Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1. Kibice przed i na stadionie

Jacek Główczyński
17 września 2023, godz. 20:00
Opinie (213)

Po meczu Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1 piłkarze wyszli ze stadionu do kibiców

Arka Gdynia pokonała Miedź Legnica 2:1 (0:0) w 8. kolejce Fortuna 1. Ligi po golach Karola Czubaka i Olafa Kobackiego. Szczególnie ten drugi, z rzutu wolnego był z gatunku "stadiony świata". Dla gości to pierwsza przegrana w tym sezonie, na co nerwowo zareagował trener. Radosław Bella został odesłany przez sędziego na trybuny. Mecz toczył się w niecodziennej scenerii. Kibice byli obecni zarówno na stadionie jak i przed nim. Ci którzy popierają bojkot, nie tylko mogli tam kibicować, ale także oglądać mecz na telebimie, który dostarczył... klub. Po wygranej piłkarze wyszli przed obiekt podziękować tym fanom za doping.

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 11 Adamczyk, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 34 Sawicki, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 99 Wilczyński

18 Agbor

Rezerwowi: 31 Abramowicz, 7 Pietrzak, 8 Aguado, 9 Stanclik, 14 Drygas, 19 Guzdek, 24 Zalewski, 37 Bogacz, 95 Mansfeld
  • 82' 55 Gol Zmiany 20 Borecki
  • 82' 21 Skóra Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 90' 17 Capanni Zmiany 36 Bednarski
  • 90+2 6 Milewski Zmiany 34 Sawicki
  • 18 Agbor Zmiany 14 Drygas
  • 64' 20 Tront Zmiany 8 Aguado
  • 64' 98 Antonik Zmiany 19 Guzdek
  • 64' 10 Drzazga Zmiany 95 Mansfeld
  • 84' 59 Lehaire Zmiany 9 Stanclik
  • 64' Czubak
  • 85' Kobacki
  • 90+4 Michalik
  • 45+2 Capanni
  • 45+3 Kobacki
  • 55' Milewski
  • 90+3 Lipkowski
  • 90+3 Łobodziński trener
  • 43' Hoogenhout
  • 56' Antonik
  • 70' Bella trener
  • 90+5 Aguado

Mecz Arka Gdynia - Miedź Legnica można było obejrzeć na telebimie ustawionym przez klub pod stadionem lub też...

... na jedynej tego dnia otwartej trybunie na stadionie

po raz kolejny policzą się kibice Arki. Po raz pierwszy, kto jest za bojkotem, a kto przychodzi nadal na mecze dowiedzieliśmy się w dniu pierwszego meczu sezonu - 21 lipca

Sprawdź, jakie były wnioski po inauguracji Arki Gdynia

dziś kibice prowadzący bojkot zapowiedzieli wizytę przed stadionem w terminie meczu z Miedzią.

Gdzie będzie więcej kibiców Arki Gdynia przed czy na stadionie?

Natomiast na trybunach będzie znacznie mniej miejsc niż zwykle. Klub poinformował o maksymalnej widowni na 2,5 tysiąca miejsc

Arka Gdynia na mecz z Miedzią Legnica zamknęła trybunę "Tory". Sprawdź, ile na tym zaoszczędzi

zwaśnione strony zasiadły do okrągłego stołu, ale pierwsze posiedzenie nie przyniosło rezultatu.

Przeczytaj o okrągłym stole w Arce Gdynia

do kibiców miał apel trener Łobodziński, dla którego jest to szczególny mecz, bo 10 lat spędził w Miedzi

W Arce Gdynia o problemach. O co prosi trener kibiców, a co "siedzi" w głowach piłkarzy?

sytuacja finansowa klubu nie uległa poprawie, gdyż klub nie zgodził się na transfer Czubaka do tego klubu, który odpowiadał piłkarzowi, a napastnik nie przystał na ofertę, która była dla Arki najkorzystniejsza finansowo

Karol Czubak mówi nam m.in. o ofertach transferowych, w tym od Lechii Gdańsk, a także o swojej przyszłości w Arce Gdynia. Przeczytaj wywiad z napastnikiem

dlatego wciąż jest temat "zamrożenia" części płac piłkarzy Arki

Nie ma powszechnej zgody piłkarzy Arki Gdynia na "zamrożenie" pensji

w "11", która w ostatniej kolejce przegrała w Opolu 0:1, są dwie wymuszone zmiany, gdyż za kartki pauzują: Marcjanik i Dobrotka, są też zmiany na pozycjach i w ustawieniu. Z wahadeł do obrony cofnięci Stolc i Lipkowski. Do "11" wchodzą: Skóra i Capanni

Przypomnij sobie, jaki skład Arki Gdynia grał w Opolu

Miedź w ostatniej kolejce zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 1:1. Trener Bella, która w przeszłości był asystentem trenera Łobodzińskiego, zdecydował się na jedną zmianę. Na lewej obronie Carolina w miejsce Kostki
z piłkarzy Arki: Lenarcik (ARKA Gdynia) i Kobacki (ARKA Gdynia) grali w Miedzi. Natomiast w drugą stronę powędrował Antonik (Miedź Legnica), który w gdyńskiej drużynie w sezonie 2019/20 rozegrał 18 meczów w ekstraklasie
na 45 minut przed meczem pod stadionem spokojnie, nieco sił policyjnych.
Kibice już przed stadionem. Mecz będą mogli oglądać na telebimie
ruszył doping spod... stadionu. "Arka Gdynia" - skandowanie. Na trybunach z głośników: "Chodź, pomaluj mój świat"
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Miedź czerwone stroje
kibice na stadionie wyłącznie na trybunie "Olimpijskiej"
spod stadionu śpiewy pod adresem większościowego akcjonariusza
1'
od środka mecz rozpoczęła Miedź
1'
"Arka gol" - przed stadionem
2'
zablokowany strzał Czubaka. Będzie rzut rożny
2'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)
4'
Skóra (ARKA Gdynia) padł przed polem karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
5'
"Cała Gdynia śpiewa z nami..." - przed stadionem
7'
pierwszy atak Miedzi nie zagroził Arce. Piłkę przejął Lenarcik (ARKA Gdynia)
8'
tym razem faul na Skórze (ARKA Gdynia) odgwizdany, ale od bramki jest dużo dalej niż kilka minut temu
8'
piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kobackiego (ARKA Gdynia) wyszła w aut
11'
Mądrzyk (Miedź Legnica) ubiegł Czubaka i wybiegł piłkę w aut z własnego pola karnego
12'
Kobacki (ARKA Gdynia) póbował przerzucić piłkę nad obrońcami do wbiegającego za plecy defensorów Miedzi Gojnego (ARKA Gdynia), ale zorientował się w tym Mijusković (Miedź Legnica) i wybił piłkę
15'
pomocy medycznej wymaga Agbor
17'
gra wznowiona Miedź na razie w "10"
17'
ale tylko przez kilkanaście minut, Agbor wrócił na boisko
18'
Lipkowski (ARKA Gdynia) pogubił się w dryblingu na prawym skrzydle w pobliżu pola karnego rywali
19'
"Arka Gdynia" - sprzed stadionu, a po chwili "pozdrowienia" dla większościowego akcjonariusza klubu
20'
od początku meczu optyczna przewaga Arki, ale gdynianie nadal bez celnego strzału
22'
dobra indywidualna akcja Gojnego (ARKA Gdynia), ale jego strzał zablokował Miju (Miedź Legnica) šković, kapitan Miedzi
23'
dobry przechwyt Gola, który zabrał piłkę Agborowi, ale złe podanie Capanniego (ARKA Gdynia) i szansa na kontrę dla Kobackiego (ARKA Gdynia) przepadła
24'
Skóra (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
25'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Stolc (ARKA Gdynia)
25'
"won" to najdelikatniejsze słowo, które pada, gdy pod stadionem są śpiewy pod adresem... "Kołaków"
26'
strzał Czubaka po nodze Mijuskovicia (Miedź Legnica). Podbita piłka trafiła w ręce Mądrzyka (Miedź Legnica). Była to dobra i szybka akcja Arki, w której brali też udział: Kobacki i Milewski
28'
z trybuny na stadionie nie ma dopingu
29'
pod stadionem kibice zdążyli już pozdrowić zgody Arki, a także wyrazić swoją antypatię wobec kilku klubów
30'
bardzo dobra interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia). Złapał piłkę po strzal Drzazgi (Miedź Legnica), którego przed polem Arki nikt nie atakował, zatem napastnik miał dużo miejsca i czasu, aby precyzyjnie uderzyć
31'
teraz zaskakujący strzał Drzazgi (Miedź Legnica) z dystansu. Piłka niewiele przeszła obok prawego słupka bramki Arki
32'
okres naporu Miedzi. Michalik (Miedź Legnica) próbował piętą odegrać do Agbora, ale zorientowali się w tym obrońcy Arki
35'
Capanni próbował dobrać na głowę do Czubaka, ale to Hoogenhout główkował i to tak dobrze, że podał do Mądrzyka (Miedź Legnica)
36'
Skóra (ARKA Gdynia) uderzył sprzed pola karnego, ale wprost w bramkarza, który był ustawiony w środku bramki. Mądrzyk (Miedź Legnica) bez problemu złapał piłkę
40'
"...won z naszej Arki..." - spod stadionu
42'
zderzenie Hoogennhouta i Milewskiego (ARKA Gdynia). Obaj leżą na murawie
42'
sędzia odgwizdał faul piłkarza Miedzi
43'
Żółtą kartką został ukarany Hoogenhout (Miedź Legnica), którego sędzia napomniał, gdy piłkarz gości podniósł się tylko z murawy
43'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę po pomocy medycznej
45'
sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy
45+2
Żółtą kartką został ukarany Capanni (ARKA Gdynia) po faulu na Agborze tuż obok linii bocznej pola karnego Arki
45+2
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Caroliny (Miedź Legnica) z rzutu wolnego
45+3
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia). Najwyraźniej coś musiał powiedzieć sędziemu, bo arbiter odesłał piłkarzy do szatni, gdy Arka mogła wyprowadzić kontrę po przechwycie Lipkowskiego
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - MIEDŹ LEGNICA 0:0
dla Kobackiego (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka w tym sezonie. W następnej kolejce będzie musiał pauzować
Arka miała optyczną przewagę (54:46 posiadanie piłki), ale nie potrafiła jej przekuć w groźne sytuacje podbramkowe. Z próbami Skóry (ARKA Gdynia) i Czubaka bramkarz Miedzi poradził sobie bez większych kłopotów, a były to jedyne celne strzały gospodarzy.
Goście jak na drużynę, która w przypadku zwycięstwa, zostanie nowym liderem Fortuna 1. Ligi, zrobili w ofensywie zbyt mało, aby do tego celu się zbliżyć. Lenarcik (ARKA Gdynia) mocniej musiał się wysilić, broniąc jedynie strzał sprzed pola karnego Drzazgi (Miedź Legnica).
Po przerwie, jeśli mamy przy ul. Olimpijskiej zobaczyć gole, piłkarze muszą zagrać bardziej składnie, a przede wszystkim zachować znacznie więcej zimnej krwi pod bramką rywali.
Rzeczni Arki przekazał, że telebim przed stadionem postawił klub
Miedź Legnica przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Agbor, w jego miejsce wchodzi Drygas.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka, która w "11" nie dokonała żadnej zmiany
47'
Informacja o frekwencji - 1012 uprawnionych kibiców do wejścia na stadion, ile było faktycznie osób, klub ogłasza dopiero po meczu
48'
strzał Czubak zablokowany, a dobrze dośrodkował Lipkowski (ARKA Gdynia)
51'
Milewskiemu (ARKA Gdynia) uciekała już piłka poza boisko, ale zdołał ją zagrać wzdłuż bramki. Mądrzyk (Miedź Legnica) złapał piłkę
51'
szybko odpowiedź Miedzi. Kontrę niecelnym strzałem zakończył Michalik (Miedź Legnica)
52'
"Arka gol" - sprzed stadionu
54'
Kobacki (ARKA Gdynia) zablokowany w polu karnym, a Czubak nie zdążył się złożyć do dobitki
55'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia) po faulu na Antoniku
56'
Żółtą kartką został ukarany Antonik (Miedź Legnica) po faulu na Lipkowskim
57'
Skóra (ARKA Gdynia) zagrywał wzdłuż pola bramkowego, ale piłka nie doszła do żadnego z jego kolegów
59'
Milewski (ARKA Gdynia) niecelnie uderzył z 20. metra, ale był przy tym faulowany i sędzia dyktuje rzut wolny dla Arki
60'
Mądrzyk (Miedź Legnica) kapitalnie wybił piłkę na rzut rożny, a zmierzała ona w okienko jego bramki. Po strzale z rzutu wolnego Skóry (ARKA Gdynia) piłka odbiła się jeszcze od mury i miała prawo zmylić bramkarza
60'
Czubak główkuje, a piłka spada na górną siatkę bramki Miedzi. Z rzutu rożnego dośrodkował Gojny (ARKA Gdynia)
61'
Capanni (ARKA Gdynia) nie wierzy, że ta piłka nie wpadła do siatki po jego strzale z 16. metra. Aż ze złości zarzucił koszulkę na głowę
62'
Niwulis wybił piłkę spod nóg Czubaka tuż przed własnym polem karnym. Jeszcze futbolówkę przejął Kobacki (ARKA Gdynia) i szybko zagrał prostopadłe podanie. Jednak piłkę przejął nie Czubak, a Mądrzyk (Miedź Legnica)
63'
pewnie Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłke po dośrodkowaniu Michalika (Miedź Legnica)
63'
będzie potrójna zmiana w Miedzi
64'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tront, w jego miejsce wchodzi Aguado.
64'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Antonik, w jego miejsce wchodzi Guzdek.
64'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drzazga, w jego miejsce wchodzi Mansfeld.
64'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Skóra zaatakował tym razem prawym skrzydłem, minął Carolinę i wyłożył piłkę na strzał do Karola, który uderzył z pierwszej piłki nie do obrony, gdyż do bramki miał 6-7 metrów
64'
to 40. gol Czubaka w oficjalnym meczu w barwach Arki
67'
Lenarcik (ARKA Gdynia) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Caroliny (Miedź Legnica)
68'
szybka kontra Arki i Mądrzyk (Miedź Legnica) musiał się ratować wybiegnięciem poza "16" i wybiciem piłki
70'
Żółtą kartką został ukarany trener Bella (Miedź Legnica).
żółta i czerwona
70'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany trener Bella (Miedź Legnica). Tym samym zajmuje miejsce na trybunach
72'
Miedź próbuje się ratować wrzutkami w pole karne Arki, ale Lenarcik (ARKA Gdynia) po raz drugi w krótkim czasie dobrze interweniuje
74'
po dośrodkowaniu Capanniego (ARKA Gdynia) celnie główkował Czubak. Mądrzyk (Miedź Legnica) złapał piłkę
74'
Capanni (ARKA Gdynia) przewrócił się w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej
75'
przywoływany z rozgrzewki Borecki (ARKA Gdynia)
77'
kapitalnie Lenarcik (ARKA Gdynia). Wybił piłkę na rzut rożny po strzale głową Mansfelda (Miedź Legnica)
77'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Caroliny (Miedź Legnica)
78'
kapitalnie Skóra (ARKA Gdynia) wypuścił do sytuacji sam na sam z bramkarzem Czubaka. Tym razem jednak Karol kopnął piłkę wprost w Mądrzyka (Miedź Legnica)
78'
jeszcze będzie rzut rożny
79'
z narożnika boiska dośrodkował Kobacki (ARKA Gdynia), sprzed pola karnego z pierwszej piłki próbował uderzać Gol (ARKA Gdynia), ale skiksował
80'
Skóra (ARKA Gdynia) przewrócił się w polu karnym i mimo że leży na boisku, sędzia nie przerywa gry
80'
Skóra (ARKA Gdynia) podniósł się o własnych siłach
80'
dwaj kolejni piłkarze Arki przywoływani z rozgrzewki do ławki rezerwowych
81'
trener Łobodziński jeszcze bez zmian, Miedź wymieniła już 4 zawodników
81'
będzie podwójna zmiana w Arce
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Borecki.
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
84'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lehaire, w jego miejsce wchodzi Stanclik.
85'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Kapitalny strzał z rzutu wolnego Olafa. Piłka wpadło w górnym róg bramki Miedzi, a była uderzana sprzed linii bocznej pola karnego
86'
dośrodkowanie Predenkiewicza (ARKA Gdynia) wzdłuż pola karnego. Nikt nie zamknął tej akcji
87'
kolejne dośrodkowanie Predenkiewicza (ARKA Gdynia), tym razem w ręce Mądrzyka (Miedź Legnica)
89'
jeszcze raz do ławki przywoływany Bednarski (ARKA Gdynia), poprzednio nie wszedł na boisko. Pod stadionem kibice cieszą się z wyniku
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capanni, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
90'
Czubak pomógł w obronie. To on wybił piłkę na rzut rożny
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
po kornerze gości faulowany Gojny (ARKA Gdynia)
90+2
Lenarcik (ARKA Gdynia) łapie piłkę po kolejnym dośrodkowaniu Caroliny (Miedź Legnica)
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Sawicki.
90+3
Żółtą kartką został ukarany Lipkowski (ARKA Gdynia) za odkopnięcie piłki po gwizdku
90+3
Żółtą kartką został też ukarany trener Łobodziński (ARKA Gdynia).
90+4
[2:1] Miedź Legnica STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Michalik po zaskakującym, ale pięknym strzale z dystansu
90+5
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) stara się jak najdłużej utrzymać przy piłce w narożniku boiska
90+5
Żółtą kartką został ukarany Aguado (Miedź Legnica) po faulu na Czubaku
90+6
rzut wolny dla Arki tuż przed linią boczną pola karnego
90+6
Arka zagrała do boku, aby utrzymać się przy piłce, a sędzia zagwizdał po raz ostatni
90+6
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - MIEDŹ LEGNICA 2:1
piłkarze Arki wyszli ze stadionu, aby najwyraźniej podziękować za doping kibicom przed stadionem. Poprowadził ich Czubak
"Dziękujemy" - słychać pod stadionem
Arka wygrała zasłużenie. Pomogła zmiana ustawienia w defensywie i przejście do gry czwórką obrońców. Jednak przede wszystkim po przerwie żółto-niebiescy zdecydowanie zaatakowali. Łącznie oddali 18 strzałów, w tym 10 celnych. Dzięki prowadzeniu 2:0 nie musieli się martwić golem straconym w doliczonym czasie gry, gdyż tym razem nie oznaczał on straty zwycięstwa jak to było wiele razy w ostatnich miesiącach.
Ozdobą meczu była bramka z rzutu wolnego Kobackiego (ARKA Gdynia), ale i akcja Skóra (ARKA Gdynia) - Czubak, po którym Karol strzelił 40. gola w żółto-niebieskich barwach, też była wyborna. Szkoda, że Olaf "wykartkował" się i nie zagra w następnej kolejce.
Dla Miedzi to pierwsza porażka w tym sezonie, a zarazem stracona szansa na objęcie prowadzenia. Trener gości Bella nie dokończył meczu. Po drugiej żółtej kartce odesłany został na trybuny.