MŚ w olimpijskiej klasie Mistral

11 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Piotr Myszka wygrał inauguracyjny bieg w swojej grupie podczas widsurfingowych mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Mistral. W drugim starcie w tajlandzkiej Pattayi deskarz AZS AWF Gdańsk spisał się już słabiej i pierwszy dzień zmagań zakończył na piętnastej pozycji. Wśród kobiet najlepsza z Polek, Agata Brygoła (Baza Mrągowo), zamyka czołową dziesiątkę.

Słaby wiatr storpedował jedynie pierwsze zejście na wodę pań. Zaszczyt zainaugurowania mistrzostw przypadł deskarzom, których podzielono na dwie grupy, po 54 zawodników w każdej. Dla Polaków zawody rozpoczęły się rewelacyjnie.

Myszka, po dobrym starcie, ruszył w lewą stronę i żaden z rywali nie nadążył za jego deską z żaglem. W drugim biegu gdańszczanin znów wystartował prawidłowo, a w czołówce towarzyszył mu Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot). Niestety, po gwałtownej zmianie wiatru Polacy spadli poza "10".

W klasyfikacji generalnej prowadzi Nicolas Kaklamanakis (Grecja) przed Mariano Reutemanem (Argentyna) i Gao Chuanwei (Chiny). Myszka jest 15, a Miarczyński 59. Pierwszy bieg kobiet wygrała brązowa medalistka z Sydney, Barbara Kendall (Nowa Zelandia), a tuż za nią metę osiągnęła Brygoła. Zadowolona była także Anna Gałecka (SKZ Hestia), która finiszowała na siódmym miejscu. W drugim starcie trasa została wydłużona i zamiast 25 minut deskarki musiały walczyć o kwadrans dłużej. W klasyfikacji generalnej Brygoła spadła na 10, a Gałecka na 19. miejsce. Drugą dziesiątkę zamyka Marzena Okońska (AZS AWF), a Anna Graczyk jest 26. Prowadzi Kendall przed Bryoną Shaw (W. Brytania) i Alesandrą Sensini (Włochy).