Miedź Legnica - Arka Gdynia 1:2. Ważne zwycięstwo na wagę pozostania w "6" I ligi

20 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Fabian Hiszpański okazał się kluczowym piłkarzem do zwycięstwa Arki Gdynia nad Miedzią Legnica 2:1. To po faulach na nim były rzut wolny i rzut karny, z których żółto-niebiescy strzelali gole. Fabian Hiszpański okazał się kluczowym piłkarzem do zwycięstwa Arki Gdynia nad Miedzią Legnica 2:1. To po faulach na nim były rzut wolny i rzut karny, z których żółto-niebiescy strzelali gole.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 2:1 (1:1) w 21. kolejce Fortuna I Liga. To bardzo ważne zwycięstwo przynajmniej z dwóch powodów. Żółto-niebiescy przełamali się po dwóch porażkach z rzędu i 286 minutach gry bez bramki, a przede wszystkim pozostają w czołowej "6" tabeli, czyli na miejscach, które na koniec sezonu pozwalają rywalizować o ekstraklasę w barażach. Kluczowym piłkarzem w talii trenera Dariusza Marca okazał się Fabian Hiszpański. To po faulach na nim dyktowane były: rzut wolny i rzut karny, które zamienione zostały na gole. Inna sprawa, że przy lepszej skuteczności ten mecz można było rozstrzygnąć już po 6 minutach...

39 Rosołek
  • 73' 22 Roman Zmiany 17 Kaczmarek
  • 74' 18 Zapolnik Zmiany 44 Bednarski
  • 84' 71 Makuch Zmiany 59 Lehaire
  • 89' 9 Drzazga Zmiany 39 Aziukiewicz
  • 37' 10 Letniowski Zmiany 25 Ł.Wolsztyński
  • 46' 21 Skóra Zmiany 28 Ślesicki
  • 42' Drzazga
  • 34' Aleman
  • 83' Żebrowski karny
  • 26' Biernat
  • 86' Kaczmarek
  • 38' Valcarce
  • 57' Żebrowski
  • 77' Memić

Arka w poprzedniej kolejce przegrała drugi mecz z rzędu i jej przewaga nad 7. drużyną, którą jest właśnie Miedź zmalała do 1 punktu

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:2. Relacja live, wideo, foto, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Arka w tym sezonie nigdy nie wypadła z pierwszej "6", a najczęściej plasowała się na pozycjach 4-6

Arka Gdynia w tym sezonie - kolejka po kolejce

Arka musi wyciągnąć wnioski z ostatnich niepowodzeń, aby już nie pomagać rywalom. W Niecieczy sama sobie strzeliła gola, a z Górnikiem od 50. minuty grała w "10"

Arka Gdynia nie daje rady na dwóch frontach. Przegrywa na własne życzenie

problem Arki na pewno jest też w sferze mentalnej, bo w tym sezonie, kiedy traci pierwsza gola to i przegrywa mecz

Arka Gdynia nie potrafi odbić wyniku. Gdy w tym sezonie pierwsza traciła gola, zawsze przegrywała

trwa poszukiwanie odpowiedniego składu. Największe zmiany na prawym wahadle, gdzie nie było kontuzji, ani kartek, a już trener Marzec sprawdził 7 piłkarzy

Arka Gdynia wciąż szuka piłkarza na prawe wahadło? W tym roku sprawdziła już siedmiu

na innych pozycjach wciąż są absencje na skutek kontuzji i kartek. Duża strata w bloku defensywnym, gdyż dziś nie mogą grać i Marcjanik, i Danch. Może brakować ich nie tylko na boisku, ale i w szatni, gdyż obaj w tym roku nosili kapitańską opaskę

Arka Gdynia: kto nadal kontuzjowany, a kto wraca po przerwie do gry?

do uproszenia gry namawia Arkę były jej piłkarz i trener - Jarosław Kotas

Jarosław Kotas: Arka Gdynia utrudnia sobie życie

pierwszy raz w tym roku w Arce zagra Letniowski (ARKA Gdynia), który jest najlepszym snajperem drużyny (9 goli w lidze, 2 w pucharze)
łącznie trzy zmiany, wszystkie w drugiej linii w porównaniu z ostatnim meczem. Do gry po kartkach wrócił Deja (ARKA Gdynia), a ponadto trener stawia na Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 8 Marcus, 9 Siemaszko, 11 Mazek, 18 Sasin, 25 Ł.Wolsztyński, 28 Ślesicki, 29 Marcjanik, 35 Łabojko
Miedź w ostatniej kolejce zremisowała w Rzeszowie 0:0. W porównaniu z "11" z tamtego spotkania w wyjściowym składzie gospodarzy dwie zmiany. Do gry wracają: Matuszek (Miedź Legnica) i Drzazga (Miedź Legnica)
ławka rezerwowych Miedzi: 12 Hewelt - 7 Garuch, 13 Purzycki, 17 Kaczmarek, 19 Tupaj, 25 Mijusković, 39 Azikiewicz, 44 Bednarski, 59 Lehaire.
Miedź w ustawieniu 1-4-2-3-1, Arka w ustawieniu 1-3-5-2
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Miedź na niebiesko
kapitanem Arki dziś Deja (ARKA Gdynia). To on dokonał losowania z Matuszkiem. Drużyny nie zmieniają stron boiska
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
pierwszy atak Arki po wrzucie piłki bezpośrednio w pole karne. Faulował Memić (ARKA Gdynia) Pinillosa (Miedź Legnica)
2'
Żebrowski (ARKA Gdynia) sam na sam z bramkarzem, ale Lenarcik (Miedź Legnica) odbił piłkę po jego strzale. Doskonałe podanie Alemana (ARKA Gdynia)
3'
krótko rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale bez zagrożenia dla gospodarzy
3'
Skóra (ARKA Gdynia) przewraca się w polu karnym, ale nie było faulu
4'
mocny początek Arki, Miedź zepchnięta na własną połowę
5'
Letniowski (ARKA Gdynia) przechwycił piłkę i przekazał do Alemana (ARKA Gdynia). Ekwadorczyk mógł strzelać, ale zwlekał z tym, a ostatecznie się przewrócił i stracił piłkę
6'
Pinillos (Miedź Legnica) uratował Miedź. Z linii bramkowej wybił piłkę nad poprzeczką po strzale głową Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Z prawego skrzydła dośrodkował Rosołek (ARKA Gdynia)
6'
znów bez zagrożenia dla Miedzi po rzucie rożnym Arki
6'
Arka mogła już prowadzić już 2:0, ale Żebrowski (ARKA Gdynia) tym razem nie potrafił otworzyć wyniku. Przypomnijmy, że w Gdyni, gdy Arka wygrała 4:0, to strzelała gole m.in. na początku pierwszej (3. min.) i drugiej połowy (46.)
8'
sędzia upomina Pleśnierowicza (Miedź Legnica), ale nie sięga po kartkę, choć obrońca po własnej stracie faulował Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
10'
zablokowany strzał Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
10'
na spalonym Skóra (ARKA Gdynia)
10'
na razie Arka całkowicie dominuje nad Miedzią
11'
pierwsza próba ataku Miedzi. Memić (ARKA Gdynia) nie pozwolił dojść do piłki Zapolnikowi (Miedź Legnica). Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
12'
Deja (ARKA Gdynia) wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gospodarzy
13'
posiadanie piłki 66:34 na korzyść Arki
13'
Zieliński (Miedź Legnica) najpierw wyłożył piłkę na strzał Drzazdze, a gdy kolega nie uderzył, to obrońca sam strzelił. Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie obronił
14'
sędzia znów pobłażliwy dla Miedzi. Tym razem Roman (Miedź Legnica) faulował Deję (ARKA Gdynia) i mógł z powodzeniem zobaczyć kartkę, ale sędzia nie sięgnął do kieszeni
15'
rzut rożny dla Arki
15'
po zagraniu z rzutu rożnego Letniowskiego (ARKA Gdynia), piłkę przedłużył Valcarce (ARKA Gdynia), a strzał Memicia (ARKA Gdynia) wysoko nad bramką
17'
Skóra (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Tronta (Miedź Legnica). Rzut rożny dla gospodarzy
17'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Tronta (Miedź Legnica)
17'
narzeka Letniowski (ARKA Gdynia), bo znów faul taktyczny Miedzi, przerywający kontrę bez konsekwencji kartkowych. Tym razem faulował Zapolnik (Miedź Legnica)
18'
kontra Miedzi po złym wybiciu Memicia (ARKA Gdynia). Kajzer (ARKA Gdynia) przejął dośrodkowanie Makucha (Miedź Legnica)
20'
Miedź od kilku minut coraz bardziej gra ofensywie. Co ciekawe jej akcje napędza prawy obrońca Zieliński (Miedź Legnica)
23'
niecelny strzał z dystansu Tronta (Miedź Legnica)
24'
już 8 fauli Miedzi
24'
niecelny strzał z wolnego Deji (ARKA Gdynia), do bramki było ponad 30 metrów
25'
Memić (ARKA Gdynia) zablokował strzał Drzazgi (Miedź Legnica)
26'
Zapolnik (Miedź Legnica) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Makucha (Miedź Legnica)
26'
Żółtą kartką został ukarany Biernat (Miedź Legnica), który niedaleko od narożnika własnego pola karnego faulował Rosołka
27'
piłka uderzona przez Deję (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego odbiła się od muru i wyszła poza boisko
28'
główkował Memić (ARKA Gdynia), ale nie zagroził Lenarcikowi (Miedź Legnica)
29'
Drzazga (Miedź Legnica) ograł Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) i Kasperkiewicza (ARKA Gdynia). Powstrzymał go dopiero Kajzer (ARKA Gdynia), który odbił piłkę nogą
31'
Roman (Miedź Legnica) zwodem "posadził" na murawie Kasperkiewicza (ARKA Gdynia). Po jego dośrodkowaniu strzelał Zieliński (Miedź Legnica). Był rykoszet, będzie rzut rożny
31'
bez zagrożenie dla Arki po kornerze
32'
Hiszpański (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego przez Pinillosa (Miedź Legnica)
34'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleman. Mierzony strzał Ekwadorczyka z rzutu wolnego. Podkręcona piłka wpadła w tzw. krótki rogu bramki Miedzi
34'
Koniec z serią 286 minut gry Arki w I lidze bez gola
36'
pomocy medycznej potrzebuje Letniowski (ARKA Gdynia), który ucierpiał w starciu z Zapolnikiem
36'
rozgrzewkę rozpoczął Ł.Wolsztyński
37'
Letniowski (ARKA Gdynia) schodzi z boiska utykając na lewą nogą. Przypomnijmy, że to pierwszy oficjalny mecz pomocnika w tym roku, gdyż leczył kontuzję
37'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Letniowski, w jego miejsce wchodzi Ł.Wolsztyński.
38'
Żółtą kartką został ukarany Aleman (ARKA Gdynia) po faulu na Makuchu
40'
niecelny strzał Zielińskiego (Miedź Legnica)
42'
zaczyna robić się w Legnicy mała śnieżyca
42'
[1:1] Miedź Legnica STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drzazga. Szyba akcja gospodarzy. Makuch ograł Valcarce i zagrał w pole karne. Drzazga wyprzedził wracającego Ł.Wolsztyńskiego i strzelił obok Kajzera
44'
Deja (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Makucha (Miedź Legnica). Rzut rożny dla miejscowych
45'
bez zagrożenie dla Arki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pinillosa (Miedź Legnica)
45'
Memić (ARKA Gdynia) przed polem karnym zablokował strzał Romana (Miedź Legnica)
45'
2 minuty doliczone do drugiej połowy
45+2
gra na połowie Arki w doliczonym czasie
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. MIEDŹ LEGNICA - ARKA GDYNIA 1:1
Arka rozpoczęła prawie doskonale. Prawie, gdyż po zdominowaniu rywala w pierwszych minutach nie potrafiła udokumentować tej olbrzymiej przewagi gole. A już po 6 minutach Żebrowski (ARKA Gdynia) mógł, a nawet powinien mieć na koncie dwa gole, a Arka prowadzić 2:0.
Co prawda w 34. minucie prowadzenie dla żółto-niebieskich zdobył z rzutu wolnego, po kapitalnym strzale Aleman (ARKA Gdynia), ale wówczas Miedź już wróciła do równowagi. Z minuty na minutę grała coraz odważniej, a na koniec połowy nie tylko wyrównała statystykę posiadania piłki (50:50), ale przede wszystkim na tablicy wyników. Legniczanie zdobyli gola praktycznie "z niczego", bo w sytuacji, w której Arka miała liczebną przewagę przed własnym polem karnym, a mimo to Makuch (Miedź Legnica) i Drzazga (Miedź Legnica) zdołali zaskoczyć gdyńskich defensorów.
Jak na warunki I ligi mecz jest dobry do oglądania, sporo się dzieje i oby podobnie wyglądała druga połowa. Arka, aby wygrać, musi poprawić skuteczność, a także uporządkować szeregi, gdyż jej gra straciła na płynności po zejściu z boiska kontuzjowanego Letniowskiego (ARKA Gdynia).
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Ślesicki.
46'
drugą połowę rozpoczęła Miedź
46'
Memić (ARKA Gdynia) na wysokości własnego pola karnego sfaulował Makucha (Miedź Legnica)
47'
Kajzer (ARKA Gdynia) uratował Arkę. Wybił piłkę na rzut rożny po strzale głową Biernata (Miedź Legnica), który zmienił kierunek piłki po strzale z rzutu wolnego Pinillosa (Miedź Legnica)
47'
i drugi z rzędu korner dla Miedzi
47'
Matuszek (Miedź Legnica) ucierpiał po starciu z Kasperkiewiczem (ARKA Gdynia), ale może kontynuować grę
48'
Tront (Miedź Legnica) faulował Alemana (ARKA Gdynia) w polu karnym Arki przy próbie przejęcia piłki zagrywanej z narożnika boiska.
49'
naciera nadal Miedź. Roman (Miedź Legnica) powstrzymany w polu karnym przez Arkę
53'
nadal przewaga Miedzi po przerwie
53'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę po lekkim zamieszaniu w jego polu karnym. Zablokowany strzał Makucha (Miedź Legnica), a ostatecznie odgwizdany spalony Matuszka
55'
błąd defensorów Miedzi po rozegraniu wrzutu z autu przez Arkę. W dobrej sytuacji wysoko nad bramką strzelił Hiszpański (ARKA Gdynia)
57'
Żebrowski (ARKA Gdynia) faulował Lenarcika (Miedź Legnica) przy próbie przejęcia piłki po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
57'
Żółtą kartką został ukarany Żebrowski (ARKA Gdynia) za faul na bramkarzu
57'
Lenarcik (Miedź Legnica) potrzebuje pomocy medycznej
58'
bramkarz Miedzi może kontynuować grę
58'
w drugiej połowie Arka przeszła na ustawienie 1-4-4-2, obronę od prawej tworzą: Ślesicki, Kasperkiewicz, Memić i Valcarce, a Żebrowski przesunięty na lewą pomoc
59'
kontra Arki, ale na spalonym Rosołek (ARKA Gdynia)
60'
Drzazga (Miedź Legnica) wywalczył rzut rożny
60'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Miedź. Kajzer (ARKA Gdynia) wypiąstkował piłkę znów poza boisko
61'
i trzeci z rzędu rzut rożny dla Miedzi
61'
po dośrodkowaniu Tronta (Miedź Legnica) z narożnika boiska piłkę przedłużył Matuszek (Miedź Legnica), a strzelał Makuch (Miedź Legnica). Piłkę złapał Kajzer (ARKA Gdynia)
63'
po zmianie ustawienia Arki Valcarce (ARKA Gdynia) częściej włącza się do akcji ofensywnych
64'
Valcarce (ARKA Gdynia) w pojedynku z Zielińskim (Miedź Legnica) zdobył korner
65'
Zapolnik (Miedź Legnica) wyręczył defensorów. To on wybijał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
66'
nieudane dośrodkowanie Ślesickiego (ARKA Gdynia). Piłka w rękach Lenarcika (Miedź Legnica)
67'
druga połowa na razie słabsza niż pierwsza, dużo niedokładności z obu stron, mało składnych akcji ofensywnych
67'
tym razem Ślesicki (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
68'
niecelnie główkował Memić (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia). Holender domagał się jeszcze kolejnego kornera, ale sędzia nakazał wznowić grę Lenarcikowi (Miedź Legnica)
70'
Lenarcik (Miedź Legnica) obronił strzał Valcarce (ARKA Gdynia), do którego podawał Żebrowski (ARKA Gdynia)
71'
od kilku minut Arka próbuje przejąć inicjatywę. Dośrodkowanie Rosołka przejął Lenarcik (Miedź Legnica)
72'
Lenarcik (Miedź Legnica) od razu uruchomił kontrę, którą dobrym strzałem kończył Zapolnik (Miedź Legnica). Dobra interwencja Kajzera (ARKA Gdynia)
73'
podwójna zmiana w Miedzi
73'
i od razu odpowiedź Arki. Po dośrodkowaniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia) głową strzelał Hiszpański (ARKA Gdynia). Lenarcik (Miedź Legnica) przerzucił piłkę nad poprzeczką
73'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Roman, w jego miejsce wchodzi Kaczmarek.
74'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zapolnik, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
74'
Memić (ARKA Gdynia) nie zdołał oddać strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Deji (ARKA Gdynia)
74'
Bednarski od razu po wejściu na boisko dostał dobrą piłkę od Makucha (Miedź Legnica), ale skiksował w polu karnym
77'
kolejny rzut rożny, krótko rozegrany przez Arkę, Żebrowski (ARKA Gdynia) próbował wywalczyć kolejny korner, ale to on jako ostatni dotknął piłkę
77'
Żółtą kartką został ukarany Memić (ARKA Gdynia) po faulu na Bednarskim
78'
Minął się z piłką Kajzer (ARKA Gdynia), ale kończy się na rzucie rożnym
79'
i kolejny korner dla gospodarzy
79'
niecelny strzał Makucha (Miedź Legnica)
81'
Makuch (Miedź Legnica) potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Memiciem (ARKA Gdynia)
81'
Makuch (Miedź Legnica) może kontynuować grę
83'
rzut karny dla Arki. Hiszpański (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji faulowany przez Pinillosa (Miedź Legnica)
83'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żebrowski z rzutu karnego. Potężne uderzenie Mateusza pod poprzeczkę bramki Miedzi. Golkiper bez żadnych szans
84'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuch, w jego miejsce wchodzi Lehaire.
86'
Żółtą kartką został ukarany Kaczmarek (Miedź Legnica) po faulu na Deji
87'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę poza bramkę po strzale z dystansu Pinillosa (Miedź Legnica)
87'
niecelny strzał Biernata (Miedź Legnica) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
89'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drzazga, w jego miejsce wchodzi Aziukiewicz.
90'
Miedź atakuje, próbując wyrównać
90'
najprostsze sposoby, duże wrzutek na tzw. aferę w pole karne
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Matuszek (Miedź Legnica) skiksował w dobrej sytuacji i jeszcze zagrał ręką. Podawał Belg Lehaire
90+3
Rosołek (ARKA Gdynia) strzelał z połowy boiska, widząc wysuniętego bramkarza, ale nie trafił
90+3
KONIEC MECZU. MIEDŹ LEGNICA - ARKA GDYNIA 1:2
Nieoczekiwanie kluczowym piłkarzem Arki w Legnicy okazał się Hiszpański (ARKA Gdynia). Fabian w pierwszej połowie zdobył rzut wolny, po którym gola strzelił Aleman (ARKA Gdynia), a po przerwie to po przewinieniu na nim sędzia podyktował rzut karny, który na zwycięską bramkę zamienił Żebrowski (ARKA Gdynia).
Arka w trzecim kolejnym meczu nie potrafiła trafić z gry, ale to już nie ma znaczenia, gdyż najważniejsze, że wygrała bardzo ważny mecz. Gdynianie pozostają w czołowej "6" I lidze, odpierając atak Miedzi, która tego dnia była równorzędnym rywalem. Wskazują na to statystyki: 50:50 w posiadaniu piłki czy 6:6 w celnych strzałach.

18 Zagłębie Sosnowiec 21 3 4 14 16:30 13
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-03-28