Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:2. Awans w Fortuna Pucharze Polski mimo osłabienia

26 września 2023, godz. 18:00
Opinie (88)
aktualizacja: godz. 19:59 (26 września 2023)

Kacper Skóra (z lewej) już w 1. minucie zdobył gola w meczu Miedź Legnica - Arka Gdynia w 1/32 Fortuna Puchar Polski. 17 września przy ul. Olimpijskiej żółto-niebiescy w walce o ligowe punkty pokonali tego rywala 2:1.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 2:0 (2:0) i awansowała do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Kolejnego rywala żółto-niebiescy poznają podczas losowania, które wyznaczone jest na piątek, 29 września o godz. 12 w siedzibie PZPN w Warszawie. Zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego tym bardziej zasługuje na uznanie, gdyż zostało odniesione w liczebnym osłabieniu. Przez całą drugą połowę trzeba było grać w "10" po czerwonej kartce dla kapitana zespołu - Ołeksandra Azackiego. Poniżej zapis relacji live, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania.

Skóra 1, Adamczyk 26

MIEDŹ: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Zalewski - Salvador, Aguado (83 Pierzak), Lehaire (46 Tront), Agbor (58 Michalik)- Mansfeld (69 Stanclik), Drzazga (58 Drygas)

ARKA: Chudy - Stolc (46 Lipkowski), Dobrotka, Marcjanik, Azacki - Borecki, Bednarski (46 Gojny) - Skóra (66 Predenkiewicz), Adamczyk, Kobacki (66 Milewski) - Wilczyński (78 Czubak)

Sędziowie: Szrek (Kielce) oraz Pierściński, Wrona
Czerwona kartka: Azacki (Arka, 45+1 min.)
Żółte kartki: Agbor, Zalewski, Hoogenhout (Miedź), Bednarski, Wilczyński, Milewski, Grzegorczyk (asystent pierwszego trenera), Czubak (Arka)
Widzów: 3072

Przed meczem

17 wrześnie Arka Gdynia pokonała u siebie Miedź Legnica w Fortuna 1. Lidze. W porównaniu z tamtym meczem trener Wojciech Łobodziński dokonał aż siedmiu zmian w "11". Miejsce w podstawowym składzie zachowali tylko: kapitan zespołu Ołeksandr Azacki, Przemysław Stolc, Kacper Skóra oraz strzelec wówczas zwycięskiego gola Olaf Kobacki.

17.09.2023: Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1. Kibice przed i na stadionie. Zobacz video i zdjęcia 17.09.2023: Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1. Kibice przed i na stadionie. Zobacz video i zdjęcia

Mniejsze zmiany w Miedzi. Szkoleniowiec Radosław Bella, który w Gdyni otrzymał czerwoną kartkę, zdecydował się wymienić w "11" pięciu piłkarzy. Ponownie w składzie znaleźli się: Jakub Mądrzyk, Krzysztof Drzazga, Emmanuel Agbor, Mehdi Lehaire, Ruben Hoogenhout i kapitan drużyny - Nemanja Mijusković.

Spotkanie musi wyłonić zwycięzcę. W przypadku remisu po 90 minutach, sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut, a gdyby i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia, strzelane będą rzutu karne.

1' Arka w granatowych strojach, Miedź w czerwonych. Od środka mecz zaczęli gdynianie. Spotkanie rozgrywane będzie bez systemu VAR

1' GOL DLA ARKI! 1:0! Z rzutu wolnego kapitalny strzał Kacpra Skóra

6' na spalonym Adamczyk

10' Chudy złapał piłkę po dośrodkowaniu Lehaire

13' znów groźne ataki Arki. Strzał Wilczyńskiego zablokowany, a Marcjanik, który trącił piłkę pięta, pomylił się nieznacznie

15' w inauguracyjnym kwadransie nieco częściej przy piłce Arka (53:47)

19' Chudy obronił strzał Zalewskiego z pola karnego

20' Żółta kartka dla Bednarskiego po faulu na Salvadorze

24' Miedź podkręca tempo, stara się atakować głównie skrzydłami, ale brakuje jej precyzji przy dośrodkowaniach

26' GOL DLA ARKI! 2:0! Szybka akcja lewym skrzydłem. Olaf Kobacki zagrał w pole karne, piłkę przepuścił Jakub Wojczyński, a celnym strzałem umieścił ją w siatce Hubert Adamczyk

Czy Arka Gdynia znajdzie się argumenty z ławki w Fortuna Pucharze Polski? Czy Arka Gdynia znajdzie się argumenty z ławki w Fortuna Pucharze Polski?

31' Stolc nie pozwolił na strzał Abgorowi

34' znów akcja Kobackiego lewym skrzydłem. Tym razem po jego dośrodkowaniu zablokowany strzał Wilczyńskiego. Był jeszcze rzut rożny dla Arki, ale bez zagrożenia dla rywali

35' Chudy obronił strzał z dystansu Salvadora

36' niecelny strzał Mansfelda

37' żółta kartka dla Wilczyńskiego po faulu na Salvatorze

38' Hoogenhout przy próbie strzału faulował w polu karnym Arki

39' Niecelny strzał Mandsfelda

40' Chudy złapał piłkę po kolejnym dośrodkowaniu miejscowych

42" w posiadaniu piłki obecnie przewaga Miedzi (52:48), w strzała nieznacznie lepsza Arka (6:5), ale przede wszystkim gdynianie są skuteczniejsi

43' spięcie między Stolcem a Abgorem. Ustna reprymenda sędziego dla obu zawodników

Trener Arki Gdynia nie był zły na piłkarzy po ostatniej przegranej w Fortuna 1 Lidze Trener Arki Gdynia nie był zły na piłkarzy po ostatniej przegranej w Fortuna 1 Lidze

45' Żółta kartka tym razem dla Abgora, gdyż faulował Skórę

45' co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy

45+1' Czerwona kartka dla Azackiego, który faulował Zalewskiego. Arka będzie grać w "10"!

45+2' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. MIEDŹ LEGNICA - ARKA GDYNIA 0:2

46' w przerwie jedna zmiana w Miedzi, a dwie w Arce. W gdyńskiej drużynie weszli boczni obrońcy: Gojny i Lipkowski za Bednarskiego i Stolca

46' drugą połowę od środka rozpoczęła Miedź, w której Tront zastąpił Lehaire

48' niecelnie główkował Mansfeld

49' na spalonym Kobacki

52' doskonała interwencja Chudego po strzale głową Mandsfelda

53' Żółtą kartką ukarany Zalewski, który faulował Skórę

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

56' znów Chudy dobrze interweniuje. Tym razem przy dośrodkowaniu

58' podwójna zmiana w Miedzi. Drygas i Michalik za Drzazgę i Abgora

60' na spalonym Kobacki

62' niecelny strzał z ostrego kąta Kobackiego

65' Chudy obronił strzał Zalewskiego

66' podwójna zmiana w Arce. Milewski i Predenkiewicz za Skórę i Kobackiego

68' Chudy złapał piłkę po główce Drygasa

69' czwartego piłkarza wymienia Miedź. Stenclik za Mansfelda

70' Stanclik w pierwszym kontakcie z piłką próbował strzelać, ale został zablokowany przez Dobrotkę

72' szczęście przy Arce. Drygas dobił piłkę do siatki po strzale w słupek Stanclika. Sędzia gola nie uznał. Odgwizdał spalonego. Przypomnijmy, że decyzje arbitra są ostateczne, gdyż mecz nie jest obsługiwany systemem VAR

75' kapitalna interwencja Chudego, który nie pozwolił się pokonać Drygasowi

76' niecelny strzał kostki

Rozmowy Michał Kołakowski - Marcin Gruchała o sprzedaży akcji Arki Gdynia Rozmowy Michał Kołakowski - Marcin Gruchała o sprzedaży akcji Arki Gdynia

77' Żółte kartki dla Hoogenhouta i Milewskiego

78' ostatnia zmian w Arce. Czubak zastąpił Wilczyńskiego

81' Żółta kartka dla Grzegorczyka, asystenta trenera Łobodzińskiego

82' Żółta kartka dla Czubaka

83' ostatnia zmiana w Miedzi. Pierzak za Aguado

85' Drygas spudłował z kilku metrów

90' Mądrzyk obronił strzał Lipkowskiego

90' co najmniej jeszcze 7 minut trwać będzie ten mecz

90+2' rykoszet po strzale Salvadora, ale Chudy na posterunku