Mecz na szczycie ekstraligi rugby dla "Smoków". Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 39:0

Jacek Główczyński
1 października 2023, godz. 15:00
Opinie (20)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot w meczu na szczycie 7. kolejki ekstraligi rugby zostało rozbite w Krakowie przez Juvenię. Ogniwo Sopot w meczu na szczycie 7. kolejki ekstraligi rugby zostało rozbite w Krakowie przez Juvenię.

Ogniwo Sopot słabło z minuty na minutę i w ogólnym rozrachunku zostało rozbite w meczu na szczycie 7. kolejki ekstraligi rugby. Juvenia Kraków wygrała u siebie aż 39:0 (8:0). Tym samym "Smoki" umocniły się na szczycie tabeli, a ekipa Thomasa Fidlera traci do nich aż 11 punktów. Bezpośrednio po spotkaniu, w telewizyjnym wywiadzie grający szkoleniowiec gości winę za to niepowodzenie wziął na siebie.

Punkty zdobyli:
Riaan Van Zyl 14, Rodiom Jaworszczuk 5, Patryk Różycki 5, Denzil van Zyl 5, Andriej Maciuk 5, Mateusz Polakiewicz 5

OGNIWO: Kavtaradze, Fidler, Gąska (49 Burek) - Mroziński, Piotrowski - Wilczuk, Żarczyński, W.Grabowski - Plichta - Kirsanow - Luczyński (69 O.Grabowski), Seerane, Burrows, Sawicki (53 Dzioch) - Thompson-Wells

Ogniwo Sopot dobrze weszło w meczu. W pierwszych minutach utrzymywała grę głównie na połowie gospodarzy. Jednak skoro nie było okazji na zdobycie przyłożenia, goście zdecydowali się kopać na słupy z rzutu karnego. Niestety, Ołeksandr Kirsanow przestrzelił. Jak się później okazało była to jedyna szansa na objęcie prowadzenia w tym meczu przez ekipę Thomasa Fidlera.

Przeczytaj relacje z sobotnich meczów trójmiejskich drużyn oraz wystaw oceny rugbistom i trenerom
Arka Gdynia - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11. Bonus wyszarpany w ostatniej akcji Arka Gdynia - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11. Bonus wyszarpany w ostatniej akcji
Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 20:24. Nieudana pogoń za pretendentem Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 20:24. Nieudana pogoń za pretendentem

Jeszcze w 12. minucie wydawało się, że to Ogniwo ruszy jeszcze mocniej do ataku. Za zbyt wysoką szarże na 10 minut poza boisko odesłany został Patryk Różycki. Jednak w liczebnej przewadze to sopocianie stracili punkty.

Juvenia "związała" defensywne siły przyjezdnych na lewej stronie boiska, a następnie błyskawicznie przerzuciła piłkę na prawą flankę. Być może Ogniwo nie broniło tego sektora, gdyż nie było tam ukaranego skrzydłowego Różyckiego, ale w jego miejsce wbiegł zawodnik trzeciej linii - Rodiom Jaworszczuk i bez problemu przyłożył.

Wynik pierwszej połowy na 8:0 dla "Smoków" ustalił w 31. minucie Riaan Van Zyl, celnie kopiąc z karnego. Wcześniej, przy podwyższeniu Namibijczyk kopnął piłkę w słupek.

Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 39:0

Jednak na dobre gra sopocian "posypała" się po przerwie. Już w pierwszej akcji dopiero w ostatniej chwili udało się wypchnąć w aut Michała Jurczyńskiego. Natomiast w 47. minucie Arsenii Pastjukow kopnął piłkę na pole punktową, a tam złapał ją Różycki.

Kirsanow próbował szybko odpowiedzieć z karnego, ale kopnął w słupek. W 58. minucie żółtą kartkę za faul w walce o piłkę wrzucaną z autu otrzymał Władysław Grabowski.

W 10-minutowej przewadze Juvenia zdobyła dwa kolejne przyłożenia, podnosząc wynik na 29:0. w końcówce mieliśmy jeszcze dwie następne żółte karki. Poza boisko trafili: najpierw Patryk Sakwa, a 6 minut później i Kakha Kavtaradze.

Gdy na murawie zrobiło się luźniej, znów punktowała tylko krakowska drużyna. Przyłożenie zdobył Mateusz Polakiewicz, a z podwyższenia, a nieco wcześniej z karnego, nie pomylił się van Zyl. Gospodarze zdobyli pięć przyłożeń, goście żadnego, a to oznacza, że do tabeli Juvenia dopisała 5 punktów, a dorobek Ogniwa się nie zmienił. Tym samym różnica między tymi drużynami wynosi już 11 punktów.

Przeczytaj wywiad z Dwaynem Burrowsem, Nowozelandczyku w barwach Ogniwa Sopot Przeczytaj wywiad z Dwaynem Burrowsem, Nowozelandczyku w barwach Ogniwa Sopot

- Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji, kiedy je mieliśmy na początku meczu. To w pierwszej połowie mogliśmy zdobywać punktów, ale zamiast tego przytrafiały się nam błędy. Potem próbowaliśmy przebudowywać naszą grę, ale to nie dawało rezultatu. Mamy świadomość, że tak nie możemy grać. To nie jest akceptowalne, gdy ubiera się koszulkę Ogniwa. Jednak za to wszystko ja ponoszę odpowiedzialność i biorę ją na siebie. Musimy wyciągnąć z tego meczu odpowiednie wnioski - przyznał bezpośrednio po meczu Thomas Fidler przez kamerami TVP Sport.

9 Budowlani Commercecon Łódź 9 0 0 9 55:606 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.
Tabela wprowadzona: 2023-10-29