Mistrzowie Polski za silni

Marta
2 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Derby Pomorza rozstrzygną o obsadzie trzeciego i czwartego miejsca w ekstraklasie. Derby Pomorza rozstrzygną o obsadzie trzeciego i czwartego miejsca w ekstraklasie.

Gdańskim akademikom nie udało przedłużyć walki w półfinałach ekstraklasy szczypiornistów. AZS AWFiS przegrał u siebie z aktualnymi mistrzami Polski z Płocka 23:27 (13:13). Była to już trzecia porażka gdańszczan z Wisłą, a zatem przyjdzie im walczyć o brąz z MMTS Kwidzyn, co i tak jest osiągnięciem nie lada dla tej młodej ekipy.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 5, Masiak 3, Ringwelski 3, Kostrzewa 2, Pilch 2, Chrapkowski 2, Fogler 2, Ćwikliński 2, Wysokiński 1, Woynowski 1, Olęcki 0, Sulej 0.

WISŁA Wichary, Seier - Rumniak 8, Paluch 5, Wuszter 4, Nielsen 4, Pronin 3, Twardo 2, Zołoteńko 1, Kwiatkowski 0, Kuptel 0, Nat 0.

Gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 1:0, a później było 5:3, 6:4 i 9:5na ich korzyść. Faworyzowani goście wyrównali dopiero w 23. minucie. Od wyniku 9:9 aż do końca pierwszej połowy trwała walka "bramka za bramkę". Na przerwę drużyny zeszły z zasłużonym remisem.

Podobny schemat wydarzeń na parkiecie obowiązywał również na początku drugiej połowy. Szybko inicjatywę przejęli gdańszczanie i w 34 minucie po wykorzystanym rzucie karnym przez Łukasza Masiaka było 17:14 dla akademików.

Gospodarze byli więc coraz bliżej przedłużenia półfinałowej walki z Wisłą i grania w niedzielę czwartego meczu u siebie. Niestety, zaczęli oddawać dystans rywalom. W 42. minucie ich przewaga stopniała do 19:17.

Wówczas gra zaostrzyła się, a sędziowie zaczęli obdzielać obydwie ekipy wykluczeniami. Jako pierwszy na karę powędrował Paweł Ćwikliński i po dwóch minutach było już 20:19 dla Wisły. W tym czasie aż dwa karne podyktowane przeciwko akademikom wykorzystał Peter Nielsen.

Kolejnych kilka minut "przerzedzenia" na parkiecie przyniosło korzyści ekipie z Płocka, która w 48 minucie prowadziła już 23:19, gdyż popisała się serią sześciu trafień z rzędu! To, jak się okazało, był przełomowy moment w meczu, gdyż goście po osiągnięciu prowadzenia potrafili je utrzymać do ostatniego gwizdka.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że klasa zespołu z Płocka jest bardzo duża. Uważam jednak, ze postawiliśmy im trudne warunki. Dosyć sporo musieli się napracować. Niby wygrali gładko, bo 3:0, ale chyba przebieg spotkań nie świadczy o tym, że były to łatwe zwycięstwa. Nam zabrakło rutyny, co było choćby widoczne w grach w przewadze - powiedział po meczu trener gdańszczan Daniel Waszkiewicz.

Wisła Płock

Drugim finalistą zostało dziś Vive. Kielczanie po raz trzeci rozprawili się z MMTS Kwidzyn, tym razem na wyjeździe triumfowali 34:24 (15:13).
Marta

Opinie (54) 1 zablokowana

• :-D

BRAWO CHLOPAKI!!!

• 9 0

• Panowie bylem na meczu i to byl jeden wielki skandal! Sedziowie wydrukowali ten mecz! To hanba zeby pomagac Nafciarzom.Wstyd na calą Polske! Najpierw dali czerwoną kartke Pilchowi a potem nie ogarniali sytuacji na boisku!!!nie dziwie sie ze Waszkiewicz krecil glową i usmiechal sie z politowaniem.Sedziowie w kajdanki i do Wroclawia!

• 10 3

• sedziowie

skandal, mecz wydrukowany, chlopaki sie pogubili - tak slabego sedziowania dawno nie widzialem; siedzialem blisko stolika sedziowskiego i moglem posluchac rowniez ciekawych komentarzy

• 9 3

• jak w ten sport maja wejsc sponsorzy jak taki druk idzie???

zaden normalny czlowiek nie wylozy kasy w takie bagno a Wisla? nie macie honoru i ambicji zeby wygrac w sportowej rywalizacji, spiewaliscie ze nikt Wam mistrza nie zabierze a ja Wam mowie po dzisiejszym meczu

'ch.. z tego macie z Kielcami i tak przegracie' i zycze Vive z calego serca zeby rozgonili cala to pseudo druzyne

po meczu ktos ze sztabu Wisly mi powiedzial (taki mlody gosciu) 'mamy srebro' i owszem macie bo mistrza jak juz pisalem Vive bedzie miec to jedno a drugie co tylko potwierdza ze nie macie ambicji to to ze kazdy kto wszedlby do finalu i by mu zalezalo na zlocie to by powiedzial 'walczymy o zloto' a nie zadowalal sie 2 miejscem

• 6 3

• żenada

zgadzam się a Wami panowie, to były jakies jaja , a nie sędziowanie. tym bardziej brawa dla naszych chłopkaów, braz będzie dla nas! nie wiem co sędziowie wyprawiali, pogubili się jeszcze bardziej niż na meczu dziewczyn z łaczpolu tydzien temu. tak samo miernie i biernie.co do płocka, to zołoteńko zachowywał się jak psychopata i powinno sie temu przyjżeć kolegium ligi.ten facet ma cos z głowa.
    myslę, że kielce nauczą ich pokory. juz niedługo bedziesz płakać
    płocka kur..o. ,
    a gdańsk trzyma z kielcami!
    VIVE< VIVE< VIVE - MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ,

• 3 3

• WISŁA TROLE

26 minut kary dla wisły mówi samo za siebie. technicznie byli ciency, szybkościowo także. wiedzieli, że musza grać nie tyle twardo co po chamsku i to im wyszło, zwalniali grę i tyle.

• 5 2

• Ja oglągałem mecz w telewizji!! (2)

Na powtórkach można było widzieć sytuacje wątpliwe i jedyne do czego można było się przyczepić to zbyt pochopne odsyłanie na ławę kar. Tylko że tych kar to akurat Wiślacy zarobili więcej. Także szanowni panowie krytykanci pracy sędziów głowy do wiadra i to zimnej wody. Pomyłki w sędziowaniu się zdarzały i będą się zdarzały w tak dynamicznej grze jaką jest piłka ręczna i nie ma ludzi pod tym względem nieomylnych. Jeżeli ktoś czuje się nie omylny to zapraszam na kurs sędziów piłki ręcznej który jest organizowany na AWEFiS-ie- tam będziecie mogli się wykazać swoją nieomylnością i na pewno będziecie po zdanym kursie kwiatem bez skazy w gronie sędziów w Polsce!!!

• 2 6

• zgredziu a Ciebie chyba z tego kursu wywalili ze tak teraz piszesz

1. na taki mecz nie daje sie tak beznadziejnych sedziow
      2. pomylki sie zdarzaja nikt nie mowi ze nie ale jak ktos druki robi to jest taki efekt jaki wszyscy widzieli
      3. jak ktos jest slaby to siech sedziuje w lidze akademickiej a nie zawodowej

swoja droga musze zobaczyc za co Pilch dostal od razu czerwona kartke co zdecydowanie wplynelo na dalsza gre naszych

• 4 1

• Rozwiń mi proszę skrót AWEFiS :>
      bo jak dotąd znałem tylko AWFiS :)

• 2 0

• panie zgred

jak taki z ciebie kibic we kapciach i oglądasz mecze w telewizji, to ci powiem , że ja telewizji przestalem wiedzyć kiedy zobaczyłem jak Pippi Lauupstruff konia na rekach do góry podnosi i tyle!!!
    jak taki z ciebie mądrala to trzeba było przyjść i pooglądać na żywo co wyprawiali wisłacy i sędziowie. no, a pewnie mecz łaczpolu tez widziałeś w telewizji i wszystko było ok?!może żałujesz 10 złotych na wjazd.
    z innej bajki jestes krasnoludku.

• 2 2

• Panie Anonimie !!! (1)

Jak ja oglądałem misia z okienka na dobranoc to waść z jednego jajka na drugie skakałeś ojcu. Jak ja chodziłem na mecze Spójni i GKS to Waść szczałeś w pieluch. Na bilet nawet 100 ZL jest mnie stać ale nie zawsze można być na meczu i tu nie zamierzam się usprawiedliwiać z absencji. Bardzo rzadko używam mocnych słów ale wk.....ia mnie wieczne utyskiwanie na pracę sędziów szczególnie w tak dynamicznej grze jaka jest piłka ręczna . Można mieć wątpliwości co do sędziowania w tańcu na lodzie w boksie i jeszcze kilku bardzo nie wymiernych dyscyplinach. Wiecznym utyskiwaniem na pracę sędziów piłki ręcznej tej dyscyplinie nie przysparzamy popularności. Wk....ją mnie trenerzy którzy w tej materii w czasie meczów są zbyt pobudliwi jak również po meczach przegranych żle wyrażają się o pracy sędziów . Są profesjonalistami i powinni dawać przykład opanowania kibicom a nie negatywnym wzorem dla kibiców . Marny ptak który we własne gniazdo s****tak ja oceniam pracę nadpobudliwych trenerów. Mecze się wygrywa i mecze się wygrywa . Do widowiska sportowego są potrzebni zawodnicy , trenerzy sędziowie i kibice . Szanujmy się wszyscy i nie doprowadzajmy do niepotrzebnych antagonizmów, bo one nie służą do popularyzacji ąadnej dyscypliny sportu. To co tu napisałem jest może nie popularne ale nie pisałem tego dla popularności ale dla dobra dyscypliny którą kocham !!!

• 1 3

• wez juz przestan sie spuszczac k...

nie kumasz ze nikogo nie obchodzi czy ty jestes stary czy nie ? wiec te teksty na poczatku wypowiedzi sa na poziomie szczawika ktory chce tu cos pokazac
      ja tez chodzilem na mecze Spojni i Wybrzeża i co z tego?
      jak sedziowie daja dupy to trzeba o tym glosno mowic zeby drugi raz sobie i innym oszczedzic takiego sedziowania a jak nadal nie pojmujesz ze to co robili to byla anty pilka reczna to pisz sobie dalej na necie jak to kiedys chodziles na mecze to inni szczali w pieluchy bo na wiecej cie nie stac

• 0 0

• Do idioty (1)

Zgred czlowieku to jakbys dawal przyzwolenie na drukowanie meczy jak w pilce noznej! Ewidentnie sedziowie drukowali pod Orlen.Tylko slepy by nie zauwazyl.Nie widzieli 11 bledow Nafciarzy po ktorych padly bramki- kroki faule czas itp.Nie bede z Tobą elaborował bo to nie ma sensu balzakowski dziadu ktory pojecie ma zerowe o czystosci szczypiorniaka.Dramat ze ktos taki wypisuje totalne brednie.Wstyd.

• 1 3

• nie chce nic mowic ale prosze nie uzywac slow typu 'elaborował' bo zgred moze ich nie zrozumiec:)

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.