Trzy medale łyżwiarza Stoczniowca w AMŚ

8 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Marcin Bachanek jest jedną z nadziei Stoczniowca Gdańsk na start w zimowych igrzyskach olimpijskich 2018 roku. Marcin Bachanek jest jedną z nadziei Stoczniowca Gdańsk na start w zimowych igrzyskach olimpijskich 2018 roku.

Marcin Bachanek zdobył trzy medale podczas akademickim mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawodnik Stoczniowca Gdańsk dwukrotnie sięgnął po srebro w konkurencjach sztafetowych, a ponadto odebrał indywidualny brąz po biegu masowym. Łącznie we włoskim Baselga di Pine reprezentanci Polski aż 11 razy wchodzili na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższy stopień.

STOCZNIOWIEC PO 30 LATACH PRZERWY ZAMIERZA PONOWNIE DOCHOWAĆ SIĘ OLIMPIJCZYKA, A NAJLEPIEJ DWÓCH

Trwa gdańska ofensywa w łyżwiarstwie szybkim. Gdy w "Olivii" przez dni rywalizowali o medale mistrzostw Polski specjaliści od short tracka, w Baselga di Pine udanie startował Marcin Bachanek, panczenista wywodzący się z Elbląga, który w ostatnich miesiącach udanie reprezentuje barwy Stoczniowca.

Akademickie mistrzostwa świata były transmitowane przez Eurosport. Często w głównych rolach prezentowali się Polacy. We Włoszech biało-czerwoni wystawili 13 zawodniczek i zawodników. Średnia medalowa to prawie jeden krążek na osobę! Solidnie na nią zapracował właśnie Bachanek, który trzykrotnie stawał na podium podczas czterodniowych zmagań najlepszych studentów globu.

GDAŃSCY ŁYŻWIARZE SZYBCY MISTRZAMI POLSKI W SPRINCIE

W biegu na 3200 metrów wraz z Sebastianem KłosińskimAdrianem Wielgatem gdański zawodnik pokonał w bezpośredniej rywalizację Holandię. Czas 4:03.05 dał srebro. Szybciej pojechali tylko Włosi (3:57.82).

Również akademickimi wicemistrzami świata Polacy zostali w drużynowym sprincie. Tym razem Bachankowi i Kłosińskiemu partnerował Michał Domański. Tym razem w bezpośredniej walce nasi reprezentanci pokonali USA. Wynik 1:25.08 dał im ponownie lokatę za gospodarzami, którzy dystans 1200 metrów pokonali w 1:22.79.

Na zakończenie mistrzostw Bachanek wywalczył brązowy medal w biegu masowym, który odbył się na 16 okrążeniach. Lepsi od zawodnika Stoczniowca okazali się tylko: Riccardo Bugari (Włochy) i Armin Siegfried Hager (Austria).

TUTAJ WSZYSTKIE WYNIKI AKADEMICKICH MISTRZOSTW ŚWIATA W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM

Łącznie reprezentacja Polski we Włoszech zdobyła aż 11 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe. Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Katarzyna Woźniak, która wygrała biegu na 1500 m oraz była najlepsza w drużynie razem z Magdaleną Czyszczoń i Angeliką Fudalej.

Poza dwoma srebrami sztafet z udziałem Bachanka 2. miejsca zajmowały: Czyszczoń na 5 km, Urszula Włodarczyk na 3000 m oraz żeńska drużyna sprinterska w składzie: Woźniak, Włodarczyk i Aleksandra Kapruziak.

Natomiast brązowe medale poza Marcinem były w polskiej ekipie także udziałem: Fudalej i Wielgata na 5 km oraz tego drugiego łyżwiarza także na 1500 m.

HISTORYCZNE ZŁOTO ŁYŻWIARZY SZYBKICH STOCZNIOWCA W MISTRZOSTWACH POLSKI

Przypomnijmy, że dla Marcina Bachanka to kolejne sukcesy w tym sezonie. Na początku stycznia w Tomaszowie Mazowieckim wraz z braćmi Piotrem i Aleksandrem Puszkarskimi zdobył pierwszy w historii złoty medal dla Stoczniowca w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim, wygrywając w drużynie. Natomiast niespełna miesiąc później gdańszczanie w tym samym składzie byli również najlepsi w kraju w mistrzostwach sprintu.

Opinie (13)

• (4)

kto taki?

• 5 0

• nadzieja polskiego łyżwiarstwa szybkiego (3)

co się dziwisz?

• 1 4

• ta nadzieja. co drugi to nadzieja, bo albo się uda albo się nie uda

• 6 0

• (1)

Czy to ten sport któremu w Polsce kibicują tylko rodziny zawodniczek i zawodników?

• 2 0

• To ten sport w którym były medale olimpijskie. Nie musisz kibicować, ale szacunek do tych ludzi się należy. Jak w każdym rozwiniętym sportowo kraju (patrz Holandia, Kanada).

Czemu u nas ludzie reagują tak negatywnie? Nie interesuje cie, to chociaż nie przeszkadzaj i nie obrażaj. Zajmij się swoją dyscypliną, które kibicują tysiące a jest blisko dna.

• 2 0

• Trenuje na lodzie przystosowanym dla hokeja i hokeistów ? Paranoja (1)

Niech Grabarz hokeja sprowadzi jeszcze skoczka narciarskiego. Będzie skakał z trybun na taflę...

• 11 1

• Przystosowanym do czego? Hokeiści niestety nie mają pojęcia o jakości lodu, dla nich nic nie trzeba szykować w tym kraju.

• 2 4

• Napiszcie coś o hokeju - szykuje się maraton w weekend (2)

19:30 dragons gdańsk - goldwell gdańsk

odpuśćcie sobie promowanie tej sztucznej sekcji stworzonej wyłącznie aby ciągnąć dotacje z państwa..... $$$$$$$$$ tylko to się liczy dla grubego

• biforek

a przed ucztą hokejową mały "biforek" w postaci turnieju MINI HOKEJA NA LODZIE roczniki 2006 -2009, czyli jakby nie patrzeć nadzieja gdańskiego hokeja