Miłe złego początki

15 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

W fatalnych nastrojach zakończyły pierwszą rundę sezonu zasadniczego piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS. Aktualne wicemistrzynie Polski przegrały w tym sezonie już po raz szósty! Tym razem gdańszczanki doznały porażki na własnym parkiecie w prestiżowej potyczce ze Startem Elbląg 21:26 (11:10). Trudno uwierzyć w ten wynik, jeśli dodamy, że miejscowe szczypiornistki rozpoczęły od prowadzenia 8:0!

DABLEX: Sadowska - Knoroz 3, Białek, Kowalewska 5, Sawicka 1, Kordunowska, Koniuszaniec 4, Kulwińska, Szwed 8, Mielczewska, Taczyńska.

START: Górecka, Miecznikowska - Dolegało 1, Stelina 4, Pełka-Fedak 2, Sądej, Frąckiewicz 2, Cekała, Tutaj 2, Lisowska 4, Szklarczuk 5, Migdaliowa 6.

Sędziowali: Schiwon, Toczyński (Zabrze).

Jeszcze przed meczem w Koszalinie Jerzy Ciepliński był pełny optymizmu. - Wydaje się, że najgorsze mamy za sobą. Nie ma zmian na linii współpracy z uczelnią, a wkrótce Dablex przedłuży z nami umowę sponsorską. Na początku drugiej rundy powinny do gry wrócić już wszystkie kadrowiczki - mówił akademicki szkoleniowiec.

Niestety, pierwsza runda została zakończona dwiema przegranymi. Jednobramkowa porażka w Koszalinie została okupiona odnowieniem kontuzji kolana Aliny Wojtas. Jej rzutów z drugiej linii bardzo dziś brakowało.

Dablex grał dobrze, gdy na początku meczu elblążanki pozwoliły gdańszczankom na wyprowadzanie kontr. Wynik otworzyła Katarzyna Koniuszaniec, wychowana w... Elblągu. Było 8:0, a inauguracyjny kwadrans kończyliśmy przy przewadze gospodyń 9:3. Przyjezdne naszą obronę po raz pierwszy sforsowały w 9. minucie. Nieźle było jeszcze przy 10:6.

I to wszystko, co dobrego zdarzyło się w hali przy ul. Górskiego dla akademiczek. Start jeszcze przed końcem pierwszej połowy wyrównał na 10:10! Na przerwę udało się zejść z korzystnym wynikiem, gdyż wynik tej odsłony ustaliła Dorota Kowalewska.

Po zmianie stron próbowała się ciężar walki wziąć na siebie Jewgienija Knoroz. Jej bramki podniosły prowadzenie do dwóch trafień. Niestety, w 42. minucie Alesia Migdaliowa dała pierwsze tego dnia prowadzenie dla Startu (16:15).

Od 44. minuty i rezultatu 18:18 rozpoczął się odwrót gospodyń na całego. Na sześć kolejnych bramek elblążanek gdańszczanki odpowiedziały tylko dwoma. W 59. minucie było już 25:20 dla przyjezdnych. Na nic zdała się bardzo dobra postawa Małgorzaty Sadowskiej, która obroniła trzy rzuty karne.

Na myślenie o przyczynach niepowodzeń, a przede wszystkim na wyciągnięcie właściwych wniosków na przyszłość będzie nieco czasu. Start rundy rewanżowej wyznaczono na 6 grudnia.

Tabela wprowadzona: 2008-11-16

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Zgoda Ruda Śląska - Interferie Zagłębie Lubin 26:25 (14:10), Piotrcovia - Carlos-Astol Jelenia Góra 31:21 (15:9), Ruch Chorzów - AZS AWF Warszawa 32:21 (15:11), Słupia - KU AZS Politechnika Koszalińska 20:32 (10:17), SPR Asseco BS Lublin - Łączpol Gdynia 42:28 (23:13).

• 0 0

• brak ławki, brak Serwy, brak Wojtas!!!! tak to wygladalo.dziewczyny nie poddawac sie i walczyc do konca a bedzie dobrze .pokazcie wszystkim niedowiarkom ze potraficie !!!!!!! trzymamy kciuki i wierzymy w Was!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• i tak rozpieprzono drużyne która przez tyle lat biła się w czołówce

• 0 0

• znajomi w zwiazku nie wystarcza jak sie nie ma umiejetnosci...

• AZS Łącznościowiec 26:28 (2)

A dlaczego mam wyskakiwać? byłem na meczu to mogłeś podejści i straszyć napinaczu internetowy. A kolesie z Lechii mają gdzieś ten Wasz AZS, tym bardziej, że dziś chłopaki chodzili sobie po waszej chali w szalikach Olimpii i ... było jak w domu.

• 0 0

• nie ma jak prowincja-elbląg-zakompleksione ludziki

• 0 0

• do eb

o czym ty mówisz człowieku? W Elblągu nic po za piłką ręczną nie ma, więc tu się mozecie tylko pokazac, a to że nikt was nie zaczepia to tylko kultura tych ludzi ktorzy przychodzą na piłkę ręczną, a wy próbujecie sie napinać-tylko do kogo?!

• 0 0

• (2)

szkoda że nie pamiętasz jak Elbląg hadlował meczami-krótką masz pamięć

• 0 0

• (1)

Elblag handlowal meczami? Nie przypominam sobie... Masz jakies informacje o tym? No chyba ze to bylo w czasach gdy Cieplinski byl tam trenerem no to rzeczywiscie kto wiem haha

• 0 0

• Nie badz taki madry bo zabraknie glupich

• 0 0

• dlaczego gdy tylko ktos poda liczby 26:28 to od razu to usuwaja?

• 0 0

• (2)

stek bzdur i idiotow wypisywajacych znowu te komentarze na temat meczu ze szczecinem!!!! zastanowcie sie ludzie najpierw a [pozneij obrazajcie!!! kazdy "sprzedaje" mecze itd...niestety na tym teraz sie to opiera ! a to ze nie lubicie zespolu z Gdanska to juz wasza sprawa! a dziewczyny niczemu nie sa winne, a obrywaja!!! pozdrawiam kibicow i sympatykow pilki recznej i moze lepiej skupmy sie na meczach i dopingu swoich druzyn by ta dyscyplina byla bardziej naglasniana przez media.

• 0 0

• AZS Łącznościowiec 26:28 (1)

a po co masz dopingowac zespol z gdanska, jak macie trenera ,ktory jest jaki jest?

• 0 0

• Ten trener zdobył dla Gdańska najwięcej medali w żeńskim szczypiorniaku - dla Elbląga zresztą też.