stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mistrzostwa Polski XCM (3 opinie)

Najlepsi górale ponownie ścigać się będą w Gdyni! 20 września, podczas 7R CST MTB Gdynia Maratonu, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski XCM oraz Mistrzostwa Polski Amatorów. Oznacza to, że w tym roku mistrzem może zostać każdy. Zapisy trwają do 14 września.

Relacja z imprezy

W Gdyni ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski XCM, a także Mistrzostwa Polski Amatorów. Na uczestników czeka jeszcze ciekawsza trasa, a także morze atrakcji dodatkowych.

Krajowa czołówka kolarstwa górskiego oraz najzdolniejsi młodzi zawodnicy zameldują się nad morzem drugi rok z rzędu. W jubileuszowej XV edycji 7R CST MTB Gdynia Maratonu rozstrzygnie się nie tylko walka o Mistrzostwo Polski XCM w kategorii juniorów, U-23 oraz elity i Masters, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Tym razem do walki o krajowy czempionat może włączyć się każdy, gdyż kolarze ścigać się będą także o tytuł Mistrza Polski Amatorów. - To nie koniec nowości - mówi Dariusz Batek, wybitny kolarz, srebrny medalista mistrzostw świata w Fort William, wielokrotny mistrz kraju i dyrektor zawodów. W tegorocznej edycji miejsce dla siebie znajdą też użytkownicy graveli - dodaje.

TrasaRadości z kolejnej mistrzowskiej imprezy nie kryje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, a wcześniej wieloletni dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które przez 14 lat było odpowiedzialne za wydarzenie. - Gdynia to miejsce o głęboko zakorzenionych tradycjach sportowych. Organizacja w naszym mieście imprez tej rangi zawsze jest niezwykłym zaszczytem oraz wielkim przywilejem - dodaje.

Z widokiem na morze


Na uczestników wyścigu Fun oraz Gravel, którzy w dniu zawodów muszą mieć ukończone 16 lat, czekać będzie dystans 30 km. O mistrzostwo amatorzy i zawodnicy licencjonowani ścigać się będą na trasach liczących odpowiednio 45 i 90 km (2 pętle). Przejadą oni nie tylko drogą, która znana jest z poprzedniej edycji, ale także zupełnie nowym 15-kilometrowym odcinkiem. Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzić będzie urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy będą rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi.

- Poprzednie dwie edycje 7R CST MTB Gdynia Maratonu pokazały, że trasy wiodące wokół Gdyni potrafią zaskoczyć górską charakterystyką. Dziś nikogo nie dziwi już organizacja w tym miejscu mistrzostw kraju - zachwala Waldemar Chrapek, przedstawiciel marki CST.

Pierwszą część, której trudność pod względem wytrzymałościowym można było poznać rok temu, charakteryzuje wiele podjazdów następujących jeden po drugim. Dlatego została ona rozszerzona o odcinek szybszy, z dwoma technicznymi zjazdami i ze spektakularnym widokiem na zabudowania terminalu portowego, suwnice i charakterystyczne dla Gdyni portowe konstrukcje, których widok przypomni uczestnikom maratonu o tym, że ścigają się nad morzem. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku są jednak gwarantowane. Suma przewyższeń do pokonania przez zawodników na pętli wyniesie 1100 metrów!

- Już po raz trzeci jesteśmy partnerem i współorganizatorem 7R CST MTB Gdynia Maratonu, który z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę miłośników sportu z całego kraju - zawodowców i amatorów - mówi Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R SA i zdobywca drugiego miejsca w kategorii M5 na dystansie 60 km w 7R CST MTB Gdynia 2019. Nasz kalendarz firmowy obfituje w wydarzenia sportowe i promocję takich dyscyplin jak siatkówka, narciarstwo, żużel i oczywiście kolarstwo. Mistrzostwa Polski XCM w Gdyni są idealnym zwieńczeniem naszych aktywności w sportowym obszarze, łącząc w sobie elementy profesjonalnej, zawodowej rywalizacji, jak również fantastycznej zabawy w towarzystwie Mistrzów! - dodaje.

Zapisz się już dziś i zyskaj najwięcej

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.mtbgdyniamaraton.pl. Nie warto zwlekać i odkładać decyzji na później. Zapisy definitywnie zakończą się 7 września - na niecałe dwa tygodnie przed imprezą, o ile limity w liczbie pakietów nie zostaną wykorzystane wcześniej. Ceny dla amatorów zaczynają się już od 80 zł.

Warto spieszyć się także z innego powodu. Zawodom towarzyszy akcja bezpłatnej wymiany opon dla uczestników. O kolejności decyduje jednak kolejność zgłoszeń.

RegulaminEnergia z pomagania

Kolarze występujący w Gdyni od lat znani są z pomagania. Doskonale wiedzą o tym zwierzaki z gdyńskiego Ciapkowa. Tegoroczny cel mógł być tylko jeden, a wyznaczyło go samo życie - tragiczny w skutkach wypadek, który miał miejsce 1 czerwca w Wilkowicach. Trenującą Ritę Malinkiewicz, startującą w przeszłości w barwach CST 7R MTB Team, i Katarzynę Konwę potrącił samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Celem zbiórki jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji, na co przeznaczona będzie również część wpisowego na Mistrzostwa Polski. Akcję wesprzeć można również, bezpośrednio wpłacając środki przez portal pomagam.pl.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tegoroczna edycja zawodów z uwagi na trwającą pandemię stanowi nie lada wyzwanie nie tylko dla zawodników, ale i dla organizatorów. Praca sztabu osób zaowocowała opracowaniem szczegółowych zasad zachowania, harmonogramu startów oraz planu zawodów pozwalających na zachowanie społecznego dystansu. Dzięki temu wydarzenie odbędzie się w sposób bezpieczny i zgodny z wytycznymi przeciwdziałającymi pandemii COVID-19. Impreza podzielona została na dwa odrębne wydarzenia wyścigi Gdynia Fun i Gravel oraz Mistrzostwa Polski - każde z limitem 250 uczestników. Dodatkowo zawodnicy wystartują dopiero dwie godziny po starcie wcześniejszego wyścigu, dzięki czemu nie spotkają się ani na trasie, ani w miasteczku zawodów. Ponadto rozdzielone zostały punktu startu i mety.

Na terenie imprezy nie zabraknie środków dezynfekcyjnych, a miasteczko wolne będzie od tradycyjnych atrakcji oraz kibiców.

Wytypuj zwycięzcę i wygraj rower

Rywalizacja podczas 7R CST MTB Gdynia Maratonu odbywa się nie tylko w realu, ale i wirtualnie. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy wytypować czas zwycięzcy Mistrza Polski w kategorii Elita na dystansie 90 km. Osoba, która zgadnie lub będzie najbliżej zwycięskiego czasu zawodnika, wygra w konkursie bon o wartości 3000 zł do wykorzystania na zakup roweru Merida w sieci sklepów Bike Atelier. Kolejne cztery osoby, których typowane czasy będą najbliższe zwycięskiego rezultatu, zostaną nagrodzone kompletami opon CST z serii Premium.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 - 120 zł
 • Przedsprzedaż
  15 - 80 zł

Opinie (3)

 • drodzy sportowcy - opakowania po żelach i batonach z powrotem do kieszonki (2)

  W ubiegłym roku na trasie po zawodach leżały dziesiątki opakowań po żelach, batonach, a nawet bidony. Wszystkie powinny być obowiązkowo podpisywanie flamastrem, a za śmiecenie powinny być kary albo i dyskwalifikacja. Tak się robi na wielu imprezach. Mistrzyni Polski w górskim biegu ultra została zdyskwalifikowana za śmiecenie na trasie Łemkowyna Ultra Trail. Można? Można.

  • 32 0

  • Dlaczego nie napiszesz do organizatora. Tylko on może nakładać kary. (1)

   • 3 6

   • Nie prawda

    Każda służba porządkowa może dać karę, nawet zwykły pracownik sanepidu.

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28.01 g.17.30
MKS Dąbrowa Górnicza
typuj! bez publiczności
29.01 g.18.00
typuj! bez publiczności
CTL Zagłębie Sosnowiec
29.01 g.18.30
typuj! bez publiczności
Comarch Cracovia
30.01 g.17.30
typuj! bez publiczności
Jagiellonia Białystok
30.01 g.17.30
Indykpol AZS Olsztyn
typuj! bez publiczności
25.01 g.17.30
Zastal Enea BC Zielona Góra
101:82 bez publiczności
24.01 g.18.00
Tauron Podhale Nowy Targ
6:1 bez publiczności
24.01 g.16.00
76:86 bez publiczności
Basket 25 Bydgoszcz
24.01 g.16.00
Ślęza Wrocław
67:68 bez publiczności
23.01 g.20.00
83:92 bez publiczności
Legia Warszawa