Arka zremisowała w Siedlcach 4:4

17 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 18:49 (17 maja 2015)

Marcus strzelił w Siedlcach trzy gole, a mimo to nadal ostatni wygrany mecz Arki w I lidze miał miejsce 11 kwietnia w pojedynku z Flotą Świnoujście, która już się z rozgrywek wycofała. Marcus strzelił w Siedlcach trzy gole, a mimo to nadal ostatni wygrany mecz Arki w I lidze miał miejsce 11 kwietnia w pojedynku z Flotą Świnoujście, która już się z rozgrywek wycofała.

Arka nie wygrała piątego kolejnego meczu w I lidze. Co prawda Marcus po 343 minutach przerwał grę gdyńskich piłkarzy bez gola, a łącznie strzelił trzy bramki, ale wyjazdowy mecz z Pogonią Siedlce zakończył się wynikiem 4:4 (1:2). Żółto-niebiescy zagrali zatem w 30. kolejce niczym w rundzie jesiennej w Legnicy, gdzie również padł taki sam wynik. W starciu z jedną z najsłabszych drużyn zaplecza ekstraklasy podopieczni Grzegorz Nicińskiego nie potrafili utrzymać prowadzenia 4:2, które wypracowali po trzech trafieniach zadanych w ciągu kwadransa.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Demianiuk 18, 85, Calderon 36 (karny), Dzięgielewski 80 - Marcus 8, 62, 75 (karny), Warcholak 60

POGOŃ: Kozaczyński - Grzesik, Dybiec, Rodak, Ratajczak - Calderon, Paczkowski (66 Kosiorowski), Dziubiński, K.Wójcik (74 Chirri), Demianiuk - Djousse (75 Dzięgielewski).

ARKA: Miszczuk - Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Ława (74 Gałecki) - Lomski (59 Szubert), Nalepa, Wojowski (81 Jagiełło) - Marcus

Sędzia: Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Dziubiński, Grzesik, Dzięgielewski (Pogoń), Glauber, Łukasiewicz (Arka).

Drużynę gospodarzy po raz pierwszy prowadził Bartosz Tarachulski. Trzy dni temu skończył on 40 lat, a wcześniej był grającym asystentem pierwszego szkoleniowca. Jednak na urodzinowy prezent liczył również Grzegorz Niciński, który 42. urodziny obchodził w przededniu spotkania. Obaj przeżyli huśtawkę nastrojów, a żaden nie sięgnął po pełną pulę punktów.

KTÓRY TRENER OTRZYMA URODZINOWY PREZENT?

Żółto-niebiescy nie mogli skorzystać z Grzegorza Tomasiewicza. Pomocnik, który długo czekał na debiut w gdyńskiej drużynie, zagrał debiutanckie minuty w I lidze i od razu udał się na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy do lat 19. Inauguracyjne spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych, a biało-czerwoni przegrali z Czarnogórą 1:2. Drugi mecz zaczął w podstawowym składzie, grał do 58. minuty. Polska uległa Ukrainie 2:4, a to oznacza, że nie ma już szans na awans do turnieju finałowego. We wtorek z gospodarzem turnieju - Bośnią i Hercegowiną zagra jedynie o 3. miejsce.

Po czterech meczach bez zwycięstwa oraz 335 minutach bez gola gdyński szkoleniowiec zdecydował się dokonać trzech zmian w "11" w porównaniu ze składem, który rozpoczynał mecz przed tygodniem. Po raz pierwszy wiosną zagrał Glauber, Patrik Lomski wcześniej jeszcze nie grał w wyjściowym zestawieniu, a Marcus wrócił na środek ataku.

NIECHLUBNA TRADYCJA ARKI WIOSNĄ. TRZY MECZE Z RZĘDU BEZ GOLA

Jeszcze większe przetasowania były w Pogoni w porównaniu z ostatnią kolejką. Tutaj doszło do pięciu zmian. Miejsce w składzie utrzymał jednak Antonio Calderon, który jesienią rozegrał 11 meczów w Arce i strzelił dwa gole z karnych w I lidze. W siedleckiej drużynie Hiszpan do niedzieli w 10 spotkaniach zaliczył również 2 trafienia.

Arka rozpoczęła mecz od środka i od razu zaatakowała. Marcus wywalczył rzut wolny przed polem karnym. Bartosz Ława, który zapewnił zwycięstwo nad Pogonią w Gdyni 1:0, tym razem strzelił nad poprzeczką. W pierwszych sześciu minutach żółto-niebiescy wywalczyli dwa rogi.

ARKA WYGRAŁA W GDYNI PO BLISKO PIĘCIOMIESIĘCZNEJ PRZERWIE. ZWYCIĘSTWO NAD POGONIĄ SIEDLCE 1:0

Gol padł w 8. minucie. Paweł Wojowski zabrał piłkę Przemysławowi Rodakowi i wyłożył ją Marcusowi, a ten przerwał strzelecką niemoc Arki. Brazylijczyk strzelił też ostatniego do niedzieli gola. Łącznie bez bramki gdynianie pozostawali przez 343 minuty.

Po stracie bramki Pogoń ruszyła zza podwójnej gardy, za którą schowała się od pierwszego gwizdkach. Szybko zdobyła róg, a Krystian Wójcik próbował strzelać, ale nie było to dobre uderzenie. Arka nie odczytała dobrze tego ostrzeżenia.

W 18. minucie padło wyrównanie. Glauber nie zdołał powstrzymać Cezarego Demianiuka, który najpierw próbował podawać do Wójcika, a ostatecznie sam wepchnął piłkę do siatki.

Gospodarze starali się pójść za ciosem. Kolejny strzał Wójcika z wolnego już tylko nieznacznie był niecelny.

Po pół godzinie gry znów w roli głównej wystąpił Glauber. Najpierw pozytywnie, gdyż niewiele brakowało, aby jego podanie otworzyło drogę do drugiego gola Marcusowi. Po chwili już Brazylijczyk znów był na indeksie. Faulem powstrzymał Demianiuka, a sędzia po raz pierwszy tego dnia sięgnął po kartkę. Z wolnego znów chybił Wójcik.

W 35. minucie Pogoń wywalczyła karnego. Sfaulowany został Donald Djousse przez Michała Nalepę. Do jedenastki bez sentymentu dla Arki podszedł Calderon, z którego zrezygnowano zimą w Gdyni. Hiszpan dał gospodarzom prowadzenie, a jak się później okazało - ustalił także wynik do przerwy.

Na drugą połowę Arka wyszła w tym samym składzie i w pierwszych minutach po zmianie stron nie potrafiła zmienić obrazu gry. Jako pierwszy zaatakował Djousse. Najpierw poradził sobie z nim Miszczuk. Po chwili Kameruńczyk upadł w polu karnym po starciu z Antonim Łukasiewiczem. Sędzia nakazał grać dalej.

Gdynianie wreszcie zagrozili bramce miejscowej w 56. minucie. Znów dał o sobie znać Marcus. Piłkę po strzale Brazylijczyka Jacek Kozaczyński przerzucił nad poprzeczką.

Po godzinie gry Marcus przeniósł się na prawe skrzydło. Do ataku wszedł Michał Szubert.

Nadeszły minuty, które wstrząsnęły Pogonią. W 60. minucie po dośrodkowaniu Wojowskiego z narożnika pola karnego wyrównał Marcin Warcholak. Dla lewego obrońcy to pierwszy gol w barwach Arki.

W 62. minucie po indywidualnym rajdzie Marcus dał prowadzenie żółto-niebieskich, strzelając "w krótki róg". A mógł być jeszcze czwarty gol, gdyż chwilę wcześniej po strzale Glaubera piłka nieznacznie minęła słupek.

Gospodarze spróbowali otrząsnąć się z tego fatalnego fragmentu gry. W dobrej sytuacji był Marcin Paczkowski, ale Miszczuk nie dał się pokonać.

Na kwadrans przed końcem Arka wywalczyła karnego. Wojowski był faulowany przez Jana Grzesika. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcus, który strzelił w lewy dolny róg bramki. Brazylijczyk tym samym zaliczył 3. bramkę w tym meczu, a 9. w sezonie.

Mecz otworzył się na dobre. Mogli wykazać się rezerwowy. Hiszpan Chirri posłał piłkę w poprzeczkę, a w odpowiedzi Szubert przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy, gdyż zamiast strzelać praktycznie podał mu piłkę.

W 79. minucie inny ze zmienników strzelił gola. Pogoń zdobyła kontaktową bramkę po stałym fragmencie gry. Calderon z wolnego wrzucił piłkę na głowę Dawida Dzięgielewskiego, który trafił na 3:4.

Kolejni rezerwowi spróbowali strzałów z dystansu. Jednak zarówno Piotr Kosiorowski jak i Michał Gałecki posłali piłkę obok bramki. Natomiast strzał Marcusa został obroniony przez bramkarza.

KANONADA W LEGNICY. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU MIEDŹ - ARKA 4:4

W 85. minucie Pogoń wyrównała. Drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Demianiuk, gdyż obrońcy gości nie potrafili wybić piłki wstrzelonej w pole bramkowe z lewej strony boiska. Doszło do nieporozumienia Krzysztofa Sobieraja z Warcholakiem, a Glauder nie potrafił nie dopuścić do dośrodkowania.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Arka na wyjeździe rozegrała podobny mecz. Wówczas 4:4 zremisowała w Legnicy z Miedzią.

Ale na tym spięcia podbramkowe się nie skończyły. Sędzia nie chciał szybko kończyć tak emocjonującego meczu. Doliczył pięć minut. W dodatkowych czasie strzelali Michał Nalepa i jeszcze raz Demianiuk. Wynik nie uległ już zmianie, choć Dzięgielewski umieścił w siatce. Sędzia wcześniej odgwizdał spalonego i niefortunny strzelec zamiast do rubryki zdobywcy goli trafił tym razem na stronę "ukarani kartkami" za zagranie piłką po gwizdku arbitra.

• Zagłębie Lubin - GKS Tychy 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (1:0)
  • Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki 2:0 (1:0)
  • Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
  • Bytovia - Widzew Łódź 2:0 (0:0)
  • Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:0
  • Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:0 (0:0)
  • Chojniczanka - Flota Świnoujście 3:0 walkower (Flota wycofała się z rozgrywek)

Opinie (109) ponad 20 zablokowanych

• jak wroce kupie jedna race i zrobie oprawe (6)

• 34 11

• Dzis jak wygramy to raczej juz sie utrzymamy w 2 lidze (5)

• 20 8

• ciezko bedzie sie utrzymac nam (4)

• 19 3

• Sie nam utrzymać uda chyba (3)

• 9 0

• Warzne ze nasza Lechija sie utrzymala (2)

i mimo wpakowania kilkudziesiedziu baniek w druzyne bedziemy mieli 7 miejsce w ekstraklapie a kibice mimo, ze maja bilety za darmoche i tak nie chca przychodzic