Miła niespodzianka na koniec roku

14 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Milena Malich poprowadziła piłkarki ręczne AZS AWFiS Gdańsk do zwycięstwa we własnej hali nad Słupią 28:26 (14:11). Akademicka rozgrywająca zdobyła 10 bramek. Tym samym podopieczne Ireneusza Rudkowskiego sprawiły swym najwierniejszym sympatykom świąteczny prezent. W I lidze kolejna kolejka wyznaczona jest na 10 stycznia.

AZS AWFiS; D.Brzezińska, Zych - Malich 10, Jakubowska 4, N.Brzezińska 3, P.Wójcik 3, Pasternak 2, Rostankowska 2, Wawer 2, M.Wójcik 2, Kassin, Siekańska.

SŁUPIA: Łoś, Miller - Zienkiewicz-Janikowska 9, Pniewska 6, Łazańska-Korewo 5, Szczukowska 3, Wasilewska 3, Ilska, Podolak, Adach.

W tym sezonie to słupszczanki są wyżej notowane. Jednak jak to w derbach Pomorza bywa, wynik był sprawą otwartą. Obie drużyny przystąpiły do gry zdenerwowane. Inauguracyjną bramkę dopiero w czwartej minucie zdobyła Anna Rostankowska.

Jednak szczypiornistką, która rozbiła defensywę faworyzowanych przyjezdnych była Malich. W ciągu ośmiu minut miejscowa rozgrywająca oddała pięć kolejnych, celnych rzutów i AZS AWFiS odskoczył na 6:3.

Ta różnica bramkowa została utrzymana do przerwy, choć Słupia nie rezygnowała z odrabiania strat i zbliżyła się na przykład na 8:9. Na dobre mecz wyrównał się w ostatnich dwudziestu minutach.

Słupszczanki po raz pierwszy tego dnia wyszły na prowadzenie przy 20:19. Znów wróciły na parkiet nerwy, a drużyny zaczęły grać zrywami. W ciągu ośmiu minut ten niekorzystny wynik akademiczki zmieniły na 24:22 na swoją korzyść, by następnie stracić trzy trafienia z rzędu!

O sukcesie gospodyń przeważyło ostatnie siedem minut spotkania. W tym okresie gdańszczanki straciły już tylko jedną bramkę, a odpowiedziały trzema. Tym samym doszło do niespodzianki.

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Sambor Tczew - UKS PCM Lis Kościerzyna 24:23 (11:13), MTS Kwidzyn - Sparta Oborniki 27:25 (12:11), Pogoń Handball Szczecin - AZS AWF Warszawa (przełożony).

jest szansa na awans tylko trzeba trenowac lepiej
    Irek to do ciebie wiesz o co chodzi.. :):)

• 7 0

• szans na awans przez durną umowę nie ma (2)

• 0 0

• hm (1)

bez umowy nie byłoby niczego jak śpiewał niejaki Kononowicz.
        oficjalnie nie powiedziano, że nie ma szans na awans.
        tylko powiedz mi skąd kasę na ekstraklasę jak na 1ligę ledwo, o ile wogóle styka?

pzdr

• 0 0

• jak decacto jeden "właściciel" - vł - może mieć dwie drużyny w ekstraklasie??? Nie może, przepisy - tu oficjalnie powiedziano że nie ma szans na awans .......

• 0 0

• vistal łaczpol gdynia gratuluje gdańszczankom!

• 0 0

• Udało się wygrać mecz i zaraz piszą o awansie!Ludzie gdzie wy macie oczy?cieszcie się że jest jeszcze piłka ręczna w gdańsku!Dużo pracy przed tym zespołem i do ekstraklasy daleko..............

• 2 1

• akademiczki wygraly

W porownaniu z meczem w Slupsku gdzie Slupia juz do przerwy wygrywala 18-8
    /a przewaga zmalala kiedy w koncowce meczu najlepsza zawodniczka gospodarzy Pniewska otrzymala czerwona kartke;/ w druzynie slupskiej zagraly Lazanska i Zienkiewicz a w AZS-ie zabraklo dwoch najlepszych w tamtym meczu Doroty Kowalewskiej i Taczynskiej.Zdecydowanym faworytem bylly wiec przyjezdne.A tu mila niespodzianka.Niewatpliwie wplyw na takie rozstrzygniecie byla nieobecnosc trenera Fedorowicza.Ten doswiadczony szkoleniowiec chyba inaczej rozegralby te zawody,zwlaszcza nerwowa koncowke.

• 3 1

• ???

Ludzie o co wam chodzi? najwazniejsze ze dziewczeta sobie radza i stanowczo uwazam ze to nie byla zadna niespodzianka! Ciezka praca na treningach i chec walki pokazaly ze zespol ma charakter! Dziewczynki, dziekujemy za wygrana i 3mamy kciuki za kazde nastepne spotkanie. Jestescie najlepsze!!!:)