Młodzieżowe mistrzostwa Polski wioślarzy

6 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Siedem medali zdobyli gdańscy wioślarze podczas młodzieżowych mistrzostw Polski. W Bydgoszczy, w stawce 152 zawodniczek i zawodników, dwa krążki wywalczyła Monika Myszk. W klasyfikacji zespołowej mężczyzn na trzecim miejscu sklasyfikowano AZS AWF Gdańsk.

Wioślarka Gedanii pewnie, z przewagą blisko siedmiu sekund nad drugą na mecie, wygrała wyścig jedynek w wadze lekkiej, a w tradycyjnych jedynkach finiszowała za Katarzyną Maćkiewicz (AZS AWF Warszawa). Wśród kobiet na najniższym stopniu podium po rywalizacji w dwójce podwójnej wagi lekkiej stanęły Magdalena Jędrzejewska i Magdalena Łopato (Dakkar Gdańsk).

Cztery medale, w tym dwa złote, zdobyli gdańszczanie. W wadze lekkiej jedynki wygrał Michał Rychlicki, a w dwójkach podwójnych triumfowali Szymon Wiśniewski i Maciej Madej. W dwójkach ze sternikiem srebro zdobyli Tomasz Bykowki, Przemysław Wierzbicki i Wojciech Sroga (wszyscy AZS AWF Gdańsk), a w lekkich jedynkach do brązu dopłynął Kornel Tylawski (Drakkar).

W klasyfikacji klubowej mężczyzn gdańscy akademicy uzbierali 112 punktów, co dało im trzecią lokatę, za AZS UMK Toruń (149,12) i PTW Płock (122).