Matuła z Puma Cup

7 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Adam Matuła zwyciężył w najliczniej obsadzonym biegu mężczyzn. Adam Matuła zwyciężył w najliczniej obsadzonym biegu mężczyzn.

W ramach pięciu konkurencji rozegranych w ramach XV Międzynarodowego Biegu Św. Dominika najliczniej obsadzony był start otwarty mężczyzn. Sklasyfikowano aż 187 zawodników, którzy pokonali cztery rundy na gdańskiej Starówce. Puma Cup wygrał Adam Matuła. Bydgoszczanin w rywalizacji przygotowanej przez Klub Lekkoatletyczny Lechia wziął udział już po raz czwarty.

Dla zwycięzcy biegu na dystansie 3 740 metrów był puchar i gratulacje od Pawła Januszewskiego, przedstawiciela Pumy, która sponsorowała rywalizację. Premie finansowe (150, 100, 50 złotych) zostały wypłacone najlepszym aż w 12 kategoriach wiekowych. - Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z Pumą. Istnieje możliwość, aby w przyszłym roku jeszcze bardziej ten bieg umasowić - informuje Stanisław Lange, dyrektor imprezy i KL Lechia.

To rywalizacji nadawali zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz. Na finiszu do ich rywalizacji próbował się wmieszać Marcin Nagórek, ale tym razem nie potwierdziło się porzekadło, że tam gdzie się dwóch bije, trzeci korzysta. Słupszczanin nieznacznie przegrał z Matułą i Kamilem Sierackim. 25-letni triumfator wrócił do danej formy. Przed rokiem nie było go nawet w trójce w jego kategorii wiekowej. - Dwa lata temu wygrałem ten bieg. Regularnie startuje tutaj od 2005 roku. Przyjeżdżam nie dla nagród, ale aby poczuć niepowtarzalną imprezę. W innych biegach w Polsce nie ma takiego dopingu jak w Gdańsku - podkreślał Adam. Warto podkreślić, że bydgoszczanin poprawił się o jedenaście sekund w stosunku do wyniku, który dał mu sukces dwa lata temu.

Czołówka PUMA CUP - 3,74 km: 1. Adam Matuła 11:12, 2. Kamil Sieracki 11:14 (obaj Zawisza), 3. Marcin Nagórek 11.14 (Słupsk) 11:14, 4. Piotr Pobłocki (Lębork) 11:22, 5. Wojciech Szczypior (Talex Borzytuchom) 11:31, 6. Mateusz Więckowski (MUKS Płock) 11:42, 7. Sebastian Wąsicki (LKB Braci Petk Lębork) 11:43, 8. Wojciech Więckowski (TKKF Płock) 11:47, 9. Damian Sławiński (Zorza Gdynia) 11:49, 10. Paweł Kaczmar (Atleta Rząsiny) 11:53.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
16-19 lat Więckowski, 20-24 Sieracki, 25-29 Matuła, 30-34 Krzysztof Wasyluk (Świętoszów) 11:57, 35-39 Wiesław Sosnowski (Tczew) 12:04, 40-44 Pobłocki, 45-49 Więckowski, 50-54 Mariusz Kwiatkowski (LZS Jelenia Góra) 12:45, 55-59 Zdzisław Kazibut (Poznań) 13:13, 60-64 Henryk Czerniak 15:38, 65-69 Zygfryd Liban (Tczew) 14:49, 70 i więcej Stanisław Niwiński (Pomorski Klub Weteranów LA) 19:11.