Koniec serii wygranych Spójni

6 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Podopieczni Marcina Markuszewskiego byli niepokonani w I lidze od 5 grudnia ubiegłego roku. Podopieczni Marcina Markuszewskiego byli niepokonani w I lidze od 5 grudnia ubiegłego roku.

Piłkarz ręczni Spójni po czterech zwycięstwach z rzędu w grupie A I ligi zaznali goryczy porażki. Gdynianie ulegli na wyjeździe sąsiadowi w tabeli - MKS Kalisz 25:28 (12:13). - Zagraliśmy bardzo słabo. Dużo było nieporadności w ataku i fatalne decyzje indywidualne w obronie - tak przyczyny pierwszego w tym roku niepowodzenia tłumaczy trener Marcin Markuszewski. W 18. kolejce nie odbyły się derby Gdańska. Mecz Wybrzeże - SMS przełożony został na 19 kwietnia na godzinę 18:30 ze względu na występem tej pierwszej drużyny w Pucharze Polski.

WYBRZEŻE WYELIMINOWANE PRZEZ AZOTY. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PUCHAROWEGO MECZU

SPÓJNIA: SPÓJNIA: Skowron, Zimakowski - Kowalski 3, Chyła, Oliferchuk 5, Matuszak 1, Bielec 2, Wróbel 2, Nazimek 2, Ringwelski, Brukwicki, Rychlewski 7, Pedryc 1, Rakowski, Derdzikowski 2

To gospodarze prowadzili 1:0 i 2:1. Jednak wydawało się, że między 3. a 11. minutą Spójnia na dobre ustawiła sobie mecz. Wówczas podopieczni Marcina Markuszewskiego zdobyli pięć bramek bez żadnych strat. W wyniku 6:2 największa była zasługa Kamila KowalskiegoBohdana Oliferchuka, którzy oddali po dwa celne rzuty.

Gospodarzom nie pozwolił skapitulować Krzysztof Książek. Inauguracyjny kwadrans MKS kończył z remisem 6:6, a wspomniany zawodnik miał już na koncie 4 trafienia.

Gdy w ofensywie pokazał się Rafał Rychlewski Spójni ponownie udało się odskoczyć. W 20. minucie było 10:8 na jej korzyść. Niestety, znów gdynianom zdarzył się przestój. Zainkasowali trzy bramki z rzędu i na przerwę również zeszli z niekorzystnym wynikiem (12:13).

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy odskoczyli na 18:14. Spójni udało się w 46. minucie sprowadzić straty do 19:20, ale niestety kilka kolejne minut przegrała aż 1:5 i o korzystnym wyniku można było zapomnieć.

- Zagraliśmy bardzo słabo. Dużo było nieporadności w ataku. Natomiast w obronie fatalne decyzje indywidualne zdarzały się praktycznie na każdej pozycji - ocenił trener Markuszewski.
Dla jego podopiecznych to pierwsza porażka od 5 grudnia, gdy u siebie przegrali z Meblami Wójcik Elbląg 25:32 (15:11). W czterech ostatnich kolejkach wygrywali, a łącznie mieli pięć spotkań bez porażki z rzędu.

Wyniki 18 kolejki

• MKS Kalisz - Spójnia Gdynia 28:25 (13:12)
  • Wybrzeże Gdańsk - SMS ZPRP Gdańsk (przełożony na 18.04 godz. 18:30)
  • Mueller MKS Grudziądz - Polski Cukier Pomezania Malbork 30:34 (17:16)
  • Sokół Browar Kościerzyna - MKS Poznań 28:25 (13:11)
  • ŚKPR Świdnica - Meble Wójcik Elbląg 25:31 (13:17)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Wolsztyniak 28:19 (16:7)
  • Orlen Wisła II Płock - Real-Astromal Leszno 28:26 (15:13)