Mają patent na Nafciarzy

Marta
14 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom szczypiorniści AZS AWFiS Gdańsk. Podopieczni Daniela Waszkiewicza pokonali na wyjeździe faworyzowaną Wisłę Płock 27:24 (9:10). Jeszcze na 5 minut przed końcem meczu gdańszczanie przegrywali 21:23. To drugi sukces akademików nad "Nafciarzami" w tym sezonie. U siebie podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego wygrali z aktualnymi mistrzami Polski aż 37:29.

AZS AWFiS: Sokołowski, Pieńczewski - Pilch 6, Chrapkowski 6, Masiak 6, Kostrzewa 3, Olęcki 2, Sulej 1, Fogler 1, Ringwelski 1, Bednarek 1, Wysokiński 0.

WISŁA:Wichary, Seier - Wuszter 6, Pronin5, Matysik 4, Zołoteńko 3, Nielsen 2, Rumniak 1, Frołov 0, Kwiatkowski 0.

Gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:1 w 8 minucie 5 minut później było już 5:3 dla gdańszczan. Taki scenariusz zresztą powtarzał się do końca spotkania, raz jedna, raz druga drużyna obejmowała minimalne, 2, 3 bramkowe prowadzenie.

Na 7 minut przed końcem gry gdańszczanie przegrywali 20:22, dwie minuty później 21:23, w ciągu minuty najpierw Piotr Olęcki a później Piotr Chrapkowski doprowadzili do remisu (23:23).

Wówczas szkoleniowiec "Nafciarzy" wziął czas jednak nie przyniosło to spodziewanych efektów kolejne trzy trafienia były dziełem gdańszczan i w 59 minucie wyszli oni na prowadzenie 26:23.

W ostatnich sekundach obydwa zespoły zdobyły po jednej bramce co oznaczało dla "Akademików" cenne zwycięstwo odniesione na parkiecie wyżej notowanego rywala.

Tabela wprowadzona: 2009-02-17
Pozostałe wyniki 17 kolejki ekstraklasy szypiornistów: AZS AWF Gorzów Wlkp. - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb. 23:22 (14:12), MMTS Kwidzyn - Reflex Miedź-96 Legnica 30:28 (17:13), OKPR Traveland-Społem Olsztyn - Azoty Puławy 42:24 (21:12), SPR BRW Stal Mielec - SPR AMD Chrobry Głogów 33:16 (15:6), Vive Kielce - Zagłębie Lubin 42:25 (17:12).
Marta

Opinie (24)

• brawo Awf chłopacy lapią wiatr w żagle :D

• 5 2

• superrrrrrrrrrr (7)

yes yes yes :D CI chlopacy musza w gdansku przetrwac :) dzięki, Hucinski daj kase !!!!!!!!! gratuluje chlopakom :D

• 4 4

• (6)

co daj kase !!?!?!?!?!?!?! najpierw kasa dla Dziewczyn!!!!!! ta zaległa i obecna

• 2 2

• (5)

dziewczyny moga sobie poczekac!!

• 1 4

• (4)

raczej nie poczekaja!!!!!! tylko niech im wyplaca zalegle i obecne!a faceci poczekaja i tak doł tabeli "grzeja" jak zwykle!