Wiadomości

Mikkel Bech, żużlowiec Wybrzeża Gdańsk: Decyzje w pośpiechu mogą wyjść bokiem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mikkel Bech uwielbia ścigać się w Gdańsku, ale przeprowadzka tu na cały sezon bez możliwości startów w innych ligach, może się mu nie opłacić.
Mikkel Bech uwielbia ścigać się w Gdańsku, ale przeprowadzka tu na cały sezon bez możliwości startów w innych ligach, może się mu nie opłacić. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Polskie ligi chciałyby mieć zagranicznych żużlowców na wyłączność, ale w zamian za to oferują im... obniżkę wynagrodzeń. Ponadto Dania i Szwecja zamierzają się bronić, grożąc tym, którzy chcieliby jeździć w obcych ligach, a nie w rodzimej, odebraniem licencji. - Chcę się ścigać, ale nie za wszelką cenę. To wszystko przypomina rozsypane puzzle. Potrzebujemy dużo rozsądku. Decyzje podejmowane w pośpiechu, mogą później wyjść nam bokiem - ocenia Mikkel Bech, duński kapitan Zdunek Wybrzeże Gdańsk.Zdunek Wybrzeże Gdańsk odda pieniądze za karnety, ale można pomóc klubowiW czasach pandemii, przy zamkniętych granicach lub po ich przekroczeniu obowiązku poddania się kwarantannie, żużlowcy nie mają szans by startować w kilku ligach jednocześnie. A że zawodników klasowych na świecie nie ma zbyt wielu, rozpoczęła się rywalizacja między poszczególnymi krajami. W Polsce płaci się najwięcej, ale to nie oznacza wcale, że stranieri pchać się będą właśnie do nas.

- Jazda wyłącznie w Polsce może się nie opłacić. Stawki pójdą w dół, a my będziemy musieli wynająć tu mieszkania, znaleźć mechaników i to wszystko bez możliwości startów w innych ligach. Ja na przykład mam jeszcze normalną pracę w Danii, gdzie sezon na 60 procent wystartuje w lipcu. Z jednej strony mam sponsorów w mojej ojczyźnie, z drugiej kibiców w Polsce, w stosunku do których chcę być lojalny. Nie mówię "tak" i nie mówię "nie", ale trochę trudno mi to wszystko sobie wyobrazić. Uważam, że jakiekolwiek deklaracje nie mają teraz żadnego pokrycia. Sytuacja związana z pandemią jest tak dynamiczna, że różne wytyczne zmieniają się z dnia na dzień - przedstawia swoją sytuację Mikkel Bech, duński żużlowiec i kapitan Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Kiedy i wedle jakich zasd pojedzie I liga?Zresztą Duńczycy i Szwedzi nie zamierzają bezczynnie patrzyć się jak ich zawodnicy ruszają do Polski. W najbliższych dniach federacje tych państw rozważać będą mechanizmy obronne, by w rodzimych ligach nie stracić swoich najlepszych żużlowców. Najdalej idący projekt przewiduje, że Szwed bądź Duńczyk odmawiający startu w swoim kraju, traciłby licencję i wówczas nie mógłby jeździć nigdzie.

Gdyby takie regulacje weszły w życie, skład Zdunek Wybrzeże zostanie poważnie osłabiony. Na ten rok w Gdańsku zakontraktowano trzech Duńczyków (Bech, Peter Kildemand, Rasmus Jensen) i Szweda (Jacob Thorssell).

Mikkel Bech: Może lepiej odwołać sezon żużlowy?Bech już pod koniec marca sugerował, że w zaistniałej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może być odwołanie rozgrywek we wszystkich ligach i powrót na tory, gdy pandemia się skończy i nie będzie kłopotów z przemieszaniem się.

- Podtrzymuję to zdanie. Chcę się ścigać, ale nie za wszelką cenę. Znaków zapytania związanych z rozpoczęciem sezonu jest za dużo. Na razie to wszystko przypomina rozsypane puzzle. Potrzebujemy dużo rozsądku. Decyzje podejmowane w pośpiechu i pod presją mogą później wyjść nam wszystkim bokiem - ostrzega żużlowiec.

Mecze w telewizji zamiast kibiców na stadionachMikkel Bech

Mikkel Bech

Dane:

ur.:
1994-08-31
wzrost.:
187
waga.:
70
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

Opinie (43) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 11.07.2020 godz. 16:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

91%

156 typowań

x

0%

0 typowań

2

9%

15 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 eWinner Apator Toruń 0 0 0 0 0:0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0
8 ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

11.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów LIVE!
18.07 (sob) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
25.07 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Start Gniezno
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane