gozdur i Paweł Prokop wyprowadzili gdańszczan na 8:5. Nasz zespół przy dopingu licznej publiczności dyktował warunki gry do 23 min. Niestety, od stanu 10:8 stracił trzy bramki z rzędu.

- Chyba to był przełomowy moment spotkania. Mogliśmy zejść na przerwę z 2-3 trafieniami przewagi, a tak w drugiej połowie musieliśmy gonić wynik - podkreśla gdański szkoleniowiec.

Tuż po zmianie stron Tomasz Rosiński rzucił na 15:13. Od tego momentu, aż do 54 min przyjezdni utrzymywali 1-2 bramki przewagi. SMS zdołała wyrównać na 21:21, a przy tym wyniku nie wykorzystała dwóch dogodnych sytuacji. Rosińskiemu i Januszowi Bykowskiemu już nie zadrżała ręka. Rezultat 23:21 zdołał skorygować Gozdur. Co prawda w dwóch ostatnich minutach gdańszczanie mieli okazję, aby wyrównać, ale w najlepszej sędziowie odgwizdali błąd kroków Mateuszowi Jachlewskiemu.