Nadal bez wygranej

16 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Energa Stoczniowiec pozostaje bez wygranej po trzech kolejkach Polskiej Ligi Hokeja. W piątek gdańszczanie już po dziesięciu minutach przegrywali w Sosnowcu 0:3. Ostatecznie tamtejsze Zagłebie triumfowało 4:2 (3:0, 0:1, 1:1). Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w liczebnej przewadze! W niedzielę zespół Henryka Zabrockiego zmierzy się w Janowie z Naprzodem.

Bramki: Bernat (4), DaCosta (9), Puzio (10), Urban (48) - Jurasek (22), Słodczyk (57).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Lesniak; Rompkowski, Riabenko; Smeja, Skrzypkowski - Rzeszutko, Hurtaj, Skutchan; Jurasek, Zachariasz, Jankowski; Poziomkowski.

Kary: Zagłębie - 26 minut, w tym 10 za niesportowe zachowanie Paweł Jasicki; Stoczniowiec - 20.

"Stocznia" nie wyciąga wniosków z popełnianych już błędów. Zarówno w okresie przygotowawczym, jak i w Oświęcimiu przegrywała mecze, w których "przespała" pierwsze minuty. W Sosnowcu dostała gola już 3 minucie i 13 sekundzie w osłabieniu, drugą bramkę straciła grając 3 na 5, a w 9 minucie i 36 sekundzie było już 0:3, bo znów nie obraniła się w osłabieniu. Co ciekawe także ostatnią bramke, na 4:1 miejscowi zdobyli grając 5 na 4. Tego dnia zresztą tylko jedno trafienie - Zdenka Juraska po asyście Łukasza Zachariasza - zostało zadane, gdy siły na lodzie były wyrównane. Wynik meczu po podaniu Bartłomieja Wróbla ustalił Marcin Słodczyk, gdy Stoczniowiec grał w przewadze.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: GKS Tychy - Naprzód Janów 7:0 (1:0, 1:0, 5:0); Unia Oświęcim - KH Sanok 7:1 (3:1, 2:0, 2:0); TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - KH Krynica 2:2 (2:0, 0:2, 0:0, 0:0).

1. GKS Tychy 3 9 21: 5
2. Podhale N.Targ 2 6 10: 2
3. TKH Toruń 3 6 12: 6
4. Unia Oświęcim 3 6 13: 8
5. Naprzod Janów 3 6 8:11
6. KTH Krynica 3 4 8:10
7. Zagłębie Sosnowiec 3 3 6:11
8. STOCZNIOWIEC 3 1 7:11