stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MTB Bike Tour Gdańsk, runda 2 (finałowa) (8 opinii)

Każdy może wystartować w kończącej sezon edycji MTB Bike Tour Gdańsk i wygrać wspaniałe nagrody. Trafią one nie tylko do zwycięzców. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną cztery tablety! Ponadto 100 pierwszych zawodników otrzyma pamiątkowe koszulki.

Cykl MTB Bike Tour Gdańsk to ciesząca się dużą popularnością, największa tego typu impreza w Pomorskiem. W tym roku Miasto Gdańsk będzie gospodarzem tych zawodów już ósmy rok z rzędu. Pomysłodawcą i organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Udział w zawodach jest bezpłatny!

Start finałowej edycji nastąpi 6 października. Trasa zaplanowana została na terenie leśnym w Oliwie, na wysokości ul. Czyżewskiego. To jedne z kilku znanych i lubianych miejsc w trójmiejskim środowisku rowerzystów. Dystanse, w zależności od kategorii wiekowej wynoszą od 3,2 do 28 km.
Zapisy do zawodów rozpoczną się o godzinie 9:00, a dodatkowo będą prowadzone także pół godziny przed każdym z wyścigów. Pierwsza grupa ruszy na trasę o godzinie 10:00.

Popularne wśród rowerzystów zarówno z Trójmiasta, jak też z regionu zawody MTB tworzą cykl Grand Prix, na który składają się w tym roku dwie edycje. Startują w nich zawodnicy zrzeszeni w ponad 20 klubach i grupach kolarskich. W stawce można spodziewać się m.in. zawodników z lokalnych klubów takich jak: Subaru Trek Gdynia, Mróz Active Jet, ASE Team, czy Naftokoru. Nie brakuje jednak także amatorów. To głównie z myślą o nich organizowane są treningi przed każdą rundą zawodów.

Podobnie jak w ubiegłorocznym cyklu, pojawi się serwis rowerowy Rowersi.pl. Korekty i regulacje sprzętu będzie można zrobić nawet w ostatniej chwili przed zawodami.

W 2012 roku MOSiR kontynuuje partnerską współpracę z organizatorem Skandia Maraton Lang Team 2012, który objął patronatem gdański bike tour.


Zapoznaj się ze szczegółami

Organizator:
Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji w Gdańsku

Przeczytaj także

Opinie (8) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13.11 g.20.30
Asseco Resovia
13.11 g.20.45
Unicaja Malaga
15.11 g.18.30
GKS Katowice
16.11 g.17.00
Kotwica Kołobrzeg
12.11 g.18.30
Comarch Cracovia
10.11 g.17.30
Pogoń Szczecin
10.11 g.13.00
POLSKA
Węgry
09.11 g.20.00
Wisła Kraków