stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maraton Rowerowy Kociewie Kołem 2017 (5 opinii)

 • niedziela, 3 września 2017, godz. 7:00
 • Lokalizacja
  Owidz, Grodzisko, ul. Rycerska

Drugi w serii tryptyku kolarstwa ze smakiem, maraton odbędzie się już w pierwszą niedzielę września. Po Kaszebe Runda szykujcie formę na Kociewie Kołem. W tym roku impreza startuje spod bram średniowiecznego grodziska w Owidzu k./Starogardu Gdańskiego. Uczestnicy do wybory mają jedną spośród trzech tras na dystansach: 70, 120, 155 km. W ramach maratonu organizatorzy kontynuują także tzw. Challenge Firm, oraz fotograficzny konkurs na najlepszą opaleniznę kolarską.

Na każdej z tras zorganizowane są tzw. bufety kolarskie pozwalające na uzupełnienie kalorii oraz płynów. Trasa zabezpieczona przez posterunki OSP, Policję oraz służby ratownicze organizatora pozwala całkowicie skupić się na pokonywanym dystansie i cieszyć się bezpieczną jazdą. Uczestników obowiązuje kask rowerowy podczas jazdy. Wszystkie trasy są czytelnie oznakowane jaskrawymi strzałkami kierunkowymi, wymalowanymi na jezdni. Każdy kto dojedzie do mety ma zagwarantowany medal ukończenia, dyplom z uzyskanym wynikiem, ciepły posiłek, napój oraz masaż najbardziej obolałych części ciała.

NOWOŚĆ:

>>>Kociewie Kółeczkiem , po lesie z dala od szos i cywilizacji
Kociewie Kółeczkiem to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego Kociewie Kołem. Specjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, po leśnych drogach, spokojnie i wygodnie. Trasa zaplanowana jest tak, by każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką instruktora bądź w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego (w foteliku lub przyczepce do przewozu dzieci). Dziecko można powierzyć organizatorom już od godz. 8:00, a odebrać po 14:00. Nad uczestnikami opiekę sprawować będą doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.

>>>Zapoznaj się ze szczegółami Rodzinnego Rajdu Rowerowego pt. Kociewie Kółeczkiem (info wkrótce)
>>>Zobacz wideo relację z poprzedniego Rodzinnego Rajdu Rowerowego pt. Kaszebe Rundka

KOCIEWIE KOŁEM:

Formuła imprezy pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Na trasę zapraszamy amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Nieważne, na jakim rowerze jeździsz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord.

Akademia Kolarstwa:

Zainaugurowana w X rocznicę Kaszebe Runda Akademia Kolarstwa kontynuuje swoją działalność edukacyjną. Przyznawane tytuły naukowe adekwatne do długości przejechanego dystansu będą bawić i motywować do udziału w następnych edycjach. Na mecie organizatorzy wręczą medale kolejnym magistrom, doktorom i profesorom kolarstwa!

Trasy:

- 70 km Krótka:

Trasa o charakterze krótko, szybko i ze smakiem. Dystans 70 km pozwala realizować zarówno sportowe ambicje w jeździe na czas, jak i cele rekreacyjno-turystyczne. Wyjątkowa propozycja dla amatorów rowerów górskich, retro i innych, dla osób towarzyszących długodystansowcom, a także dla tych, którzy sukcesywnie pragną powiększać pokonywany z nami dystans. Start i meta w średniowiecznym grodzisku w Owidzu k./Starogardu Gdańskiego.
- Zobacz przebieg trasy na mapie, ściągnij ślad GPS

- 120 Średnia:

Dla wszystkich wahających się przed pokonaniem całej trasy Kociewie Kołem stworzyliśmy dystans 120 kilometrów. Pomysł ten zyskał aprobatę mniej długodystansowych sympatyków rowerów górskich oraz kolarzy rozpoczynających dopiero rowerową przygodę. Trasa średnia bazuje na dużej pętli Kociewie Kołem. Start i meta w średniowiecznym grodzisku w Owidzu k./Starogardu Gdańskiego.
- Zobacz przebieg trasy na mapie, ściągnij ślad GPS

- 155 Długa:

Pełny dystans Kociewie Kołem dostarcza sporo pozytywnych wrażeń kolarskich.
- Zobacz przebieg trasy na mapie, ściągnij ślad GPS

Wszystkie trzy pętle Kociewie Kołem to twarde drogi asfaltowe. Każda trasa zaplanowana jest tak, aby wysiłek włożony w jej pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy odbywa się drogami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Zdecydowana większość zakrętów jest w prawą stronę, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Miejsca newralgiczne zabezpieczają oznakowani strażacy z lokalnych OSP. W zaznaczonych miejscowościach zorganizowane są punkty regeneracyjne, tzw. bufety, obsługiwane przez rdzennych mieszkańców. Większość produktów jest przygotowywana domowym sposobem, gwarantującym świeżość i niepowtarzalny smak.

Biuro startowe Maratonu Kociewie Kołem:

Owidz, sala konferencyjna Grodziska, ul. Rycerska
Start poszczególnych dystansów z sąsiadującej ul. Szkolnej / -zobacz mapkę

Biuro maratonu będzie czynne:
- w sobotę w godz. 17:00 - 20:00
- w niedzielę w godz. 7:00 - 10:00

Start odbywa się na zasadzie fali, tzn. na trasę wypuszczane są 15 osobowe grupy co 2 minuty.

Starty odbywać się będą nieopodal biura startowego wg zaplanowanego harmonogramu startów dla każdego dystansu osobno:
- 8:00-8:15 - dystans długi
- 8:15-8:45 - dystans średni
- 8:45-9:30 - dystans krótki.

Meta:
Ostra meta z odczytem czasu przejazdu znajduje się w pobliżu miejsca startu. Dalej kierując się po strzałkach docieramy do mety honorowej, gdzie następuje uroczyste wręczenie medalu ukończenia maratonu. Na mecie honorowej zlokalizowany jest także punkt masażu oraz pasta party. O kulturę picia zadba jak zwykle Browar Amber.
Zgłoszenia do Kociewie Kołem:

Odbywają się przez panel zgłoszeń dostępny poniżej. Można zgłosić się indywidualnie lub drużynowo/firmowo. Dla drużyn/firm prowadzona jest kilometrowa formuła rywalizacji tzw. Kociewie Challenge. O wyniku stanowi suma kilometrów przejechanych przez wszystkich członków zespołu, a czas przejazdu nie wpływa na wynik Kociewie Kołem Challenge.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Do 7 dni po zgłoszeniu należy dokonać płatności wpisowego, aby znaleźć się na liście startowej. Wysokość wpisowego jest uzależniona od czasu pozostałego do startu.

Wpisowe obejmuje:

- numer startowy
- pomiar czasu
- bufety (napoje zimne i ciepłe, posiłki regeneracyjne)
- eskortę motocykli
- zabezpieczenie medyczne
- serwis rowerowy
- płatne fragmenty trasy
- medal pamiątkowy
- dyplom ukończenia
- ciepły posiłek na mecie
- masaż powysiłkowy

Ubezpieczenie:

Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność. Cała impreza jest ubezpieczona, a wpisowe zawiera w sobie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie indywidualnie wykupione we własnym zakresie i dopasowane do konkretnych potrzeb.

Organizator:

Stowarzyszenie RowerOver
WWW: KociewieKołem.pl
Andrzej Gołębiowski, tel. +48 501 193 646
Iwona Klafetka, tel. +48 501 656 727
mail: kontakt@rowerover.pl

Przeczytaj także

Opinie (5)

 • Chociaż wpisowe wyjdzie ze 350?

  Bo jeżeli nie to nie nadaję się na takie imprezy, co ja znajomym powiem, zawsze pytają o wpisowe!

  • 0 1

 • Przemo

  W zeszły roku na 120 km czas był 4:15:14 teraz trzeba go Poprawić

  • 0 0

 • (1)

  nie wiem po jako ch.lerę te tęczowe kółka

  • 0 0

  • Musiałeś pisać o kolorze kółek. Teraz maraton źle mi się kojarzy

   • 0 0

 • 150 zł za osobę ...

  robi się troszkę drogawo. Tym bardziej, że organizator zasępił i na mecie była tylko mała miseczka makaronu.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28.01 g.17.30
MKS Dąbrowa Górnicza
typuj! bez publiczności
29.01 g.18.00
typuj! bez publiczności
CTL Zagłębie Sosnowiec
29.01 g.18.30
typuj! bez publiczności
Comarch Cracovia
30.01 g.17.30
typuj! bez publiczności
Jagiellonia Białystok
30.01 g.17.30
Indykpol AZS Olsztyn
typuj! bez publiczności
25.01 g.17.30
Zastal Enea BC Zielona Góra
101:82 bez publiczności
24.01 g.18.00
Tauron Podhale Nowy Targ
6:1 bez publiczności
24.01 g.16.00
76:86 bez publiczności
Basket 25 Bydgoszcz
24.01 g.16.00
Ślęza Wrocław
67:68 bez publiczności
23.01 g.20.00
83:92 bez publiczności
Legia Warszawa