Młodzież pod siatką

7 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
W rywalizacji juniorek i kadetek doszło do pojedynków pomiędzy drużynami Gedanii. Pierwsze zespoły wygrywały z drugimi, i to bez straty seta. Wśród 17-latków klasą dla siebie jest nadal Korab Puck. Podopieczni Irosława Stacheckiego wygrali po raz szósty. Starsza pucka ekipa mocno postawiła się w Pruszczu Gdańskim. Tamtejszy Jantar miano niepokonanego utrzymał po zwycięstwie 3:2 (15:25, 25:16, 25:22, 25:27, 15:10).

Gdańskie rezerwy postawiły się teoretycznie lepszym rywalom tylko w jednym secie. Juniorki pierwszą partię przegrały 24:26, a kadetki w drugiej uległy 23:25.

W Lęborku, gdzie grali liderzy ligi kadetów, na niespodziankę zanosiło się tylko po pierwszym secie, który Pogoń-Iryda wygrała 25:23. Pozostałe partie padły łupem Koraba 25:18, 25:14, 25:22.

Najbardziej wyrównana rywalizacja jest w grupie B kadetek. Przed trzecim finałowym turniejem nastąpiło zrównanie w punktach i setach pierwszego i drugiego zespołu. Co ciekawe, SKS Starogard stracił przewagę na własnym parkiecie, gdzie przegrał z Orłem Gdańsk 1:2 (25:23, 20:25, 13:15).

Juniorki:
Olimpijczyk Gdańsk - AZS Słupsk 1:3, Jedynka Reda (poza konkursem) - Trefl Gdynia 0:3, Gedania II - Gedania I 0:3.

1. Gedania I 4-1 9 12:4
2. Trefl 3-1 7 9:6
3. Gedania II 2-3 7 8:10
4. AZS 2-3 7 9:10
5. Olimpijczyk 1-4 6 5:13

Juniorzy:
Technik Malbork - Amber Starogard 0:3, Jantar Pruszcz Gdański - Korab Puck 3:2, Stoczniowiec Gdańsk - MTS Kwidzyn 3:0.

Kadetki, grupa A:
Gedania II - Gedania I 0:3, Orzeł Gdańsk - SKS Starogard 2:3. Pauzował MTS Kwidzyn.

1. Gedania I 5-0 11 15:1
2. Gedania II 3-2 8 9-8
3. Starogard 3-2 8 12:8
4. Orzeł 1-4 6 5:12
5. Kwidzyn 0-4 4 0:12

Grupa B:
Gryf Kartuzy - Jedynka Reda 0:3, AZS Słupsk - Jedynka Lębork. Pauzował Trefl Gdynia.

1. Jedynka R. 4-1 9 12:9
2. Trefl 4-0 8 12:1
3. AZS 3-2 8 12:6
4. Jedynka L. 1-4 6 6:13
5. Gryf 0-5 5 0:15

Kadeci:
Pogoń-Iryda Lębork - Korab 1:3, Jurand - AZS 3:0, Amber - Stoczniowiec 3:0.

Młodziczki, grupa A:
Gedania - Jedyna Reda 2:0, Alpat - Gedania 0:2, Jedynka - Alpat 2:1.

1. Gedania 4-0 8 8:0
2. Jedynka 2-2 6 4:5
3. Alpat 0-4 4 1:8

Grupa B:
Orzeł - Trefl 2:0, SKS Starogard - Orzeł 1:2, Trefl - SKS 2:0.

1. SKS 3-1 7 7:3
Orzeł 3-1 7 7:3
3. Trefl 0-4 4 0:8

Opinie (2)

• Błąd

W artykule jest błąd gdyz juniorzy stoczniowca gdańsk przegrali tylko 2 mecze a reszte wygrali