stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mistrzostwa Europy Seniorów na Pomorzu

Polska dołączyła do bardzo elitarnego grona w świecie golfa za sprawą Sierra Golf Club. Tutaj bowiem od 2 do 6 września odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów 2014 - Senior Golf Championship 2014. Turniej ten to jedna z najbardziej prestiżowych imprez golfowych na Starym Kontynencie, gromadząca zawsze liczną publiczność i duże zainteresowanie mediów.

w każdy piątek (od 01.04 do 24.04.2020), godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 20-30 zł
ulgowy 10-15 zł
Fakt, że Europejska Federacja Golfa zwróciła swój wzrok na nasz kraj jest znakiem uznania dla infrastruktury turystycznej regionu, poziomu kultury tego sportu w Polsce, ale przede wszystkim dla światowej klasy obiektu. Pętkowice koło Wejherowa, położone nieopodal Zatoki Gdańskiej goszczą bowiem klub, który nie ma się czego wstydzić nawet przy najlepszych tego typu obiektach. Na 82 hektarach mieści się pełnowymiarowe, osiemnastodołkowe pole klasy mistrzowskiej. Zaprojektowane przez mistrza w swoim fachu - Camerona Sinclaira - oferuje swoim gościom wszystko, czego mogliby wymagać od klubu golfowego. I więcej. Pięknu przyrody towarzyszy bowiem najnowocześniejsza elektronika. Wyposażone w GPS i 11-calowe dotykowe ekrany wózki, zostały połączone siecią wi-fi, dzięki czemu można na bieżąco śledzić wyniki, czytać porady czy po prostu swobodnie poruszać się po polu. Za pomocą tego systemu można też informować o zmianach pogodowych czy nawet zamówić drinka z baru. Goście mają również do dyspozycji luksusowy lecz przyjazny Dom Klubowy i świetną bazę hotelową. To wszystko składa na się na idealne miejsce na organizację największych imprez tak sportowych, jak i biznesowych czy nawet po prostu rodzinnych.

Choć obiekt jest niezbędny, jednak nie wystarcza do zorganizowania międzynarodowej imprezy tej klasy. Turniej trzeba bowiem wypromować, zapewnić drużynom transport, odpowiednie warunki akomodacyjne wraz z właściwym przygotowaniem samych zawodów. Niezbędne jest doświadczenie, a więc coś, co buduje się dużo dłużej niż mury Domu Klubowego. I tego nie brakuje Sierra Golf Club, prowadzi bowiem akademię golfa i organizuje liczne ogólnopolskie turnieje, których złożoność często jest tylko niewiele mniejsza niż Mistrzostw Europy. Wystarczy dodać do tego współpracę z najlepszymi specjalistami i mamy obiekt i ekipę, którą EFG mogła swobodnie obdarzyć zaufaniem. Mistrzostwa są wyzwaniem organizacyjnym, ale zdaniem Federacji - Sierra Golf Club sprawnie się z tym upora.

Kogo, poza Irlandczykami - obrońcami tytułu mistrzowskiego - zobaczymy w Sierra Golf Club? Na pewno nie zabraknie bardzo silnych drużyn Szwecji i Anglii, które zajęły drugie i trzecie miejsce na zeszłorocznych mistrzostwach. Swoje drużyny wystawiają też Szkocja, Hiszpania, Francja czy Norwegia. Tylu sław europejskiego golfa Polska nie widziała jeszcze nigdy. Będziemy mogli zobaczyć w akcji np. reprezentującego Irlandię Gartha McGimpseya, który w uznaniu zasług został kawalerem Najwspanialszego Orderu Imperium Brytyjskiego. Nie będzie miał jednak łatwo, gdyż Peder Johansson czy Tomas Persson na pewno będą zacięcie walczyć o zajęcie miejsca Irlandczyków na piedestale. Obserwowanie ich zmagań będzie niewątpliwą przyjemnością dla każdego. Święto europejskiego golfa potrwa pięć dni - od drugiego do szóstego września 2014.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
04.04
Enea Astoria Bydgoszcz
0:0 mecz odwołany
05.04
MKS Dąbrowa Górnicza
0:0 mecz odwołany
08.04
King Szczecin
0:0 mecz odwołany
11.04
0:0 mecz odwołany
Anwil Włocławek
11.04
HydroTruck Radom
0:0 mecz odwołany
30.03 g.17.30
HydroTruck Radom
29.03 g.15.00
Legia Warszawa
24.03 g.20.30
Polski Cukier Toruń
22.03 g.17.30
Stelmet Enea BC Zielona Góra
22.03 g.16.00
Zagłębie Lubin