Trefl Gdańsk wygrał z GKS Katowice w tie-breaku. 38 punktów Muzaja

Marta
17 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Trefl Gdańsk

Dość nieoczekiwanie pierwszy mecz Trafla Gdańsk w nowym sezonie zakończył się dopiero w tie-breaku Dość nieoczekiwanie pierwszy mecz Trafla Gdańsk w nowym sezonie zakończył się dopiero w tie-breaku

Dopiero po pięciosetowym boju siatkarze Trefla Gdańsk zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie ligowym. Tym razem nie było awarii prądu, ale chwilami w gdańskiej drużynie dochodziło do awarii skuteczności stąd Ślązacy wywożą znad morza 1 punkt. Ostatecznie Trefl pokonał GKS Katowice 3:2 (25:21, 19:25, 15:25, 25:22, 16:14), a klasą dla siebie był Maciej Muzaj, zdobywca 38 punktów.

Trefl: Muzaj 38, Mijailović 11, Nowakowski 7, Grzyb 6, Janusz 1, Schott 9, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak 2, Kozłowski, Hebda.

GKS Katowice: Butryn 27, Rousseaux 14, Depowski 12, Kohut 7, Krulicki 6, Fijałek, Mariański (libero) oraz Woch 3, Komenda 3, Krzysiek 3, Quiroga.

Katowiczanie przyjechali do Gdańska podbudowani weekendowym zwycięstwem nad ekipą z Olsztyna. Wydawało się jednak, że gdańszczanie, jako że ostatecznie w Szczecinie nie zagrali wykorzystają to, że mają więcej sił. Tak mogło się wydawać jedynie w pierwszym secie, w którym gospodarze praktycznie cały czas prowadzili. Nie było to prowadzenie okazałe, ale cały czas to rywale musieli gonić wynik. Nieco większą przewagę gdańszczanie wypracowali sobie pod koniec seta i ze stanu 18:16 szybko wyszli na 20:16, by ostatecznie wygrać do 21.

Początek drugiej partii również nie zapowiadał przestoju drużyny gdańskiej. Trefl wprawdzie zepsuł pierwszą piłkę, ale później wyszedł na prowadzenie 5:3. Od tej pory gdańszczanie, u których szwankowało m.in. przyjęcie oddali pole rywalom, którzy wyszli na prowadzenie 15:12, później 22:18 a po dwóch punktach z rzędu Dominika Depowskiego wygrali partię do 19.

Jeszcze wyraźniejszą przewagę Katowiczanie wypracowali sobie w trzecim secie. Od stanu 6:6 uciekli gdańszczanom i ostatecznie triumfowali różnicą aż 10 punktów. Teraz to Trefl znalazł się pod przymusem wygrywania i gdańszczanie podstawieni pod ścianą efektownie rozpoczęli czwartą odsłonę od prowadzenia 8:3. Taka zaliczka pozwoliła im na przełamanie w meczu i doprowadzenie do tie-breaka.

W piątym secie gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, by za chwile przegrywać 2:3, później bardzo długo gra toczyła się "punkt za punkt". Przy stanie 13:13 pomylił się w ataku Maciej Muzaj i GKS miał piłkę meczową jednak Karol Butryn ją zepsuł (14:14). Po chwili znów w statystykach zdobytych punktów zapisał się Muzaj i to Trefl miał piłkę meczową, tym razem nie popisał się Depowski, którgo błąd dał gdańszczanom zwycięstwo w spotkaniu.

Wyniki 2 kolejki

• TREFL GDAŃSK - GKS Katowice 3:2 (25:21, 19:25, 15:25, 25:22, 16:14)
  • Stocznia Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 21:25)
  • Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 22:25)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 25:21, 25:13, 22:25, 13:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Onico Warszawa 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 21:25)
  • PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:27, 25:18, 25:20)

• Brawo Panowie (1)

Bylem na tym mecz z moim mlodym I gra byla rewelacyjna, emocje, gra jak i rywalizacja :)!

• 22 6

• gdzie ta rewelacyjna gra ?

• 3 5

• A nie napisali, że prezydent Gdańska dostał piłką;) (2)

J/w

• 15 5

• budyn???

• 0 0

• To on tam był ?

Chyba tylko w ramach kampanii. Chciał się jak zwykle "ogrzać" w blasku innych.

• 0 0

• (3)

No to miejsce w szeregu już znają. Porównując składy, na papierze powinni zamieść Katowiczan.... slabiutko to wyglądało

• 6 19

• (2)

Czy dla tysiąca kibiców opłaca się odpalać światło na hali? Nie wspominam o pozostałych kosztach.
      Są mniejsze obiekty na których powinni odbijać piłkę siatkarze. Szkoda zajmować i wyrzucać kasę w za dużym obiekcie jakim na pewno jest Ergo

• 2 18

• Czy dla 22 zagubionych kopaczy jest sens zadeptywać trawę na stadionie? Lepiej niech pokopią na podwórku.

• 18 0

• To Lechia powinna grac na jakiejs lace za miastem

• 11 0

• Szczerze mówiąc nie wiem o co chodziło w ostatniej piłce. (2)

Niby był "challenge" i miał być remis, ale generalnie ostatni punkt dla Trefla... Przyjmujący Trefla to jakiś dramat. Widać różnicę pomiędzy reprą, a klubami.

• 3 8

• Czego tu nie rozumieć? (1)

Chodziło o to, że przy piłce meczowej dla Trefla, sędzia przerwał akcję twierdząc, że któryś z Gdańszczan dotknął siatki. Trener poprosił o wideoweryfikację, bo nasi mówili, że tak nie było. Jeśli okazałoby się, że nikt nie dotknął to akcja byłaby powtórzona. Okazało się, że dotknięcie było, ale ze strony Katowiczan, więc punkt dla Trefla, koniec meczu.
      Co do przyjmujących to dałbym im szanse. Trzeba się zgrać. Podstawowi powinni dać radę, gorzej, że nie ma zmienników. Jakubiszak jakiś przestraszony a Hebda...hmmm...wiadomo.

• 6 1

• Gar

Gar Trefla to falowanie i brak świeżości. Wygrali bo walczyli. Widać brak ogrania.

• 3 2

• (1)

na taki poziom siatkówki, bilety powinny być za darmo. przyjęcie katastrofa po obu stronach. mecz na poziomie drużyn amatorskich