Wiadomości

Nagrody prezydenta Gdyni dla 45 sportowców, 12 trenerów i 3 drużyn za 2020 rok

W gronie najliczniej nagrodzonych sportowców przez prezydenta Gdyni tradycyjnie nie zabrakło tradycyjnie żeglarzy.
W gronie najliczniej nagrodzonych sportowców przez prezydenta Gdyni tradycyjnie nie zabrakło tradycyjnie żeglarzy. fot. Robert Hajduk/mat. prasowe PZŻ

45 sportowców w dyscyplinach indywidualnych oraz trzy zespoły, które zdobywały medale w mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, zostało uhonorowanych nagrodami prezydenta Gdyni za szczególne sportowe osiągnięcia w 2020 roku. Ponadto wyróżnionych zostało 12 trenerów. Łączna kwota wypłat finansowych to 97 tys. zł brutto.



- Tym razem zmagaliście się nie tylko z konkurentami i własnymi słabościami, ale z wieloma innymi, zewnętrznymi trudnościami. Każdemu z Was należą się za to olbrzymie gratulacje - przypomniał Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, który właśnie z powodu pandemii nie mógł zaprosić, jak co roku, nagrodzonych na okolicznościową uroczystość.
Wśród uhonorowanych sportowców zaleźli się i ci, którzy są u progu sportowej kariery, jak medaliści mistrzostw Polski do lat 11 w wushu, jak i Aleksandra Melzacka, która jest nominowana do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio w żeglarskiej klasie 49erFX.

Jednak forma podziękowań była różna. Niektórzy otrzymali listy gratulacyjne, inni gratyfikacje finansowe, z których najwyższa wyniosła 1,5 tys. zł. Łączna pula przeznaczonych na ten cel pieniędzy wyniosła 97 tys. złotych brutto.

W gronie wyróżnionych najwięcej jest właśnie przedstawicieli żeglarstwa i sportów walki oraz lekkoatletów. Swoich przedstawicieli wśród sportowców czy wyróżnionych trenerów mają również: pływanie, strzelectwo, badminton czy pięciobój nowoczesny.

Natomiast w grach zespołowych uhonorowano trzy zespoły, które zdobywały medale w mistrzostwach Polski młodzieży. Dwukrotnie na podium stawali przedstawiciele Gdyńskiego Klubu Koszykówki Arka, a raz ta sztuka udała się dziewczętom ze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej.

Przypomnijmy, że nagrody prezydenta Gdyni nie są jedyną formą podziękować dla sportowców za osiągnięcia w minionym roku. Jak co roku także i teraz miasto przygotuje specjalną galę, której jednak termin oraz forma zostaną określone w późniejszym terminie.

Wyróżnieni sportowcy

  • Dmitrij Janczylik (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) - mistrz Polski juniorów młodszych w judo w kat. do 90 kg
  • Jakub Sordyl (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) - mistrz Polski juniorów młodszych w judo w kat. powyżej 90 kg oraz złoty i brązowy medalista Pucharu Europy kadetów
  • Dominika Kuźma-Ebel (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) - mistrzyni Polski młodziczek w judo kat. do 70 kg oraz brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek młodszych w kat. do 70 kg;
  • Marcin Guszczin (Uczniowski Klub Sportowy Galeon) - wicemistrz Polski młodzików w judo w kat. do 73 kg
  • Agnieszka Kaszuba (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) - halowa mistrzyni Polski seniorów i U23 w skoku o tyczce, mistrzyni Polski do lat 23 z rezultatem 4,00 m oraz akademicka mistrzyni polski z rezultatem 3,90 m
  • Olga Skolasińska (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) - mistrzyni Polski do lat 16 w biegu na 200 m przez płotki
  • Karolina Wejman (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) - brązowa medalistka mistrzostw Polski do lat 20 w skoku o tyczce
  • Olaf Piotrowski (Klub Lekkoatletyczny Gdynia) - brązowy medalista mistrzostw Polski w biegu na 110 m przez płotki
  • Aleksandra Melzacka (Yacht Klub Polski Gdynia) - mistrzyni Polski w kl. 49 erFX w załodze z Kingą Łobodą z AZS Gdańsk podczas Volvo Gdynia Sailing Days;
  • Hanna Dzik (Yacht Klub Polski Gdynia) - mistrzyni Polski w kl. 470 podczas Volvo Gdynia Sailing Days;
  • Gustaw Miciński i Mateusz Gwóźdź (Yacht Klub Polski Gdynia) - mistrzowie Polski w sprincie w kl. 29 er podczas Volvo Gdynia Sailing Days;
  • Paulina Rutkowska (Yacht Klub Polski Gdynia) - mistrzyni Polski juniorów młodszych w kl. Optimist oraz brązowa medalistka w sprincie w kl. Optimist podczas Volvo Gdynia Sailing Days
  • Jan Zamojski (Yacht Klub Polski Gdynia) - mistrz Polski juniorów młodszych w kl. Optimist
  • Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (Yacht Klub Polski Gdynia) - wicemistrzowie Polski w kl. 49er podczas Volvo Gdynia Sailing Days;
  • Alicja Tutkowska (Yacht Klub Polski Gdynia) - wicemistrzyni Polski podczas Volvo Gdynia Sailing Days oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kl. Optimist;
  • Szymon Kolka (Yacht Klub Polski Gdynia) - wicemistrz Polski w sprincie podczas Volvo Gdynia Sailing Days oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kl. Optimist
  • Karolina Żurek i Wiktoria Ossowska (Yacht Klub Polski Gdynia) - brązowe medalistki Mistrzostw Polski w sprincie w kl. 49 erFX podczas Volvo Gdynia Sailing Days;
  • Filip Ciszkiewicz (Miejski Klub Żeglarski Arka) - wicemistrz Europy w kl. Laser Radial;
  • Maria Suchocka (Miejski Klub Żeglarski Arka) - wicemistrzyni Polski w sprincie oraz brązowa medalistka Pucharu Europy w kl. LAS - 4,7;
  • Jakub Wiedenheft (Miejski Klub Żeglarski Arka) - zdobywca Pucharu Europy w kl. Laser LAR M
  • Janina Dmochowska (Miejski Klub Żeglarski Arka) - brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w sprincie w klasie LAS - 4,7;
  • Kinga Brzóska (Miejski Klub Żeglarski Arka) - brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek, Mistrzostwa Polski w sprincie Juniorek oraz Pucharu Europy w kl. Laser
  • Piotr Trella (Miejski Klub Żeglarski Arka) - wicemistrz Polski młodzików w kl. OPEN SKIFF;
  • Adam Zdybel (Klub Sportowy Delfin Gdynia) - mistrz Polski juniorów 15-letnich na 100 m, 200 m oraz 400 m stylem dowolnym
  • Krzysztof Zieliński (Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zorza) - mistrz Polski do lat 16 w biegu na 2000 m;
  • Agnieszka Ellward (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) - halowa mistrzyni Polski w chodzie na 3000 metrów oraz srebrna medalistka na 20 km i brązowa na 5 km podczas letnich mistrzostw Polski
  • Kacper Maciejewski (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) - halowy mistrz Polski do lat 18 oraz wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;
  • Barbara Czereśniowska (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) - brązowa medalistka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji karabin sportowy 3x30 strzałów;
  • Aniela Sobieszczyk (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia) - brązowa medalistka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji pistolet pneumatyczny 50 strzałów
  • Lena Jachimek (Klub Sportowy Badminton School) - brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek
  • Dominika Cuper-Przybylska (Klub Sportowy Maximus) - mistrzyni Polski seniorów w kickboxingu w formule lightcontact w kat. powyżej 70 kg oraz brązowa medalistka w formule pointfighting w kat. powyżej 70 kg
  • Wiktoria Wójtowicz (Klub Sportowy Maximus) - mistrzyni Polski juniorów w kickboxingu w formule pointfighting w kat. do 70 kg oraz brązowa medalistka w formule lightcontact w kat. do 70 kg;
  • Benjamin Wołodko (Klub Sportowy Maximus) - brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w kickboxingu w formule lightcontact oraz pointfighting w kat. do 69 kg
  • Jakub Czupryniak (Klub Sportowy Maximus) - brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w kickboxingu w formule pointfighting w kat. do 84 kg
  • Maksymilian Murszewski (Shaolin Kung Fu Gdynia) - potrójny mistrz Polski Wushu
  • Miłosz Legutko (Shaolin Kung Fu Gdynia) - mistrz i podwójny wicemistrz Polski Wushu (9-11 lat)
  • Jakub Dziecielski (Shaolin Kung Fu Gdynia) - brązowy medalista podczas XXVI Mistrzostw Polski Wushu w Warszawie (15-17 lat)
  • Wiktoria Brzozowska (Shaolin Kung Fu Gdynia) - mistrzyni Polski Wushu (dzieci)
  • Patryk Brzozowski (Shaolin Kung Fu Gdynia) - złoty, srebrny i brązowy medalista podczas XXVI Mistrzostw Polski Wushu w Warszawie (9-11 lat)
  • Wojciech Borys (Shaolin Kung Fu Gdynia) - mistrz Polski Wushu (9-11 lat)
  • Krystian Trepczyk (Uczniowski Klub Sportowy Gromik) - mistrz Polski w pięcioboju nowoczesnym do lat 12
  • Izabela Towarnicka - brązowa medalistka XIX Zimowych Igrzysk Głuchych w rywalizacji drużynowej


Wyróżnieni trenerzy

  • Andrzej Jasiński (Uczniowski Klub Sportowy Galeon)
  • Bogusława Klimaszewska (Klub Lekkoatletyczny Gdynia)
  • Przemysław Struś (Yacht Klub Polski Gdynia)
  • Dariusz Dołęga (Yacht Klub Polski Gdynia)
  • Andrzej Lutomski (Miejski Klub Żeglarski Arka)
  • Przemysław Czoków (Klub Sportowy Delfin Gdynia)
  • Renata Walendziak (Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zorza)
  • Paweł Piskulski (Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia)
  • Łukasz Komar (KS Badminton School)
  • Piotr Kohnke (Klub Sportowy Maximus)
  • Krzysztof Brzozowski (Shaolin Kung Fu Gdynia)
  • Jan Szymczuk (Uczniowski Klub Sportowy Gromik)


Wyróżnione zespoły

  • Gdyński Klub Koszykówki Arka Gdynia - mistrzowie Polski do lat 20
  • Gdyński Klub Koszykówki Arka Gdynia - brązowi medaliści mistrzostw Polski do lat 18;
  • Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia (juniorki młodsze) - brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek

Opinie (14) 1 zablokowana

  • Panie Prezydencie (2)

    Zrób Pan coś z tymi budami ze skwerku, plis

    • 11 3

    • Czy to jest odpowiednie miejsce na taki wpis? Tylko zaśmiecasz portal.

      • 4 3

    • był plan i było finansowanie, komuś z Gdyni sie nie podobało, bo dziadki...działacze

      stracą stołki i prestiż...to zablokowali ;-<
      po remoncie byłyby hostele przy klubach, sklepiki, gwar i ..obowiązki a tak cisza, posadka kpt żeglugi po wielkim G pozostała

      • 0 0

  • Gratulacje dla wszystkich sportowców ! ;)

    • 9 0

  • Brawo sportowcy!

    Podziękowania też należą się władzom miasta, bo w tych czasach to rzadkość żeby nie tylko polityką
    żyć.
    Wszystkim życzę zdrowia i uśmiechu.

    • 10 1

  • Gdzie trenują lekkoatleci? (1)

    • 4 0

    • w sopocie

      • 0 0

  • No patrzcie! dział sportowy tego portalu publikuje informacje o nagrodach czy stypendiach dla sportowców (1)

    A dział Nauka (pozdrawiam panią W.Stolarską) o stypendiach naukowych nigdy.

    • 8 0

    • Jedni nie mają kompleksów a inni pewnie tak

      • 2 0

  • 4,00 m w tyczce - przepaść do wyników na światowym poziomie...

    To tak jakby nagradzać sprintera za wynik 12 s na 100m ;) Albo piłkarza-napastnika, za strzelenie 1 bramki w sezonie. W sumie to drugie dzieję się regularnie w Arce haha

    • 4 1

  • Gratulacje!!

    Sport to radość, sens i zdrowie

    • 1 0

  • f (1)

    na nagrody powinien UM zakupić trochę albumów o Gdyni i porozdawać młodym zwłaszcza ludziom

    • 1 0

    • Chyba smartfon z wgranym albumem w postaci cyfrowej

      Dziadersie...

      • 0 0

  • m

    jest taki bardzo ciekawy album dla gdynian Gdynia dawniej i dziś

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane