MŚ w biegach na orientację

9 lipca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Bez powodzenia startują Polacy w XV mistrzostwach świat juniorów w biegach na orientację. W drugiej konkurencji, biegu długim, biało-czerwoni również uplasowali się na dalszych pozycjach. Organizatorem imprezy rozgrywanej w lasach Gdańska i Gdyni jest WKS Flota Gdynia.
Po nie najlepszym występie w biegu średnim liczyliśmy na rehabilitację. Poprawił się jedynie Jacek Kowalczyk. Zawodnik Floty zajął dziesiąte miejsce, plasując się o cztery "oczka" wyżej niż w pierwszej konkurencji. Zdecydowanie gorzej spisali się nasi pozostali reprezentanci. Żadnemu nie udało się zająć miejsca nawet w dwudziestce. Na trzydziestej drugiej pozycji finiszował Marcin Zaleski.
Jedenastoipółkilometrową trasę najszybciej pokonał Matthias Merz. Szwajcar, który był drugi w biegu średnim, tylko o sekundę wygrał ze Szwedem Martinem Johanssonem. Drugi brązowy krążek na mistrzostwach wywalczył Litwin Simonas Krepstas. Stracił do zwycięzcy 10 sekund.
Jeszcze gorsze wyniki miały nasze panie. Najlepsza była Iwona Wicha, która zajęła 28. miejsce. Karolina Richert, reprezentantka Floty, była dopiero 95. Złoty medal zdobyła Silja Tarvonen. Finka wyprzedziła Szwajcarkę Veline Stalder i Brytyjkę Alison O'Neil.
Mężczyźni (11,5 km): 1. Matthias Merz (Szwajcaria) 72,19 min; 2. Martin Johansson (Szwecja) 72,20; 3. Simonas Krepsta (Litwa) 72,29... 10. Jacek Kowalczyk (Polska) 76,00.
Kobiety (8 km): 1. Silja Tarvonen (Finlandia) 59,51 min; 2. Veline Stalder (Szwecja) 61,48; 3. Alison O'Neil (Wielka Brytania) 62,22... 28. Iwona Wicha (Polska) 76,05.