Manuszewski odpłaca za zaufanie

12 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Jacek Manuszewski zapewnił Lechii zwycięstwo Jacek Manuszewski zapewnił Lechii zwycięstwo

Niczym przed rokiem w Gdańsku, gdy wygrana nad Zniczem otworzyła biało-zielonym drogę do ekstraklasy, tak i dziś piłkarze Lechii pokonali pruszkowską drużynę 1:0 (0:0). Jedynego gola podczas sparingu we Wronkach w ostatniej minucie gry strzelił Jacek Manuszewski. Natomiast testy oblał Arkadiusz Ryś.

.

LECHIA: (I połowa): M.Bąk - K.Bąk, Ćvirik, Wołąkiewicz, Mysona - Buzała, Piątek, Surma, Nowak, Kowalczyk - Lukjanovs.
(II połowa): M.Bąk (60 Małkowski) - Kawa, Manuszewski, Kożans, Kaczmarek - Szuprytowski, Bajić, Hirsz, Rogalski - Rybski, Wiśniewski.

Trener Tomasz Kafarski w pojedynku przeciwko czołowej drużynie I ligi wypróbował 22 piłkarzy. Znów na lewej obronie sprawdzany był pomocnik, Marcin Kaczmarek. Natomiast na skrzydłach wystąpili Paweł Buzała i Maciej Kowalczyk, którzy w poprzednim sezonie na ogół grali w ataku. Obaj przed przerwą mieli dogodne sytuacje na zdobycie bramki, ale ich nie wykorzystali.

Z kolei na szpicy wystawiony został Piotr Wiśniewski, wcześniej grający głównie na prawym skrzydle. Ale także jemu po przerwie nie udało się pokonać dobrze usposobionego Adriana Bieńka. Ale jeszcze lepszych okazji w tej odsłonie nie wykorzystali Maciej Rogalski i Damian Szuprytowski.

Dlatego, choć obie gdańskie jedenastki ustawione zostały ofensywnie, nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Zwycięstwo zapewnił dopiero gol stopera. Manuszewski nie tylko tą bramką udowodnił, że warto na niego stawiać i słusznie otrzymał nowy kontrakt na kolejny sezon. Najstarszy piłkarz Lechii (36 lat) tym razem utworzył duet na środku obrony z najnowszym nabytkiem biało-zielonych, Sergejsem Kożansem.

Popularny "Manek" wyręczył młodszych kolegów w ostatniej minucie spotkania. Dość nieoczekiwanie znalazł się sam na sam z bramkarzem po podaniu Andrzeja Rybskiego i nie zmarnował okazji.

W gdańskiej drużynie nie zagrał 19-letni Arkadiusz Ryś. Szkoleniowiec znalazł oryginalny sposób, aby go sprawdzić i poprosił, aby były gracz Auxerre wystąpił w barwach... Znicza. W pruszkowskim zespole występował w drugiej połowie. Grał przeciwko dublerom środkowych pomocników biało-zielonych Marko Bajiciowi i Robertowi Hirszowi. - Został wystawiony na środku obrony, bo chciałem zobaczyć, jak prezentuje się na tle naszych piłkarzy. Nie przekonał mnie. Zrezygnowaliśmy z niego - wyjaśnia trener Kafarski.

Wolne dziś mieli m.in. bramkarz Paweł Kapsa i napastnik Jakub Zabłocki, który narzeka na uraz.

Dla Lechii był to szósty letni sparing. Nadal pozostaje niepokonana, a dziś wygrała po raz trzeci. Kolejna gra kontrolna zaplanowana jest na najbliższą środę. We Wronkach gdańszczanie zmierzą się z I-ligową Wartą Poznań.

Opinie (77) ponad 10 zablokowanych

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• (3)

To co nie poszla cala kasa na Piasta starczylo jeszcze na kupienie sparingu.

• 4 17

• HA JEST I BOSY ANTEK

• 0 0

• Antoś weź się bujnij po kolejne wino,bo gadasz jak potłuczony...kupno domena sledzi

• 2 2

• LECHIA KLUBEM NASZYCH BIALO ZIELONYCH SERC!!