MŚ młodych szczypiornistów

4 września 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
O siódme miejsce z Brazylią zagra młodzieżowa reprezentacja Polski w mistrzostwach świata. W porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami Europy, które zespół Wojciecha Nowińskiego i Jana Prześlakiewicza wygrał, dał się wyprzedzić aż sześciu rywalom z kontynentu. W półfinałach Szwecja zagra ze Słowenią, a Dania zmierzy się z Hiszpanią. Drugą turę turnieju w Brazylii biało-czerwoni zakończyli wygraną z Tunezją 31:29 (17:14).

Polska: Świrkula, Kubiszewski - Lijewski 4, Kuchczyński 6, Jurkiewicz 1, Bielecki 10, Niedośpiał 5, Gliński 2, Żółtak 3.

Wydawało się, że po stracie szans na medal Polacy poddali się. Z Tunezją grę rozpoczęli od 0:3. Na szczęście tylko początek był niemrawy. W siódmej minucie udało się wyrównać, a po akcjach Rafała Glińskiego, Krzysztofa Bieleckiego i Adraina Niedośpiała pewnie wygraliśmy pierwszą połowę.

Po zmianie stron rywale szybko wyrównali. Na ich cztery trafienia odpowiedział tylko Krzysztof Lijewski. Remis (28:28) był jeszcze na pięć minut przed końcem meczu. O zwycięstwie Polaków przesądziły akcje Patryka

Kuchczyńskiego (100-procentowa skuteczność w tym spotkaniu!), Niedośpiała i Lijewskiego.

Pozostałe wyniki naszej grupy:
Chorwacja - Szwecja 30:30 (16:15), Dania - Serbia i Czarnogóra 30:24 (16:12).

Druga grupa:
Brazylia -Egipt 23:21 (10:9), Szwajcaria - Katar 33:24 (16:12), Hiszpania - Słowenia 36:30 (19:14).

• klęska

Chłopku Nowiński, mistrzostwo Europy to gest dla Czerwińskiego, kumasz? MŚ to potwierdzają. Bieleckiego nie wykorzystałeś. Wyniki przeciętne, zawodnicy nieźli i to jest skandal. Chłopaki wiejcie, Janek z Wojtkiem są mali. Cześć.