Manuszewski odpłaca za zaufanie

12 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Jacek Manuszewski zapewnił Lechii zwycięstwo Jacek Manuszewski zapewnił Lechii zwycięstwo

Niczym przed rokiem w Gdańsku, gdy wygrana nad Zniczem otworzyła biało-zielonym drogę do ekstraklasy, tak i dziś piłkarze Lechii pokonali pruszkowską drużynę 1:0 (0:0). Jedynego gola podczas sparingu we Wronkach w ostatniej minucie gry strzelił Jacek Manuszewski. Natomiast testy oblał Arkadiusz Ryś.

.

LECHIA: (I połowa): M.Bąk - K.Bąk, Ćvirik, Wołąkiewicz, Mysona - Buzała, Piątek, Surma, Nowak, Kowalczyk - Lukjanovs.
(II połowa): M.Bąk (60 Małkowski) - Kawa, Manuszewski, Kożans, Kaczmarek - Szuprytowski, Bajić, Hirsz, Rogalski - Rybski, Wiśniewski.

Trener Tomasz Kafarski w pojedynku przeciwko czołowej drużynie I ligi wypróbował 22 piłkarzy. Znów na lewej obronie sprawdzany był pomocnik, Marcin Kaczmarek. Natomiast na skrzydłach wystąpili Paweł Buzała i Maciej Kowalczyk, którzy w poprzednim sezonie na ogół grali w ataku. Obaj przed przerwą mieli dogodne sytuacje na zdobycie bramki, ale ich nie wykorzystali.

Z kolei na szpicy wystawiony został Piotr Wiśniewski, wcześniej grający głównie na prawym skrzydle. Ale także jemu po przerwie nie udało się pokonać dobrze usposobionego Adriana Bieńka. Ale jeszcze lepszych okazji w tej odsłonie nie wykorzystali Maciej Rogalski i Damian Szuprytowski.

Dlatego, choć obie gdańskie jedenastki ustawione zostały ofensywnie, nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Zwycięstwo zapewnił dopiero gol stopera. Manuszewski nie tylko tą bramką udowodnił, że warto na niego stawiać i słusznie otrzymał nowy kontrakt na kolejny sezon. Najstarszy piłkarz Lechii (36 lat) tym razem utworzył duet na środku obrony z najnowszym nabytkiem biało-zielonych, Sergejsem Kożansem.

Popularny "Manek" wyręczył młodszych kolegów w ostatniej minucie spotkania. Dość nieoczekiwanie znalazł się sam na sam z bramkarzem po podaniu Andrzeja Rybskiego i nie zmarnował okazji.

W gdańskiej drużynie nie zagrał 19-letni Arkadiusz Ryś. Szkoleniowiec znalazł oryginalny sposób, aby go sprawdzić i poprosił, aby były gracz Auxerre wystąpił w barwach... Znicza. W pruszkowskim zespole występował w drugiej połowie. Grał przeciwko dublerom środkowych pomocników biało-zielonych Marko Bajiciowi i Robertowi Hirszowi. - Został wystawiony na środku obrony, bo chciałem zobaczyć, jak prezentuje się na tle naszych piłkarzy. Nie przekonał mnie. Zrezygnowaliśmy z niego - wyjaśnia trener Kafarski.

Wolne dziś mieli m.in. bramkarz Paweł Kapsa i napastnik Jakub Zabłocki, który narzeka na uraz.

Dla Lechii był to szósty letni sparing. Nadal pozostaje niepokonana, a dziś wygrała po raz trzeci. Kolejna gra kontrolna zaplanowana jest na najbliższą środę. We Wronkach gdańszczanie zmierzą się z I-ligową Wartą Poznań.

Opinie (77) ponad 10 zablokowanych

• HURAGAN NOWE POLASZKI - Jedyni i prawdziwi WŁADCY PÓŁNOCY!!!

• 41 16

• BANAN I KAMIEŃ SĄ MOIM ORĘŻEM, GŁUPOTĄ I DEBILIZMEM ZŁO PRZEZWYCIĘŻĘ (4)

DZIĘKI MOCY PLANETY DANZING

• 19 44

• jak już musisz pisać (1)

to pisz dobrze: nie 'Danzing' tylko Danzig, i nie germań się, Twoi przodkowie o to nie walczyli (zapewne)

• 8 2

• DZIĘKI ZA UWAGE, BĘDE PAMIĘTAŁ

• 5 0

• Danzig debilu (1)

idź z powrotem do podstawówki i się poducz troszkie.

• 2 3

• A TY PRZECZYTAJ DRUGI I TRZECI POST

• 1 0

• aby tak dalej

TYLKO LECHIA !!!!

• 30 7

• ARKA GDYNIA pozdrawia chłopaków z lechii co zabłądzili dziś w Orłowie :D (6)

• 22 51

• co raz to lepsze te gdyńskie internetowe farmazony (1)

• 14 4

• was jednak w farmazonach nikt jeszcze długo nie przebije.

taka mała niedygresja

• 0 5

• (3)

Lechia pozdrawiam ekipe Szparki ktora miala ostatnio niedojazd na grila z Ległą...

• 6 3

• i co dumny jesteś z tego? (2)

lepiej róbcie tak aby wszyscy o tym jak najszybciej zapomnieli. zresztą kto mieczem wojuje od miecza ginie... ale pewnie to za trudne dla takiego głąba.

• 5 1

• no za tą fraejerską akcje ala'samuraj nie zazdroszcze lesi wyjazdów (1)

• 2 2

• cioty z gdyni... trzeba bylo sie nie zbroic przed wyjazdem z 3city...

• 3 3

• Gratulacje !!!!

Nasza Arka chyba znowu będzie tonąć bo skład ma dziurawy a w sparingach z 3-ligą dostaje baty

- o tym ile razy która ekipa uciekała z własnego stadionu

A tym czasem gratuluje wyniku choć 1:0 to mało i to jeszcze w 90 min i brama strzelona przez Manka to nie jest optymistyczne ale wynik cieszy.
    Ciekaw jestem jak tam nowe nabytki i testowany Nowak

• 62 5

• CO PRAWDA TO PRAWDA - BARDZO TRAFNA UWAGA : )

• 8 1

• lechia (3)

z prochów powstałaś, Diamentem się stajesz....

• 31 8

• POPIÓŁ i DIAMENT. niech tak będzie. AVE

• 8 1

• Z prochow lechio powstalas

w g... sie obrocilas

• 3 9

• Lechio z prochów powstałaś a 'kibice': Marek Zieńczuk...

• 1 0

• Stadion Błękitnych Sobowidz na którym Lechia Gdańsk rozpoczęła marsz do exstraligi zostanie w niedługim czasie rozbudowany.Można się spodziewać,że będzie zapasowym obiektem na Euro2012 ale na pierwszy mecz sparingowy zawitają Władcy Północy.

• 15 4

• Znicz Pruszków: Adrian Bieniek - Piotr Klepczarek, Norbert Jędrzejczyk (70 Artur Januszewski), Dawid Ptaszyński, Artur Januszewski (46 Wojciech Musuła) - Grzegorz Piesio (46 Maciej Rybaczuk), Bartosz Osoliński (46 Arkadiusz Ryś), Emmanuel Ifeanyi Ekwueme (85 Michał Herman), Paweł Kaczmarek - Tomasz Feliksiak (70 Robert Kowalczyk), Robert Kowalczyk (46 Tomasz Chałas).