Medal na wyciągnięcie

28 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS awansowały do półfinałów play off ekstraklasy. W środę gdańszczanki po raz drugi, tym razem na wyjeździe, pokonały Zgodę Ruda Śląska 33:24 (16:13). Aż dziewięć bramek zdobyła Daria Bołtromiuk, a osiem Wioleta Serwa. Między słupkami silnym oparcie dla drużyny była Małgorzata Sadowska. W walce o finał, podobnie jak przed rokiem, akademiczki prawdopodobnie potykać się będą z broniącym tytuł SPR Lublin. Szósty medal z rzędu jest zatem na wyciagnięcie ręki ekipy Jerzego Cieplińskiego.

DABLEX: Sadowska - Bołtromiuk 9, Serwa 8, Stachowska 7, Wilamowska 3, Łabul 2, Mielczewska 2, Musiał 1, Sabajtis 1, Chudzik 0, Szwed 0, Wojtas 0.

Zgoda stawiała się przez dwadzięścia minut. Wówczas mieliśmy tego dnia ostatni remis (11:11). Losy meczu rozstrzygnęły się zaraz po przerwie. W ciagu dziesięciu minut gdańszczanki zdobyły trzy razy więcej bramek od rywalek i uciekły na 25:16. Z taką przewagą już do końca pojedynku mogły kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie, a trener miał okazję po raz kolejny wypróbować dublerki.

W środę poznaliśmy trzech półfinalistów. Drugie mecze wygrały też szczypiornistki Zagłębia Lubin (32:22 w Koszalinie) oraz Piotrcovii 35:30 (w Szczecinie). Te zespoły zagrają ze sobą o finał. Gdańszczanki na potwierdzenie, że ich rywalem będą lublinianki, poczekają zapewne do soboty. Tego dnia Finepharm Jelenia Góra zagra na wyjeździe z SPR. W pierwszym meczu tych drużyn mistrzynie Polski pewnie wygrały na terenie rywalek 32:25 (15:14).

Opinie (9)

• W półfinałach też gra się tylko do dwóch zwycięstw.

• 0 0

• SPR też awansował po 2 meczach - półfinały za 2 tygodnie.

• 0 0

• Pierwszy mecz w Lublinie w niedzielę o 19:00. Niestety na turnieju młodzieżówek we Francji poważnej kontuzji doznała Karolina Szwed i jej występ w play-off stoi pod znakiem zapytania.

• 0 0

• Łakomy wykończy całą młodziez która za rok/dwa miała być tymi które byłyby siła Polskiej Reprezentacji!
    W Turcji "poleciała" Lisewska a we Francji Szwed!
    Jak te dziewczyny grają juz w lidze seniorskiej i juniorskiej to trzeba młodemu organizmowi dać odpocząc! A Łakomy bedzie szukał turniejów żeby grać i jeździć jak najwięcej, zwiedzać świat- oczywiście kosztem zawodniczek!

• 0 0

• Mecz w Lublinie będzie transmitowany - i to nie tylko przez TVP Widmo Sport, ale także TVP3 :).