Panowie goszczą Zagłębie, paniom coraz trudniej

1 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Gdańszczanki po raz drugi w tym sezonie przegrały akademickie derby z warszawską drużyną. Gdańszczanki po raz drugi w tym sezonie przegrały akademickie derby z warszawską drużyną.

Po raz trzeci z rzędu na własnym parkiecie o punkty w ekstraklasie zagrają piłkarze ręczni AZS AWFiS. W środę o godzinie 17.00 rywalem gdańszczan będzie Zagłębie Lubin. Oby w hali przy ul. Górskiego wreszcie były powody do zadowolenia, bo nie dość, że akademicy przegrali pięć kolejnych meczów, to jeszcze ich koleżanki po fachu w I lidze rundę rewanżową rozpoczęły od porażki u siebie

.

Podopieczni Daniela Waszkiewicza na wygraną w ekstraklasie czekają od 17 października. Wówczas pokonali na własnym parkiecie Chrobrego Głogów 26:25. Pięć ostatnich meczów przegrali! W klubie brakuje 30 tysięcy złotych, aby zatwierdzić do gry dwóch nowych zawodników, którzy mogliby zaostrzyć rywalizację.

- My potrzebujemy czasu, ale liga nie czeka, rywale uciekają - mówił niedawno gdański szkoleniowiec. Potwierdzeniem tych słów jest przyspieszony rytm pierwszych meczów rundy rewanżowej. Po niedzielnym pojedynku z mistrzami Polski akademicy muszą wyjść do gry już w środę, a w sobotę zagrają w Puławach. W ciągu jedenastu dni rozegrają zatem aż cztery mecze, bo ten maraton rozpoczęli od odrobienia zaległości z Nielbą!

Wynik spotkania z Zagłębiem, na który studenci AWFiS wejdą za darmo, a pozostali muszą kupić bilety za 10 złotych, aż do pierwszego gwizdka sędziego będzie można obstawiać w naszym typerze. Lubin powinien leżeć w zasięgu możliwości gdańszczan, jeśli chcą oni jeszcze włączyć się do walki o play-off.

Tabela wprowadzona: 2009-11-29

Wydawało się, że nieco nastroje w akademickim klubie poprawią panie. Niestety, na inaugurację rundy rewanżowej w grupie A I ligi Vistal Łączpol AZS AWFiS Gdańsk przegrał u siebie z AZS AWF Warszawa 25:27 (12:10).

GDAŃSK: D.Brzezińska, Zych - N.Brzezińska 2, Jakubowska 1, Kassin 2, Malich 4, Pasternak 9, Rostankowska 3, Siekańska, Wawer 1, P.Wójcik 3.

WARSZAWA: Pawłowska, Michalska - Ancypa 2, Godlewska 7, Jaszkowska 6, Koc 2, Krajewska 2, Marczuk 2, Nieścioruk 4, Wilczyńska 2, Rulak, Witke.

Gdańszczanki w poprzednim sezonie ograły akademiczki z Warszawy w ekstraklasie czterokrotnie. Po degradacji obu drużyn znów lepsze okazały się rywalki. Naszej drużynie nie udał się zatem rewanż za przegraną jedną bramką w stolicy, choć długo prowadziły.

Podopieczne Ireneusza Rudkowskiego szybko uciekły na 5:1. Potem grały nierówno. Pozwoliły się zbliżyć rywalkom na 9:8, następnie rzuciły trzy bramki z rzędu, ale jeszcze przed przerwą o połowę zmniejszyły przewagę.

Po zmianie stron hamulec został zaciągnięty przy 14:12 dla miejscowych. W 36. minucie przyjezdne po raz pierwszy tego dnia wyszły na prowadzenie (15:14). Gdańszczanki jeszcze zmobilizowały się na na kilka minut. Na kwadrans przed końcem odzyskały przewagę na 20:19. I to był już koniec wszystkie co miłe z ich strony. Nie pomogła skuteczność Katarzyny Pasternak, która w drugim meczu z rzędu zdobyła 9 bramek.

Warszawianki zdobyły cztery trafienia z rzędu, co przy przewadze 23:20 pozwoliło im uspokoić grę. Ostatecznie zespół gości odpuścił, gdy na trzy minuty przed końcem miał już cztery bramki w zapasie (27:23). Grającym do końca gdańszczankom udało się tylko zmniejszyć rozmiary już czwartej w tym sezonie porażki.

Wyniki pozostałych meczów 8. kolejki:
MTS Kwidzyn - Pogoń Handball Szczecin 22:39 (8:16), Sambor Tczew - SKF KPR Sparta Oborniki 28:21 (14:8), Słupia - UKS PCM Lis Kościerzyna 38:32 (23:16).

• 1 4

• Podziękować Panu trenerowi R. oraz jego kadrowiczkom.Dać szansę gry rezerwowym.

• 5 3

• Rutkowski

Rutkowski jest cienki , weż się chłopie do roboty!!!!

• 7 1

• Szczypiorniak mikro i makro.. (3)

Panie Danielu, chyle Panu czoła, za to, że pomimo sytuacji, robi Pan swoje
    i uczy kolejne młode kadry, szczypiorniaka, szkoda, że wielu nie widzi
    sensu dla istnienia tej widowiskowej dyscypliny sportu w Trójmieście..,
    czyli metropolii na glininanych nogach..
    Przecież nie musi być to jeden sponsor, dużo lepiej grupa 20,30,50 sponsorów
    nazywana, Radą Sponsorską, każdy wyłożyłby po 50-100tys.pln
    i można budować profesjonalna drużynę.
    Ale to trzeba chcieć, ale nie można być za chciwy, tyle, że na Wiejskiej
    inaczej to rozumieją..
    Pomimo tego, życzę Panie Danielu, Panu i chłopakom lepszych czasów.
    Tak, żeby Isza - reprezentacja miała kolejne kadry na systematyczną wymianę.
    Bo byłoby skandalem!, żeby osiagnięcia Lijewskiego, Wleklaka, Tkaczyka,
    Bieleckiego, i reszty chłopaków, na arenie międzynarodowej zostały zaprzepaszczone.. , a jest to bardzo realna "szansa"..